Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31857 odpowiedzi na ten temat

#12541 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3027 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:55

nierozumiem tylko po co przesuwają jeszcze nabor na poniedziałek jeżeli chętnych jest już dużo więcej niż srodkow

Jak ktoś nie ma zamiaru składać to 1 dzień naboru więcej go do tego nie zmotywuje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:45
  •  

#12542 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:56

Witam, staram się rownież o dofinansowanie. Mieszkam w woj. śląskim ale większość pola mam w świętokrzyskim a moja pytanie brzmi z jakiego woj. bedzie mi liczone bezrobocie i srednia wielkosc powierzchni gruntów? Z woj mojego zamieszkania czy z woj gdzie mam dzialki? Wniosek musiałem zawozić do Kielc.

Jak Wy liczycie te punkty ? za bezrobocie i grunty rolne? Na wniosku mam 13ha. To ile bede mial za to punktów no i ile za bezrobocie?

No ja jestem w szoku ile wniosków zostalo złożonych.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Z tego co się orientuję to bezrobocie będzie liczone z powiatu w którym masz położone gospodarstwo tz. jeżeli większą część gruntów ornych masz położonych w województwie świętokrzyskim to z powiatu w tym województwie masz liczone bezrobocie.

Za grunty masz coś ok. 11 z groszem, natomiast z bezrobociem trzeba znać powiat.

Pozdrawiam

#12543 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5549 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 19:02

a czy pozostale użytki rolne (nieużytkowane rolniczo) licza się do punktacji ???

Tak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12544 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 18 pkt mi wychodzi, mało bo za wykształcenie mam 0, i bądź tu mądry. Ktoś przepisze 12 ha i ma wykształcenie i ma w raz więcej pkt :D
No nic, trzeba czekać. Zobaczymy ile będzie wniosków. Na bank 16k pęknie.

#12545 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 19:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a na jakiej stronie sprawdzacie stopień bezrobocia ?

#12546 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5549 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 19:43

a na jakiej stronie sprawdzacie stopień bezrobocia ?

http://stat.gov.pl/o...opa-bezrobocia/

#12547 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dziś byłem w Toruniu złozyć wniosek. Masa ludzi. Sam mam ok 23-24 pkt.Za bezrobocie mam 5 pkt.

#12548 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można jakoś samemu obliczyć punkty za ziemie ? Jeśli tak to prosiłbym o podanie jakiegoś przykładu.

Edytowany przez CrazyFarmer, 17 czerwiec 2014 - 20:15.

#12549 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5549 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:17

Można jakoś samemu obliczyć punkty za ziemie ? Jeśli tak to prosiłbym o podanie jakiegoś przykładu.

Patrz TRYB PRZYZNAWANIA POMOCY w http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

#12550 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki. Z tego wynika że mam gdzieś około 9 pkt za ziemie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12551 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie
Planuje zakup gruntów rolnych i najprawdopodobniej zrobię to na początku roku 2015, więc rokiem bazowym jest 2014 ? (tak mi powiedzieli w ODR)
I jeszcze druga sprawa, w tabele wpisuje koniczyna i lucerna zielonka, ale to będę dopiero miala po zakupie gruntu, a teraz ten grunt jest ugorem.
w ODR powiedzieli, że mam wpisać w tabeli ESU ugór, by bylo widać , że w bazowym roku mam zero ESU a w docelowym ponad 5.
Ale nie ma takiej możliwości, nie ma w tabeli ugór,
więc zrobiłam tak, że rok bazowy 2014 zostawiłam pusty a docelowy 5 esu.
w innej tabeli gdzie jest podział na wszytskie lata w 2014 jest pusto a w następnych są hektary koniczyny i lucerny.

Jeszcz pytanie odnoścnie dzierżaw, jeśli podpisze dzierżawe na 10 lat od osoby która składa wnioski o dopłaty, ja złożę dopiero pierwszy wniosek w maju 2015, to agencja może skontrolować mnie przed wypłatą środków, że nie prowadzę samodzielnie gospodarstwa skoro dopłaty są na inną osobę?
Mój znajomy miał kontrolę gospodarstwa przed wypłatą pieniędzy... skontrolowali czy faktycznie ma to co wpisał we wniosku i wyszło, że sam nie uprawia, kasy nie dostał.
z góry dziękuje za odpowiedź

#12552 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy las liczy się do punktacji?

#12553 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5549 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:48

Mam pytanie
Planuje zakup gruntów rolnych i najprawdopodobniej zrobię to na początku roku 2015, więc rokiem bazowym jest 2014 ? (tak mi powiedzieli w ODR)
I jeszcze druga sprawa, w tabele wpisuje koniczyna i lucerna zielonka, ale to będę dopiero miala po zakupie gruntu, a teraz ten grunt jest ugorem.
w ODR powiedzieli, że mam wpisać w tabeli ESU ugór, by bylo widać , że w bazowym roku mam zero ESU a w docelowym ponad 5.
Ale nie ma takiej możliwości, nie ma w tabeli ugór,
więc zrobiłam tak, że rok bazowy 2014 zostawiłam pusty a docelowy 5 esu.
w innej tabeli gdzie jest podział na wszytskie lata w 2014 jest pusto a w następnych są hektary koniczyny i lucerny.

Jeszcz pytanie odnoścnie dzierżaw, jeśli podpisze dzierżawe na 10 lat od osoby która składa wnioski o dopłaty, ja złożę dopiero pierwszy wniosek w maju 2015, to agencja może skontrolować mnie przed wypłatą środków, że nie prowadzę samodzielnie gospodarstwa skoro dopłaty są na inną osobę?
Mój znajomy miał kontrolę gospodarstwa przed wypłatą pieniędzy... skontrolowali czy faktycznie ma to co wpisał we wniosku i wyszło, że sam nie uprawia, kasy nie dostał.
z góry dziękuje za odpowiedź

1. Teraz nic nie wpisujesz bo jeszcze nie masz tej ziemi. Robisz stan faktyczny na dzień składania wniosku.
2. W momencie składania wniosku o płatność masz mieć tytuł prawny do działki a swój wniosek o dopłatę bezpośrednią będziesz składać najpóźniej 15 maja 2015 roku.

czy las liczy się do punktacji?

Nie kolego. Za łatwo by było :)

#12554 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli stopa bezrobocia wynosi 13,2 % to ile pkt dostanę ? (5,2 zarejestrowanych bezrobotnych) ?

#12555 Share DawidWawer

DawidWawer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 22:07

Z tego co się orientuję to bezrobocie będzie liczone z powiatu w którym masz położone gospodarstwo tz. jeżeli większą część gruntów ornych masz położonych w województwie świętokrzyskim to z powiatu w tym województwie masz liczone bezrobocie.

Za grunty masz coś ok. 11 z groszem, natomiast z bezrobociem trzeba znać powiat.

Pozdrawiam

powiat jędrzejowski gdzie znajdują się grunty.

#12556 Share halik08

halik08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 22:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam Pytanie czy w programie mlody rolnik możliwe jest dostanie pomocy 100 tyś nie posiadajac gruntow na dzień skladania wniosku, tzn nie mam nic ale za 2 miesiace wydzierzawię od ojca 20 ha

czy jeżeli w biznasplanie zapiszę że wydzierżawiem za 3 miesiące 20 ha , a z roznych względów nie uda mi się to zrobić i zakupię 20 h to ma to jakieś znaczenie

czy jeżeli w biznasplanie zapiszę że wydzierżawiem za 3 miesiące 20 ha , a z roznych względów nie uda mi się to zrobić i zakupię 20 h to ma to jakieś znaczenie

#12557 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 22:59

Jeśli stopa bezrobocia wynosi 13,2 % to ile pkt dostanę ? (5,2 zarejestrowanych bezrobotnych) ?

A na którym miejscu w woj jest Twój powiat?? Licząc od największego bezrobocia...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#12558 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 17 czerwiec 2014 - 23:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Osoby, którym naprawdę zależy na rozwijaniu gospodarstwa powinny dostać wszystkie, jedynie bardzo mnie boli fakt, o którym dowiedziałem się po telefonie do mojej firmy doradczej która robiła mi wniosek, iż tak od początku czerwca większość osób to już kombinatorzy, którzy składają wnioski chama bez większego zainteresowania tematem gospodarstwa tylko szansami na zgarnięcie 100tys., bardzo często nie osiągają wymaganej średniej wojewódzkiej(lubelskie), szczgólnie zostało podkreślone, w ostatnim czasie to tylko takie wnioski są składane " na siłę".

#12559 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2014 - 23:34

XTRO było trzeba się nie opier..... nos w ksiazki i do nauki a nie narzekać :P ja mam z wykształcenia 5/5 a jeszcze się uczę :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12560 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5549 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 06:24

witam mam Pytanie czy w programie mlody rolnik możliwe jest dostanie pomocy 100 tyś nie posiadajac gruntow na dzień skladania wniosku, tzn nie mam nic ale za 2 miesiace wydzierzawię od ojca 20 ha

Jakieś działki musisz rozpisać a czy je potem kupisz czy wydzierżawisz nie ma znaczenia.