Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32620 odpowiedzi na ten temat

#7121 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak dostajesz list z agencji, aby kwota się zgadzała jaka jest wymagana przeznaczona była na gospodarstwo i zastrzeżeń nie mają :rolleyes: sam dwa razy zmieniałem :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:05
  •  

#7122 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2012 - 16:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki kolego za wytłumaczenie. Jak coś będziesz działać w tym temacie pisz tutaj odrazu może się przyda innym. :)

Ja jak zmieniałem biznesplan to nic nie przychodziło wszędzie mi mówili, że nie musi przyjść. Potem jak przyjechali na kontrol mieli stare karty tabelki ze sprzętem itp. i dopiero jak zawoziłem faktury to dwa dni po tym przyszło, że zmiany zostały zaakceptowane. :) Teraz zobaczymy jak to z dzierżawami się robi, podobno musi być na umowie wpisane ile będzie wynosił czynsz bo bez tego agencja niby nie przyjmie umowy...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7123 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hmm to ciekawe bo już półtora miesiąca temu złożyłem aneks o zmianę maszyn no i nic mi nie przysłali... Chyba trzeba będzie zadzwonić do Poznania żeby nie było jaj jak pojadę do nich z fakturami się rozliczyć...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7124 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:09

Jeśli ktoś z Was wysyłał aneks do umowy odnośnie zmiany w biznesplanie ze np. zamiast ciągnika kupi prasę to czy dostawał z agencji pismo że oni zatwierdzili tą zmianę czy w ogóle nie zostaliście poinformowani że zmiana została zaakceptowana?

Ja wprowadziłem zmiane w biznesplanie bo zakupiłem ziemie, zgłosiłem to do agencji i po paru miesiącach dostałem pismo że zmiany w biznesplanie zostały zaakceptowane

#7125 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to długo karzą sobie czekać ;/

#7126 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja w grudniu przed wypłatą pieniędzy zmieniałem maszyny w biznesplanie. Decyzję pozytywną otrzymałem po dwóch tygodniach. Teraz musiałem w biznesplanie zmienić areał poszczególnych upraw, do tego dopisałem jeszcze jedną maszynę. Czekam już 2 tygodnie. Żadnego odzewu ze strony Agencji. Maszyny czekają na placu, a ja nie mogę ich kupić przed zatwierdzeniem zmian :mellow:

#7127 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 907 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aktualizacja listy z 7marca i nic sie nie zmienilo,zero informacji na temat tych osób które nie dostały odrazu, a mają dostać premię z przerzuconych pieniędzy.

#7128 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 11 marzec 2012 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @eryko cierpliwości... dzwoniłem do ministerstwa i kasa będzie tylko trzeba trochę poczekać... do końca marca powinno być rozporządzenie podpisane potem agencja ma 14 dni na przesłanie tym którzy sie zakwalifikują informacji o tym kto się załapał. Też czekam na ten dzień:)

#7129 Share ja4512

ja4512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co zrobić jak nie złożyłem w zeszłym roku wniosku o płatności bezpośrednie ?
a miałem gospodarstwo na siebie a wniosek złożyła inna osoba?

#7130 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, jestem tutaj nowicjuszką a chciałabym uzyskać pewnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż 31 stycznia 2012 wysłałam wniosek o płatność na młodego rolnika a mam umowę dzierżawy (dodatkowe 6 ha) z dnia 01 luty lecz podpisaną dopiero dziś, gdyż wydzierżawiający musiał cofnąć datę sporządzenia umowy ze względu na brak ciągłości w otrzymaniu renty rolniczej. Moje pytanie brzmi: Czy muszę już teraz wysyłać zmianę do biznesplanu czy mogę to zrobić wraz ze zmianą zakupu maszyn bądź z wysłaniem wniosku o płatności bezpośrednie? Dodam ,że przysłano mi właśnie dziś pismo z Poznania, że mój wniosek będzie sprawdzany do końca marca. A ja miałam nadzieję na wczesny przelew pieniędzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7131 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2510 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 marzec 2012 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po prawdzie to powinnaś wysłać zmianę założeń bp. czyli tak jak mówisz wraz ze zmianą maszyn w bp. - z tego co chlopaki i dziewczyny piszą w temacie to zmienia się tylko te strony wniosku w których jest korekta :)

Jeśli na umowie dzierzawy musi być ustalony czynsz dzierzawny to lipa ;) bo w moim przypadku dopłaty biore ja , podatek płacę ja , a czynszu nic nie płacę ...

#7132 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 18:39

Witam, jestem tutaj nowicjuszką a chciałabym uzyskać pewnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż 31 stycznia 2012 wysłałam wniosek o płatność na młodego rolnika a mam umowę dzierżawy (dodatkowe 6 ha) z dnia 01 luty lecz podpisaną dopiero dziś, gdyż wydzierżawiający musiał cofnąć datę sporządzenia umowy ze względu na brak ciągłości w otrzymaniu renty rolniczej. Moje pytanie brzmi: Czy muszę już teraz wysyłać zmianę do biznesplanu czy mogę to zrobić wraz ze zmianą zakupu maszyn bądź z wysłaniem wniosku o płatności bezpośrednie? Dodam ,że przysłano mi właśnie dziś pismo z Poznania, że mój wniosek będzie sprawdzany do końca marca. A ja miałam nadzieję na wczesny przelew pieniędzy.

Kiedy był złożony wniosek o płatność bo tez składałem w poznaniu i ciekawy jestem ile trzeba czekać.

#7133 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek wysłałam 31 stycznia, były dwa wyjaśnienia ale ze względu na przekazanie mojego wniosku innej osobie prowadzącej wszystko się przedłuża. Płatność miała być na początku wysłana do Warszawy około 15 marca a tu jak się okazuje jeszcze w Poznaniu będzie do 31 marca.
Na umowie dzierżawy mam wpisaną wysokość czynszu i to dużą ( no i do tego podatek) ale ze względu na planowany program rolnośrodowiskowy będzie i tak na plusie.

#7134 Share Maro0

Maro0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś kto miał juz kontrole z mlodego rolnika moze powiedziec czy mocno trzymaja sie załozen w biznesplanie? Pytam poniewaz w tabeli upraw napewno nie bede siał tak jak mam wpisane a nie wiem czy warto robic wniosek o zmiane zasiewu? i dwa mam na 2012 maszynke do zakupu a rok pózniej opryskiwacz, czy jak bede miał faktury na 2 sprzety np. z 2012 roku to bedzie problem? bo generalnie kogo sie pytam to twierdza ewentualnie z zakupem maszyn mam pilnowac terminu ale jesli chodzi o hektary zasianych upraw to nie mam patrzec na biznes plan tylko siac jak bede chciał. no i czy ja bede podpisywał jakas umowe z agencja wogóle?Agencje mam w Poznaniu

#7135 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja również zmieniałam planowane maszyny. Pani w agencji mi wydrukowała stronę planu rozwoju gospodarstwa wpisałem maszyny na które się decyduje i powiedziała ze z zmianą niema problemów...
Na dzień dzisiejszy nie otrzymałem w tej sprawie żadnego odzewu....

#7136 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś dzwoniłem do Poznania w sprawie zmiany biznesplanu to mi powiedziała że jeszcze weryfikują wnioski z zeszłego roku i jeszcze co najmniej miesiąc trzeba będzie poczekać na zaakceptowanie zmiany zakupu maszyny... Przynajmniej tak jest w Wlkp ;/

#7137 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wkrótce mam przejąc małą pasiekę. Czy w rozumieniu prawa jest to rozpoczęcie działalności rolniczej? Czy może to w przyszłości zagrodzić drogę do złożenia wniosku na MR?

#7138 Share tatra

tatra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 06:51

Ja wprowadziłem zmiane w biznesplanie bo zakupiłem ziemie, zgłosiłem to do agencji i po paru miesiącach dostałem pismo że zmiany w biznesplanie zostały zaakceptowane

kolego a jak dokumentowałeś płatność za tą ziemie przed arimr przelew, jakiś dowód wpłaty czy wystarczy tylko suma podana w akcie notarialnym

#7139 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 15:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj dzwoniłam do Poznania z zapytaniem czy rzeczywiście mój wniosek będzie sprawdzany do końca marca a wysłałam go 31 stycznia. Powiedziano mi, że najpóźniej w poniedziałek będzie odesłany do Warszawy a potem trzeba czekać 3, 4 tygodnie na przelew. Brzmi to optymistycznie a w rzeczywistości zobaczymy jak to będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7140 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 16:11

Wkrótce mam przejąc małą pasiekę. Czy w rozumieniu prawa jest to rozpoczęcie działalności rolniczej? Czy może to w przyszłości zagrodzić drogę do złożenia wniosku na MR?

W moim rozumowaniu nie bedzie Ci sie nalezec ponieważ bedziesz juz posiadaczem gospodarstwa,a nie bedziesz go dopiero przejmować. Mogę sie mylić.

A wracająć do tematu to każda korekta we wniosku to jest ok. miesiąc w plecy, do tego osoba prowadząca Twój wniosek bedzie na "urlopie" i sie zrobi 3 miesiace. Ciężki i żmudny temat, przyczepianie sie do drobnostek. Pozdrawiam!

Edytowany przez Baartekk, 13 marzec 2012 - 16:14.