Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32722 odpowiedzi na ten temat

#8681 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 07:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hehehe raczej nie:P takie promocje to tylko w erze :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:24
  •  

#8682 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1944 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 listopad 2013 - 10:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MR to pomoc jednorazowa, która ma zrobić z Ciebie Euro-rolnika a nie Euro-żebraka.

#8683 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4110 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może i palnąłem głupstwo, ale czy wy święcie wierzycie, że to POpychadło ryżego cokolwiek zdziała w UE. Już nieraz obiecywał cuda i spotkał się z odmową, jak choćby sprawa zamiany rok temu kwoty bezpośredniej na hurtową. Zawalili także coś z tytoniem czy chmielem, jako jedynie nie złożyli jakiegoś wniosku. Mieli także prosić o przesunięcie na MGR i wyszło coś z tego? Jak dla mnie to czysta propaganda rzekomego sukcesu i aktywnego działania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8684 Share karol23

karol23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy jeśli otrzymam tą pomoc z MR to będę mógł się też ubiegać o dofinansowanie z PROW czy jedno wyklucza drugie?

#8685 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 09:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podobno , przy udziale w tego typu programach po 2013 , jednym z warunków będzie prowadzenie książki Fadnu ;)

#8686 Share Pytanie

Pytanie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam 22 lata, jestem po ZSZ Ogrodnik, rodzice chcą mi przepisać 5,47 ha z budynkami w jednym kawałku. Niestety nie posiadam żadnych maszyn rolniczych, zawsze rodzice najmowali kogoś, teraz właśnie zaorali nam całe pole. Czy jako młody rolnik, mogą się starać o jakieś dofinansowanie na maszyny rolnicze ile % lub bezzwrotną pożyczkę, premię? Proszę mi wytłumaczyć dokładnie co i jak, nigdy si tym nie interesowałem, ale przyszedł czas że muszę zacząć. Działa u mnie ONW. Pozdrawiam.

#8687 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1944 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 listopad 2013 - 23:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czas tez nauczyć sie czytać i szukać -_- czy to w tematach które istnieją, czy też tu: http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

@karol23 Młody Rolnik nigdy nie wykluczał Modernizacji i nie ulegnie to zmianie z pewnością

#8688 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 17 listopad 2013 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a może ktoś z tu obecnych wie czy mając ziemie pod hipoteką(kredyt na oborę) moj ojciec mógłby mi przepisać działke o pow.7ha? Słyszałem że podobno trzeba napisać jakieś podanie do ARiMR o zgode, może ktoś coś wie albo miał taki przypadek? Pozdrawiam

#8689 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam podobny (ale inny :P) przypadek. Kwestie są 2:
1. Co na to bank? Bo zapewne kredyt był udzielony pod hipotekę tej obory ale czy tylko? Zapewne był robiony biznesplan i pewnie uwzględnione było w nim te 7 ha i tutaj musiałbyś się do banku pytać co oni na to i czy wyraża zgodę.
2. ARiMR i tu gorsza sprawa bo jeżeli ona udzieliła wam kredytu MR (z dopłatą do oprocentowania) i ją trzeba się o zgodę pytać. Sankcją może być nawet to że zażąda ona natychmiastowej spłaty kredytu i zwrot dopłaty do oprocentowania za zeszłe lata= w większości przypadków zawita pan komornik :)
także żeby coś takiego zrobić musi być zgoda banku i ARiMR

Może się mylę ale takie info kiedyś dostałem od pracownika banki i gościa który robi biznesplany, może coś się pozmieniało ale tak czy inaczej do banku i ARiMR musisz się przejść.

Edytowany przez melon10641, 17 listopad 2013 - 21:32.

#8690 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4110 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 22:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do banku to wszystko zależy czy dana działka posiada własną księgę wieczystą, czy należy do innej, która to jest wpisana do hipoteki. Domyślać się można, że budowa obory to ogromny koszt i pewnie wszystkie wasze księgi wieczyste są zajęte no chyba, że było jeszcze jakieś poręczenie. Tego dowiedz się już sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8691 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 10:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak ARiMR dopłacała do oprocentowania kredytu MR,też tak myslałem że trzeba także rozmawiać z bankiem,a co do kredytu to jest on wzięty na 14 lat natomiast do spłaty zostało 3 lata.

#8692 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz zrobić myk że spłacisz wszystko na raz za 3 lata wtedy po kłopocie:D kwestia hipoteki (zabezpieczenie kredytu) to jedno a biznesplanu (wyliczenia na podstawie których będziesz spłacał ten kredyt) to druga rzecz. U mnie np.w biz.planie obora ma służyć jako magazyn do zboża a gdybym zmienił jej użytkowanie np. wstawił tam bydło i miałbym zysk to też muszę bank o tym powiadomić.

#8693 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 11:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no mogłbym spłacić wszystko ale nie wiem czy gra jest warta świeczki,bo pewnie jakbym spłacił wcześniej kredyt to odsetki za pozostały okres też bym musiał zapewne spłacić tak?bo tak naprawde to ta ziemia jest mi potrzebna na 2 lata aż skończym mi się Młody Rolnik bo obecenie dzierżawie od wujka którego już nie ma z nami i teraz wychodzą rozne komplikacje a tak miałbym od ojca i byłby spokój.

#8694 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 11:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) raczej nie, bo jak spłacisz to nie będziesz już musiał płacić odsetek bo nie będzie już kredytu. Kwestia taka czy bank nie policzy sobie za to dodatkowej opłaty. A jeśli tak to ile

#8695 Share jeszczakk

jeszczakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy można ubiegać się o premię na młodego rolnika będąc współwłaścicielem gruntów ?????

#8696 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 08:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mialem ten sam problem musialem przepisac ziemie na siebie. Jednak przepisalem ja majac 19 lat w ciagu pol roku od ukonczenia szkoly. Jezeli nie uczysz sie a ziemie masz we wspolwlasnoci wiecej niz pol roku.(badz rok nie wiem dokladnie) to niestety nie dostaniesz dofinansowania

#8697 Share Radosny8821

Radosny8821

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) apropo postów wyżej. a od ilu liczy sie ze ma sie ziemie od 1h czy od ilus tam arów. w sensie jesli mam mniej niz hektar na współwłasność to w razie gdybym chciał dofinansowanie to bedzie to problem?

#8698 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co mi wiadomo to działalność rolnicza zaczyna się powyżej 1 ha więc raczej nie będzie problemu .. A po drugie Ciekaw jestem czemu ucichła sprawa w przeniesienia środków 2007-2013 na MR :)

Edytowany przez Damian20, 21 listopad 2013 - 17:30.

#8699 Share Radosny8821

Radosny8821

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Damian20

Dokładnie. pewnie dlatego że teraz jest na tapecie zatwierdzenie budżetu na kolejne lata przez parlament. ciekawe co wyniknie z tych zapowiedzi Kalemby o przenosinach tych środków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8700 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no chyba Kalemba drugi raz w kulki sobie nie poleci...