Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32643 odpowiedzi na ten temat

#9261 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podstawowe warunki aby uzyskać premię dla młodego rolnik to 18 lat i uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:56
  •  

#9262 Share dawid1988

dawid1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanko

#9263 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ludzie ogarnijcie się piszecie takie same posty na każdej stronie czy Ci co piszą to nie umieją czytać ? Jeśli tak to zwracam honor .. strona ARIMR jest dostępna dla wszystkich jeśli by ktoś pytał .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9264 Share damianox11

damianox11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to czyli nie kupie krów>

#9265 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powiedzcie jeszcze jak uzupełniacie biznesplan? Sami wszystko wyliczacie/wymyślacie czy korzystacie z biur specjalizujących się w tych sprawach, jeśli tak to jaki jest średni koszt za takie cuś?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#9266 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3998 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi PRG(biznseplan) i wniosek wypełniał człowiek w ODR. Zgarnął za to kilka stówek i tyle. Jak potrzebowałem coś poprawić to otwierał plik z moim biznesplanem i poprawiał co trzeba. Za to nie brał pieniędzy.
Jałówek nie kupisz od ojca nie wspominając o krowach. Osoby wstępne i zstępne to rodzina dla wyjaśnienia. Kto jest kim poszukaj sam. Możesz zakupić stado podstawowe ewentualnie dokupić nowe sztuki. Zwierzęta muszą być hodowlane-mieć udokumentowane pochodzenie. W przypadku dokupowania jalówek, bo krowy dostaniesz od ojca musisz później udowadniać w jaki sposób zakup zwierząt poprawił postęp genetyczny w stadzie. Jak kupisz je, aby kupić i nie doskonalić stada, zacielać bykiem sąsiada to od razu odpuść sobie zakup zwierząt.

Edytowany przez Thomas2135, 15 styczeń 2014 - 22:53.

#9267 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 10:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Powiedzcie jeszcze jak uzupełniacie biznesplan? Sami wszystko wyliczacie/wymyślacie czy korzystacie z biur specjalizujących się w tych sprawach, jeśli tak to jaki jest średni koszt za takie cuś?

Jak chcesz to pomogę z PRG i resztą. Jak coś to pisz :-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9268 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Thomas2135, to nie wiedziałem, że takie dziwne wymagania są po zakupie jałówek - właśnie na to chciałem przeznaczyć kasę. Oczywiście zabawa z bykiem nie wchodzi w grę (tylko inseminator i dobierane nasienie) - jednak tak, czy inaczej nie ma zamiaru udowadniać żadnemu urzędasowi, czemu krowa ma więcej czarnych łat niż białych. Trzeba będzie się dobrze zastanowić co kupić (o ile w ogóle MR zostanie uruchomiony). Chyba zostaje zakup nowej dojarki przewodowej. Czy przy takowej też są jakieś kruczki, do których mogą się później przyczepić?

No chyba, że ten postęp genetyczny w stadzie da się jakoś łatwo udowodnić bez zbędnych ceregieli?

#9269 Share damianox11

damianox11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A macie pomysł jak zainwestować pieniądze by te zostały w gospodarstwie? bo wszystko co potrzebne mam

#9270 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Widzę że wszyscy dzielicie skórę na niedźwiedziu, a niektórzy nawet kombinują jakby tu wziąć całą kasę do kieszeni...
Jesli nie masz potrzeb, masz wszystko w gosp to odpuść, daj szansę skorzystać tym, którym jest to potrzebne...
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9271 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Lub poczekaj do następnego rozdania. Pewnie będzie większa kasa i będziesz miał większe rozeznanie co ci brak. Teraz dajcie szanse tym, którym termin od przejęcie/kupna dobiega końca (tj. 12 miesięczny okres potrzebny do MRa).

#9272 Share luka11

luka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie chce byc niemiły ale ludzie zastanówcie sie co piszecie nic nie wiadomo na temat MR w 2014 nie ma zadnych konkretow ludzie w agencji nic nie wiedzą a na temat pana ministra juz pisałem , większego picera nie ma

#9273 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3998 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z zakupem jałówek nie jest tak tragicznie. Więcej zabawy niż przy maszynie, ale wszystko do ogarnięcia. Jak kupiłem jałówki z Czech. Dostałem wszystkie dokumenty z rodowodami. Rodowody musiały być przetłumaczone. Z 7 szt 840 zł. Nie ma problemu jeśli odziedziczyłeś gospodarstwo bez krów i chcesz zakupić stado podstawowe czyli jałówki. W moim przypadku otrzymałem też krowy, więc stado podstawowe było. Musiałem udowodnić w jaki sposób kupione zwierzęta podniosły status genetyczny stada. Jak na razie wystarczyło oświadczenie, że są to zwierzęta hodowlane. Urodzone jałówki będą na remont stada. Inseminacja jest przeprowadzana z wykorzystaniem najlepszego nasienia. Stare stado także kryjesz buhajem tej rasy a urodzone sztuki także przeznaczysz na remont stada. Pisałem też, że są wydajniejsze i podniosły roczną produkcję mleka w stadzie. Na potwierdzenie słów dołączyłem, świadectwa inseminacji, informacje z ARR o ilości mleka, paszporty urodzonych jałówek dla potwierdzenia, że są w stadzie. Jak na razie to wystarczyło i nie czepiają się.

#9274 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem najlepiej inwestować w maszny tzn ciągniki, nasze polskie gospodarstwa (nie wstydzmy się) bazuja glownie na starych ursusach i na innych starszych sprzętach wiec powinnismy inwestować w nawoczesny sprzet

#9275 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja myślę że najpierw powinno być budowane stado które potem będzie zarabiać na ten nowy sprzęt.

#9276 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale niektórzy maja stado a nie maja sprzętu!

#9277 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3292 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja jak by mi przyznali mr to chciał bym kupić ziemi bo bydła mam i tak dużo więcej niż na moich ha mogę wyżywić.

#9278 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a poza tym chyba stado nie zarobi na nowy ciągnik za ok 200 tys zl chyba ze to stado liczy co najmniej 50 sztuk

#9279 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Każdy kupi co mu będzie potrzebne. Najpierw niech dadzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9280 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) najpierw trzeba zaplanowc w biznesplanie a później daja