Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32123 odpowiedzi na ten temat

#13861 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 08:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) lista rankingowa 14 sierpnia br

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 18:09
  •  

#13862 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 08:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ta tabelka jest zła!

#13863 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 09:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) orkidea mi się gdzieś obiło o uszy że w nowym MR nie będzie można wcale wcześniej posiadać ziemi, ja bym czekał z przepisaniem do momentu ogłoszenia konkretnych wymogów w nowym MR, myślę, że strata 100tys będzie dotkliwsza, niż kwoty którą opisałeś

co do punktacji to wiadomo, że wróżenie z fusów, ale chyba więcej warte są jakieś przecieki agencji niż wyliczenia, też obstawiam 16-18,5 punktów jak granice dolną

Edytowany przez majkel207, 20 lipiec 2014 - 09:09.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13864 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 lipiec 2014 - 09:17

... a następny nabór będzie najwcześniej pod koniec przyszłego roku więc się nie załapię.

skąd pomysł że dopiero pod koniec przyszłego roku? zasady chyba już opracowane więc jeśli nie masz wtyki w rządzie to to co mówisz to głupota. ja bym stawiał na nabór wiosną przyszłego roku

#13865 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 10:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wtyków nigdzie nie mam. Dokładnie nie pamiętam gdzie, ale chyba tu na forum czytałem, że nabór ma być na przełomie 2015/2016. Tak, wiem połowa informacji tutaj to bzdury.

Myślałem jeszcze, że może rodzice przepisaliby ziemię na moją siostrę, a po ogłoszeniu naboru ona na mnie, ale czy ta zabawa warta jest zachodu? Jakby nie było dwa razy załatwianie formalności, dwa razy notariusz itp. itd.

#13866 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 lipiec 2014 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak ARiMR nie wspomina o naborze to znaczy że go szybko nie planują ale nie jest to podstawą do twierdzenia że na koniec 2015, w tej chwili to jest bardziej strzelanie może może... im bliżej wyborów tym szybciej będą działali, zaczynają się rozrzucać nie swoją kasą chociażby dla bezrobotnych... także i to zechcą pognać żeby kiełbaska wyborcza była dobra

#13867 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 12:04

Wtyków nigdzie nie mam. Dokładnie nie pamiętam gdzie, ale chyba tu na forum czytałem, że nabór ma być na przełomie 2015/2016. Tak, wiem połowa informacji tutaj to bzdury.

Myślałem jeszcze, że może rodzice przepisaliby ziemię na moją siostrę, a po ogłoszeniu naboru ona na mnie, ale czy ta zabawa warta jest zachodu? Jakby nie było dwa razy załatwianie formalności, dwa razy notariusz itp. itd.

ale jak Ty przepiszesz sobie ziemie od siostry to i tak nie dostaniesz MR bo przeciez musisz przejmowac gospodarstwo od osoby, miedzy ktora jest chyba okreslona roznica wieku... kiedys to czytalem gdzies... ale moge sie mylic...

#13868 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 12:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Różnica wieku będzie brana pod uwagę w nowym MR ale nie będzie to podstawą do nieprzyznania premii.

#13869 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orkidea,
jeżeli macie zaprzyjaźnionego rolnika, to niech Rodzice wydzierżawią mu ziemię na 10 lat z datą pewną, czyli umowa musi byc zarejestrowana w Starostwie Powiatowym, w geodezji. Dzierżawa będzie wpisana w ewidencji gruntów. Wzór umowy znajdziesz w internecie. Na tej podstawie Rodzice otrzymaja wcześniejszą emeryturę. Jak otrzymasz MR, rozwiążecie umowę dzierżawy wcześniej i Rodzice przepiszą Tobie. Tylko musi to być zaprzyjaźniona osoba, bo jeżeli nie będzie sie zgadzała na wcześniejsze rozwiązanie umowy, to nic nie zrobisz.

#13870 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 07:11

Wtyków nigdzie nie mam. Dokładnie nie pamiętam gdzie, ale chyba tu na forum czytałem, że nabór ma być na przełomie 2015/2016. Tak, wiem połowa informacji tutaj to bzdury.

jeśli nie będziecie chcieli zrobić, co Jaskier radzi - to pozostaje 2 razy notariusz, jak piszesz. zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy będzie kolejny MR na nowych zasadach - może w ogóle w 2016?

mi w zeszłym roku trafił się spadek i aby skorzystać z obecnego MR - musiałem zrobić darowiznę na siostrę. kiedyś będziemy to odkręcać.

nie przesadzajcie z wyceną gospodarstwa - będzie mniejszy podatek.

zróbcie także wyceny przepisania u kilku notariuszy - u mnie był przedział 1200 - 1800 zł, także warto podzwonić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13871 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanko 14 ma być ogłoszone kto dostał. Jak to będzie wyglądało, powiadomienie listowne czy ogólnodostępna lista internetowa coś w tym stylu? Pytam bo obecnie siedzę za granicą a chciałbym w miarę szybko się dowiedzieć jaka decyzja.

#13872 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 13:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Lista na necie

#13873 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Widzę,ze bardzo Cię interesuje rolnictwo i gospodarstwo skoro siedzisz za granicą :) Szkoda tylko tych młodych rolników którzy rzeczywiście chcą pracować w gospodarstwie, a przez to że większość chce po prostu kasę wyciągnąć będą się dalej męczyć bez premii przeznaczonej właśnie dla nich. Powinni chyba tego bardziej pilnować bo nie jest to w porządku wobec prawdziwych rolników !

#13874 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3918 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A Ty skąd wiesz po co ten człowiek za granicę pojechał? Może go ojciec zastąpi a on tyra żeby kredyt za oborę spłacić albo sprzętu dokupić? Najlepiej to innych oceniać "prawdziwy zazdrosny i zawistni rolniku".

#13875 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 17:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziękuję za info Maciek. A co do wypowiedzi Mati? To po czym wnioskujesz, że nie interesuje mnie gospodarstwo i rolnictwo? Po tym jedynie, że napisałem, że jestem za granicą? Jeśli wszystkich tak oceniasz to współczuję.. Jak wspomniałem interesuje mnie aby jak najszybciej dowiedzieć się o decyzji aby jakoś ułożyć sobie plany. Nie muszę niczego tłumaczyć, ale obecnie nawet nie mam gospodarstwa, wszystko jest zależne od decyzji, jeśli pozytywna to wracam i dalsze życie planuję na gospodarce, ale dopóki nie ma decyzji nie rozumiem czemu nie miałbym dorobić za granicą i później mieć trochę dodatkowego grosza na start. Nie wiem jaka jest Twoja definicja "prawdziwego rolnika" ale wstając rano, idąc w pole lub do zwierząt, pracując cały dzień po to aby mieć z czego żyć, i tak dzień w dzień przez cały rok to wg mnie zamierzam właśnie być prawdziwym rolnikiem. Wiem, są ludzie którzy tylko czekają jak wykorzystać taką okazję na kasę z unii, ale niestety nie znasz mnie, nie oceniaj po jednym zdaniu.

#13876 Share szymo

szymo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 17:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi jak to jest z tymi dotacjami rolniczymi?
Chodzi mi konretnie o wykształcenie.
Czy jak skończę zarządzanie na sggw to będzie uznawane to za wykształcenie rolnicze?
Z góry dziękuję za odpowiedź

#13877 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok, a więc prawdziwy rolniku, czy wiesz jak to jest codziennie wstawać rano iść do obory, później pole i znów obora, niezależnie od dnia cy to niedziela, czy też święta robiłeś kiedyś tak? Piszesz, że wiążesz przyszłość z gospodarstwem, aczkolwiek to nie to samo co praca za granicą, że kasa zawsze będzie wypłacona na czas, to nie takie proste wziąć 100tys i gospodarstwo założyć, no chyba, że tylko fikcyjne żeby 5 lat odbębnić i z głowy... Jesteś przyzwyczajony do pracy za granicą i prędzej czy później do niej wrócisz... Może Cię nie znam, ale praca w gospodarstwie jest mi bardzo dobrze znana i tylko osoby nauczone od małego potrafią docenić jej zalety, a także wady. Po prostu trzeba to lubić, cieszyć się gdy przynosi efekty, dbać o zwierzęta z którymi masz doczynienia na codzień, wiesz jak miło jest patrzeć np na małego cielaka który stawia pierwsze kroki. Jeśli tylko masz zapał to szczerze życzę Ci abyś otrzymał dotacje :) bo to zawsze trochę kasy jednak jest, choć nie za duŻo, najlepiej przYdałby się prow aby to razem połączyć, ale okaże się jak będzie. Także powodzenia

Ok, a więc prawdziwy rolniku, czy wiesz jak to jest codziennie wstawać rano iść do obory, później pole i znów obora, niezależnie od dnia cy to niedziela, czy też święta robiłeś kiedyś tak? Piszesz, że wiążesz przyszłość z gospodarstwem, aczkolwiek to nie to samo co praca za granicą, że kasa zawsze będzie wypłacona na czas, to nie takie proste wziąć 100tys i gospodarstwo założyć, no chyba, że tylko fikcyjne żeby 5 lat odbębnić i z głowy... Jesteś przyzwyczajony do pracy za granicą i prędzej czy później do niej wrócisz... Może Cię nie znam, ale praca w gospodarstwie jest mi bardzo dobrze znana i tylko osoby nauczone od małego potrafią docenić jej zalety, a także wady. Po prostu trzeba to lubić, cieszyć się gdy przynosi efekty, dbać o zwierzęta z którymi masz doczynienia na codzień, wiesz jak miło jest patrzeć np na małego cielaka który stawia pierwsze kroki. Jeśli tylko masz zapał to szczerze życzę Ci abyś otrzymał dotacje :) bo to zawsze trochę kasy jednak jest, choć nie za duŻo, najlepiej przYdałby się prow aby to razem połączyć, ale okaże się jak będzie. Także powodzenia

#13878 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 19:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie kłócić się!
Ja się pytam gdzie ta szczęśliwa informacja o dodaniu pieniążków na MR która miała pojawić się na dniach wg niektórych z forum? :D

#13879 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie tak jak mówię nie znasz mnie. Nie przeżyłem może zbyt wiele bo mam dopiero 24 lata, całe życie na wsi w gospodarstwie także nie musisz mi mówić jak to jest.. Życie zmusiło mnie do wyjazdu za granicę, jestem tu od pół roku także nie sądzę też abym był przyzwyczajony do pracy tutaj. Liczę na tą dotację bo dzięki temu będę mógł wrócić do kraju i żyć tak jak bym chciał, a nie tak jak muszę. Wiem, że to niewielkie pieniądze na start, dlatego może i tu trochę grosza uda się uciułać. Wiem, że nie wszyscy chętni dotację dostaną, ale wszystkim bym tego życzył, tak sobie jak i innym powodzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13880 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pawelol111 bardzo mnie cieszy, że Ty wszystko wiesz :) przyznaje może osadziłem chłopaka zbyt pochopnie, ale teraz sam powiedz ilu jest tak naprawdę młodych ludzi których pasją i sposobem na życie jest rolnictwo i chcą dostać pieniądze aby móc się rozwijać i robić to co lubią? A ile osób dostanie młodego rolnika bo pasuje trochę kasy wyciągnąć jak dają... Tak jak tutaj czytałem na forum, że nagle zdobywają 3-letni staż w rolnictwie po jakiejś znajomość i już punkty. A teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy wszyscy którzy otrzymają premię na prawdę tego chcą i jest im to potrzebne?