Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32583 odpowiedzi na ten temat

#6641 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2475 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ekstra ;)

kiedy składałeś wniosek , poprawki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:29
  •  

#6642 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie wczoraj byłem u notariuszki zrobić darowiznę od rodziców. KRUS dzisiaj załatwiłem tylko wypisu z rejestrów gruntów nie mam, na tą darowiznę bym to załatwił tylko bym musiał w geodezji akt notarialny zostawić. Nie mogło być to ksero aktu. Nie zostawiłem bo będzie mi potrzebny ten akt. Jak wy załatwiliście wypisy z rejestru gruntów??? może być na poprzedniego właściciela ten wypis i potwierdzone to aktem notarialnym.

Teraz pewnie będę musiał czekał na drogę urzędową czyli miesiąc a czas to pieniądz kurcze żałuję że od notariusza nie wziąłem tego do sądu i geodezji

#6643 Share maly1992

maly1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:51

mam pytanie wczoraj byłem u notariuszki zrobić darowiznę od rodziców. KRUS dzisiaj załatwiłem tylko wypisu z rejestrów gruntów nie mam, na tą darowiznę bym to załatwił tylko bym musiał w geodezji akt notarialny zostawić. Nie mogło być to ksero aktu. Nie zostawiłem bo będzie mi potrzebny ten akt. Jak wy załatwiliście wypisy z rejestru gruntów??? może być na poprzedniego właściciela ten wypis i potwierdzone to aktem notarialnym.

Teraz pewnie będę musiał czekał na drogę urzędową czyli miesiąc a czas to pieniądz kurcze żałuję że od notariusza nie wziąłem tego do sądu i geodezji

Idź z tym aktem notarialnym do geodezji powiedz żę rodzice przepisali na ciebie ziemię i ze pilnie potrzebujesz wypis z rejestru gruntów oni ten akt skserują i oddadzą. jak dostaniesz ten wypis z rejestru to idź z nim do podatków w urzędzie gminy i tam ci dadza zaświadczenie o ilości ha fizycznych i przeliczeniowych i dopiero z tym idź do KRUSu i cie zarejestrują

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6644 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja bym zaczął od zadzwonienia do swojego wojewódzkiego oddziału niech połączą cię z kimś kompetentnym ds wniosków młodego rolnika i zapytał czy w ogóle wymagają wypisu z rejestru gruntów, bo być może nie potrzebnie tym sobie głowę zaprzątasz.. nie w każdym województwie wymagają wypisów.

#6645 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie wypisów nie wymagano i w ogóle ich nie wysyłałem (zachodniopomorskie).
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#6646 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w lubelskim też nie wymagają.. przynajmniej ode mnie nie chcieli..

#6647 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2475 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie tak samo ...

A co kolego rozumiesz pod pojęciem "załatwiłem krus" ? ubezpieczyli cię tak szybko ? to teraz tylko zaswiadczenie ci potrzebne i wypisami nie ma co sobie głowy zawracać (najwyżej wezwą Cię do poprawek a wtedy już może papiery do starostwa dojdą) .

#6648 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:52

Cześć,
nie jestem wykwalifikowanym "wszystko wiedzącym" a w temacie siedzę krótko ( od tygodnia zacząłem się interesować MR ), więc nie jestem pewien w 100% poprawności moich informacji.
Przeszukując jakieś strony trafiłem na podpisane rozporządzenie dotyczące MR w 2012 roku, żadnych dat, żadnych konkretów, jednak to świadczy o tym, że program się odbędzie ( zatwierdzić musi jeszcze minister ).
Parę dni mi to zajęło, ale przeczytałem forum od 150 strony czyli od początku roku 2011, i wiem, że do puki nie będzie oficjalnej informacji, nic do końca nie będzie wiadome ( gdybanie i domysły nic tu nie pomogą ). Także radzę się uzbroić w cierpliwość i poczekać na info.
Byłem w tej sprawie w ARiMR w Szczecinie, nic się nie dowiedziałem, dzwoniłem do centrali, nic się nie dowiedziałem, więc tak jak pisałem wcześniej, poczekamy, zobaczymy.
Pozdrawiam :)

Nie chcę Cię zmartwić ale wczoraj znalazłem na http://poradnik.net.pl/ Jest tam do pobrania "wywiad z ministrem Sawickim i np. jest coś takiego:

– Czy w 2012 roku będą jeszcze nowe nabory wniosków, chodzi o premie dla młodych
rolników, modernizacja gospodarstw, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,
programy rolnośrodowiskowe?

– Nie będzie nowego naboru na modernizację gospodarstw i premie dla młodego rolnika, a
także na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Jedynie w tym ostatnim działaniu,
jeśli jakieś nieznaczne środki zostaną, ogłosimy jeszcze tzw. nabór czyszczący. W działaniu
premie dla młodego rolnika planujemy wyjście z ram wojewódzkich i otwarcie koperty na cały
kraj, aby rozdysponować wszystkie środki.Na najbardziej popularne działania, złożone wnioski
znacznie przekraczają zaplanowany budżet. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Komisją
Europejską o możliwość przesunięcia z innych mniej popularnych działań PROW kolejnych 100
mln euro na modernizację gospodarstw. W sumie będzie to łącznie zwiększenie o 1,5 mld
złotych w stosunku do pierwotnego budżetu na to działanie. Chcę zaznaczyć, że modernizacja
gospodarstw jest priorytetowym działaniem i jeśli pojawią się sygnały, że w innych działaniach
PROW jest słabe zainteresowanie, to będziemy starać się o kolejne przesunięcia na rzecz
modernizacji. 
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6649 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam takie pytanko na zaświadczeniu z KRUS to są podane jakieś ha czy tylko pisze ze jesteś zarejestrowany jako rolnik i tyle starczy do agencji.

#6650 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na zaświadczeniu nic nie drukują o hektarach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6651 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 07:38

U mnie tak samo ...

A co kolego rozumiesz pod pojęciem "załatwiłem krus" ? ubezpieczyli cię tak szybko ? to teraz tylko zaswiadczenie ci potrzebne i wypisami nie ma co sobie głowy zawracać (najwyżej wezwą Cię do poprawek a wtedy już może papiery do starostwa dojdą) .

załatwiłem KRUS i mam to zaświadczenie o podleganiu jako rolnik dlatego że dzierżawę ziemię jakoś 5.01.2012 i już KRUS mam z głowy bo wczoraj tylko musiałem te zaświadczenie odebrać i opłacić składkę. o tym że ten wypis z rejestrów gruntów jest potrzebny wiem stąd że na decyzji o przyznaniu pomocy była kartka o tym. nie wiem może nie jest potrzebne ale tam pisało że jest to potrzebne w celu złożenia prawidłowego wniosku o płatność. no spróbuję wysłać bez wypisu na tą darowiznę a na dzierżawy mam już wypisy.

#6652 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2012 - 09:42

Ekstra ;)

kiedy składałeś wniosek , poprawki ?

24 listopada wniosek o płatność, do tego jedna poprawka złożona 20 grudnia, a 29 grudnia miałem już zatwierdzony wniosek do realizacji płatności. Dodany obrazek

Ja się cieszę, bo maszynę już mi produkują, więc gotówka się przyda. Dodany obrazek

Pozostałym młodorolnym życzę szybkich wypłat i realizacji BP. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 25 styczeń 2012 - 09:44.

#6653 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem przed chwilą do oddziału regionalnego w Białymstoku, do pani która prowadziła mój wniosek i dowiedziałem się że mój wniosek został wysłany do Warszawy. Powiedziała też, żeby już tylko czekać na pieniądze i sprawdzać konto. No to ja zadzwoniłem do Warszawy, podałem swój nr identyfikacyjny gospodarstwa i powiedzieli mi, że jeszcze w ewidencji wypłat mnie nie ma. Ale myślę że do wypłaty premii już niedaleko:)

#6654 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2475 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @darkuspinex - mój błąd , chyba dobrze mówisz ,że jest Ci potrzebny wypis ,a nie akt bo dzierżawisz hektary a nie tak jak w moim przypadku przejąłem gospodarstwo i trzeba było akt a o wypisach cisza ;)

#6655 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witajcie młodzi rolnicy ile wynosi wasze ubezpieczenie w Krusie ?? dopiero co załatwiłem u nich wszystkie formalnisci a już dostałem pierwszą składkie wysokości 1290zł dodam ze ubezpieczam jako domowników mamę i tatę.

#6656 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:46

Dzwoniłem przed chwilą do oddziału regionalnego w Białymstoku, do pani która prowadziła mój wniosek i dowiedziałem się że mój wniosek został wysłany do Warszawy. Powiedziała też, żeby już tylko czekać na pieniądze i sprawdzać konto. No to ja zadzwoniłem do Warszawy, podałem swój nr identyfikacyjny gospodarstwa i powiedzieli mi, że jeszcze w ewidencji wypłat mnie nie ma. Ale myślę że do wypłaty premii już niedaleko:)

Podasz numer tel do wa-wy?
To nie forum magii i czarów:)

#6657 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:05

witajcie młodzi rolnicy ile wynosi wasze ubezpieczenie w Krusie ?? dopiero co załatwiłem u nich wszystkie formalnisci a już dostałem pierwszą składkie wysokości 1290zł dodam ze ubezpieczam jako domowników mamę i tatę.

Ja za siebie i Żonę mam do zapłaty 690zł.

Edytowany przez jarecki01, 25 styczeń 2012 - 16:06.

#6658 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2475 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ... a Ja tylko za siebie 345zł ;)

#6659 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja także za siebie 323 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6660 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:45

@darkuspinex - mój błąd , chyba dobrze mówisz ,że jest Ci potrzebny wypis ,a nie akt bo dzierżawisz hektary a nie tak jak w moim przypadku przejąłem gospodarstwo i trzeba było akt a o wypisach cisza ;)

tak wypisy do dzierżawy mam bo dzierżawię dwie działki jedna 6ha druga 7ha i w dodatku mam darowiznę 20ha od rodziców na którą mam akt notarialny i do tego potrzebuję wypis z rejestru gruntów czy nie??? czy sam akt starczy i wypis na moich rodziców. z tego co mi wiadomo to musi być ten wypis od darowizny....