Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32123 odpowiedzi na ten temat

#10361 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli tak masz na tym forum odpowiadac to lepiej wyjdz juz przeczytałem i wiem a ci dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:27
  •  

#10362 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Shaun właśnie zniżyłeś sie do takiego poziomu, właściwie to spadłeś poniżej niego, jesteś zerem tak wypowiadając się.

Załóżmy, że dostaje premie. Moge ją wykorzystać na zakup 2 ha (2x 40 tys)? od sąsiada ?

Edytowany przez Mateusz1q, 22 kwiecień 2014 - 22:32.

#10363 Share wencelpiotr

wencelpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja już dziś zbyt zmęczony jestem aby szukać odpowiedzi wiec może jutro przekopię forum ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10364 Share Zbirsky

Zbirsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:38

A czy ktoś wie: czy np: zaświadczenie z KRUS, z Urzędu Skarbowego wymagane jako dokumenty można już teraz zbierać, jaka musi być data wydania takowego "świstka"?

dokumenty te ważne są przez 30 dni ;)

#10365 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 22:44

Shaun właśnie zniżyłeś sie do takiego poziomu, właściwie to spadłeś poniżej niego, jesteś zerem tak wypowiadając się.

Załóżmy, że dostaje premie. Moge ją wykorzystać na zakup 2 ha (2x 40 tys)? od sąsiada ?

Tak jestem zerem skoro dałem sie podpuscić na odpowiedzi na te banalne pytania...
Założyć sobie możesz noge na noge... po 40k za ha

#10366 Share b_radoszewski

b_radoszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 11:46

Tak jestem zerem skoro dałem sie podpuscić na odpowiedzi na te banalne pytania...
Założyć sobie możesz noge na noge... po 40k za ha

Zupełnie nie rozumiem odpowiedzi na pytanie. U nas w regionie nie trudno znaleźć średniej jakości ziemie za takie pieniądze i to wcale nie w super lokalizacji więc o co ten przytyk??

#10367 Share ninania

ninania

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 13:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czesc,

Na nowych zasadach podobno nie wchodzi w gre dzierzawa jak dotad a co do uzupelnienia wykształcenia - wszytsko zalezy od Waszej sytuacji - jaka szkole ukonczyliscie i czy jestescie ubezpieczeni w KRUS jako domownicy i jesli tak to ile czasu. Nabor od 15 maja, wczesniej jednak lepiej przeczytac rozporzadzenie w tej sprawie - tam wszytskie szczegóły sie pojawia. Na razie duzo jest domysłów.

Jeszcze jedno - niektorzy z Was pytaja czy moga skladac drugi raz o premie - odpowiedz brzmi NIE. To pomoc jednorazowa, ktora łaczy sie jedynie z modernizacją gospodarstwa i zwrotem czesci srodkow.

Jesli zas chodzi o osoby, ktore maja gospodarstwa od wiecej niz 12 mscy - tez nie mozna skladac wnioskow w tym przypadku. Jesli macie gospodarstwa krocej niz 12 mscy - droga wolna. Jak wiecej pytan - zapraszam

#10368 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) haha dobre z tym że niektórzy chcą drugi raz składać o premie :)

#10369 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 kwiecień 2014 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chyba nie o to chodziło, a bardziej o to czy w sytuacji gdy nie mam gospodarstwa, składam wniosek ale okazuje się że nie dostaję premii więc nie przejmuję teraz i czekam do następnego naboru i znowu składanie wniosku

#10370 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 23 kwiecień 2014 - 15:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co tu tak nerwowo w tym temacie ?co?Endriu wracaj i odp. bo się powybijają :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10371 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 kwiecień 2014 - 18:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) święta się skończyły i ludzie jacyś podminowani, a niektórych jeszcze kac męczy i dodatkowo nerwowi ;)

#10372 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:00

Czesc,

Na nowych zasadach podobno nie wchodzi w gre dzierzawa jak dotad a co do uzupelnienia wykształcenia - wszytsko zalezy od Waszej sytuacji - jaka szkole ukonczyliscie i czy jestescie ubezpieczeni w KRUS jako domownicy i jesli tak to ile czasu. Nabor od 15 maja, wczesniej jednak lepiej przeczytac rozporzadzenie w tej sprawie - tam wszytskie szczegóły sie pojawia. Na razie duzo jest domysłów.

Jeszcze jedno - niektorzy z Was pytaja czy moga skladac drugi raz o premie - odpowiedz brzmi NIE. To pomoc jednorazowa, ktora łaczy sie jedynie z modernizacją gospodarstwa i zwrotem czesci srodkow.

Jesli zas chodzi o osoby, ktore maja gospodarstwa od wiecej niz 12 mscy - tez nie mozna skladac wnioskow w tym przypadku. Jesli macie gospodarstwa krocej niz 12 mscy - droga wolna. Jak wiecej pytan - zapraszam

Z tą modernizacją nie jest tak do końca. kilka stron wcześniej pisaliśmy o łączeniu remii MR z MGR, w nowym rozporządzeniu dot. MGR jest jakiś niezrozumiały zapis o podwójnym finansowaniu. A jeżeli chodzi o okres posiadania gosp. to nie 12 a 15miesięcy

Mam może głupie pytanie i za pewne już było. Czy jeżeli ojciec kupił by teraz np nową maszynę za pieniądze a ja załapał bym się na młodego rolnika to czy będzie mógł mi ją później odsprzedać abym mógł ją wliczyć do wydatków ? dodam tylko że mowa o nowiutkiej maszynie oraz mój ojciec jest na vacie i wystawi mi fakturę . proszę o szybką odpowiedź ...

Nie możesz kupić ani maszyny ani ziemi od rodziców. Lepiej zaczekać do dnia złożenia wniosku na MR i wtedy kupić tą maszynę, oczywiście wcześniej ją wpisać w biznesplan. Oczywiście jest małe ryzyko jeżeli nie załapiesz się na MR to wtedy tata zapłaci za twoją nową maszynę.

#10373 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie z innej beczki pracuje na umowę o prace (składki są w ZUS-ie) przejmuje gospodarstwo i automatycznie jestem w KRUS-ie. Co dzieje się już z zgromadzonymi składkami w ZUS-ie?

#10374 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przejadają obecni emeryci. Ale nie martw się, ZUS każdemu z nas zapisuje u siebie na komputerach, że jak będziesz odchodził na emeryturę, to wypłaci ci coś - to coś nazywa się emeryturą :-D

#10375 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli te składki zostaną w ZUS-ie, a nie przejdą na konto KRUS-u?

#10376 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do tej pory było tak że składki przepadały. Ja obecnie od 2009r. prowadzę DG i płacę ZUS jak przejdę na KRUS i zrezygnuję całkowicie z ZUS-u to zgromadzone składki przepadną bo raczej po 5latach na Zusie emerytury nie dostanę no chyba że z 50zł

#10377 Share wencelpiotr

wencelpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wielkie dzięki za odpowiedź
co do składek z ZUS to tak całkowicie przepadają ale do emerytury liczy się czas płacenia składek
Pozdrawiam

#10378 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przejrzałem kilkanaście stron wstecz i nie znalazłem. Trzeba posiadać budynki gospodarskie w przypadku dzierżawy notarialnej ma 10 lat ??

#10379 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie czy jeżeli chciałbym wziąć młodego rolnika to w dniu składania wniosku muszę mieć ziemie?
czy jeżeli mi go rozpatrzą pozytywnie dopiero mogę taką ziemie na siebie przepisać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10380 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po rozpatrzeniu wniosku przepisujesz ziemie.

Przejrzałem kilkanaście stron wstecz i nie znalazłem. Trzeba posiadać budynki gospodarskie w przypadku dzierżawy notarialnej ma 10 lat ??

Napisz to jeszcze raz po polsku :)