Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32640 odpowiedzi na ten temat

#7981 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 09:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam o jakim zwrocie mowicie i o jakim zaświadczeniu do KRUSU. Jezeli chodzi o to zaswiadczenie ja wyslalem je jak tylko zalatwilem sobie ubezpieczenie w KRUSIE i nie wiem czy to chodzi o to zaswiadczenie czy o jakies inne. A powiedzcie mi jeszcze, jak kupilem ciagnik to co musze miec zeby rozliczyc sie z ARiMR? Faktura czy cos jeszcze. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:31
  •  

#7982 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 grudzień 2012 - 14:20

witam mam taki problem z mr. może był ktoś w podobnej sytuacj. a sprawa wygloda następująco. rodzice rok temu przekazali mi 12ha i złożyłem papiery na mr. pieniądze dostałem już w styczniu, natomiast rodzice złożyli papiery na dopłaty w kwietniu, no i ONW już dostali i niedawno z agencj zadzwonili poprosili o wyjaśnienia tej sprawy. i wyszło tak że albo wracam 75tys z odsetkami albo rodzice oddają onw za moje pole i nie dostają obszarówki, może ktoś z was był w podobnej sytuacj i wybrnoł z tego inaczej?

Nic nie wykombinujesz , tylko musisz im oddać te dopłaty (rodzice) , bo chyba to znacznie mniejsza kwota niż 75tys z odsetkami ;)

A na przyszłość masz bolesną w skutkach nauczkę , że to Ty jako właściciel i użytkownik gospodarstwa musisz wszystko robić ,że tak powiem "na swoje konto" , tak samo z dopłatami , jak i zwrotem akcyzy za paliwo , dopłatami do materiału siewnego itp.

#7983 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie wyszło że musze składac wyjaśnienia z realizacji biznesplanu bo zadeklarowałem że w 2012 bede miał ziemniaków minimalnie 2,3ha a miałem 2,22ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7984 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja pisałem wyjśnienia bo niezgadzały mi się zwierzęta z tym co zadeklarowałem w biznesplanie.

#7985 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 07:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to umotywowales_

#7986 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Problemami z rozrodem powiedzieli że to wystarczy.

Edytowany przez tomek30, 03 grudzień 2012 - 10:23.

#7987 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3991 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 23:05

Ja pisałem wyjśnienia bo niezgadzały mi się zwierzęta z tym co zadeklarowałem w biznesplanie.

Możesz przybliżyć dokładnej swoją sytuację. O ile wiem stan pogłowia w ciągu 5 lat może się zmieniać, być mniejszy lub większy niż zadeklarowany, ważne tylko, aby w ostatnim roku wykonać założenia biznesplanu. Może coś źle pojmuję.

#7988 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie odnośnie ilości ziemi aby osiągnąc młodego rolnika chodzi mi na ile lat musze wydzierżawić ziemie i czy moge ją wydzierrzawić tylko od ANR czy od sąsiada oczywiście prez notariusza ?odp

#7989 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Miałem mniej zwierząt niż zadeklarowałem,wezwali do biura powiatowego arimr i musiałem napisać oświadczenie dlaczego nie zgadza się z tym co zadeklarowałem.Jak się pytałem to powiedzieli żeby w roku docelowym się zgadzało z bp.

#7990 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 10:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na 10 lat musisz wydzierzaiwc minimum, nie musisz jechac do natariusza, w gminie Ci poświadczą datą pewną, płaci się 9zł chyba za kązdy podpis na umowie, niezalaznie od liczby egzemplarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7991 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 11:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w wniosku się składa na cały areał i dzierzawa razem a co jeżeli ktoś zerwie umowe dzierzawy po np 5 latach co się wtedy stanie

#7992 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 16:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam prosbe do osób którym udało sie uniknąć zwrotu tych 15% premi.jesli jest ktoś komu udało sie ten fakt rozwiązac to proszę o podanie województwa i or arimr lub powiatowego w ktorym wam to zalatwili poniewaz jestem na etapie przygotowania pozwu do sądu administracyjnego a jak dyrektor arimr w moim powiecie mi powiedzial to bardzo dobry powod dla sądu dlaczego nie równo traktuja beneficjentow,chodzi tylko o wojewodztwo i oddzial-(bez nazwisk)jesli ktos moze pomóc to zgóry dzieki.

#7993 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:03

Na 10 lat musisz wydzierzaiwc minimum, nie musisz jechac do natariusza, w gminie Ci poświadczą datą pewną, płaci się 9zł chyba za kązdy podpis na umowie, niezalaznie od liczby egzemplarzy.

Robiłeś w ten sposób w gminie? Jeśli tak to przeszło to bezproblemowo? A 9 zł się płaci rzeczywiście za podpis u mnie też.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7994 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a tak wogóle to nie oddawajcie odrazu tej kasy tylko dajcie to do sądu bo duzo nie stracicie a mozecie uniknąc zwrotu.koszt sprawy to procent od kwoty czyli jakies 230zl no i odsetki w skali roku aktualnie to 14%,czyli przyjmując że sprawa pociągnie się rok a tak zapewne bedzie to koszty sądowe to ok 1800zl ,czyli myśle że warto bo można uniknąc zwrotu albo zapłacić ok 2 tyś wiecej w razie przegranej ale to i tak dopiero po zakończeniu sprawy.

a tak wogóle to nie oddawajcie odrazu tej kasy tylko dajcie to do sądu bo duzo nie stracicie a mozecie uniknąc zwrotu.koszt sprawy to procent od kwoty czyli jakies 230zl no i odsetki w skali roku aktualnie to 14%,czyli przyjmując że sprawa pociągnie się rok a tak zapewne bedzie to koszty sądowe to ok 1800zl ,czyli myśle że warto bo można uniknąc zwrotu albo zapłacić ok 2 tyś wiecej w razie przegranej ale to i tak dopiero po zakończeniu sprawy.

#7995 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w wniosku się składa na cały areał i dzierzawa razem a co jeżeli ktoś zerwie umowe dzierzawy po np 5 latach co się wtedy stanie

#7996 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dziś zlozyłem pismo wraz z kopiami wszystkich pism od ARiMR w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi. jakby tak postąpiło wiecej osób to myśle, że są większe szanse aby cokolwiek poszło w tym kierunku, zeby tego nie płacić. wiadomo, w KUPIE SIŁA !

#7997 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:24

a w wniosku się składa na cały areał i dzierzawa razem a co jeżeli ktoś zerwie umowe dzierzawy po np 5 latach co się wtedy stanie

Po to pisze się umowy notarialnie albo przez starostwo by jedna ze stron nie mogła sobie ot tak zerwać tej umowy . Jeśli "za porozumieniem stron" zerwiecie umowę po 6 latach to nic , bo kończy się wtedy okres programu "młody rolnik" , a gdy zerwiecie wcześniej to musisz szukać jakiejś dzierżawy w zamian ...

#7998 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 06 grudzień 2012 - 09:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jest jakaś możliwość sprzedania maszyny, która była brana na MR przed upływem 5 lat?

#7999 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a wiadomo czy będzie młody rolnik 2013-2014

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8000 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 12:34

a wiadomo czy będzie młody rolnik 2013-2014

Dostałem dzisiaj takie oto info od Pani z Ministerstwa Rolnictwa:

"Jednocześnie MRiRW informuje, że instrument wsparcia młodych rolników został przewidziany w projektowanych przepisach UE dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania 2014-2020. Szczegółowe zasady przyznawania pomocy są w trakcie wypracowywania."