Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32589 odpowiedzi na ten temat

#6561 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:56

Panowie a ja mam takie pytanie .
dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.
i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.
Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??
I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys (jak zostało zapisane w biznesplanie) ????????
PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

Gadalem z gosciem w ARiMR ktory po poludniami dorabia sobie piszac wnioski na programy min. wnioski o kredyty preferencyjne to powiedzial ze jezeli dostalem premie i wykorzystuje ja jako wklad wlasny w ten ze kredyt(MR 2% lub CSK) to pwinienem udokumentowac ze wlozylem min te 70% z 75 tys. ktore przyznano mi na MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:52
  •  

#6562 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3707 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:15

Czyli co , nie można wydzierzawić ojcu budynków ?

jak Ja to mówie "wkur... się to mało " <_< Może ktoś biegły w przepisach co do MR wie czy jest jakiś zapis "że nie wolno dzierzawic swoich budynków" ?

Kolego wyżej rozumiem ,że miałes taką sytuacje , znalazłeś jakieś wyjscie ?

Najpierw się zobowiązujesz, że przejmujesz i będziesz użytkował rolniczo, później bierzesz kasę i chcesz komuś wydzierżawić? Idąc dalej tym tropem połowa by chciała wydzierżawić ziemie tą co przejęli :P

Trzeba było nie brać działki z budynkami i nie było by problemu.

#6563 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie jak kolega wyzj poradził ja nie wziołem działki z budynkami tylko ja wydzierzawiłem od brata i on sobie w oboorze trzyma swiniaki a ja wydzierzawiam od niego inne bydynki i pole :P

bo tez miałem taki plan zeby wziąść wszystko i bratu wydzierzawic obore ale powiedziano mi ze nie moge i d*pa <_<

Edytowany przez mate02, 16 styczeń 2012 - 21:03.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6564 Share trusvip

trusvip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Praca w Gospodarstwie

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiesko dzieki za odpowiedz , ja tez taka uzyskałem w ARiMR

#6565 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 929 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest z tym MR, decyzje dostałem 22.12.2010r, a pieeniądze wpłyneły na konto na poczatku kwietnia i kiedy musze złozyc zaświadczenie z Krus, co jeszcze muszę złożyć w dalszych terminach, w I etapie od 2010 do 2013 miałem wpisane Zakup prasy i owijarki i to już kupiłem, a w II etapie wzrost produkcji żywca wołowego( sprzedaż opasów od 1 do 4 szt. rocznie) czyli ile minimum musze sprzedać i o jakiej wadze ?

#6566 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:54

a jak to jest z tym MR, decyzje dostałem 22.12.2010r, a pieeniądze wpłyneły na konto na poczatku kwietnia

to masz 60 dni o minięcia roku od dnia wypłaty pieniędzy przez ARiMR
Marcin

#6567 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie jest to takie oczywiste... Jestem z naboru 2010 a mimo to, otrzymałem takie pismo:

"(...)okres obowiązkowego podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik został skrócony z trzech lat do jednego roku.
W związku z powyższym konieczne jest złożenie przez Pana zaświadczenia z właściwego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o okresach podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników (...) w terminie 60 dni od dnia upływu 12 miesięcy od dnia wypłaty pomocy (dotyczy wszystkich, którzy wnioski o przyznanie pomocy składali w 2011r.)

Co z tymi, którzy składali w 2010r.? Być może chodzi o osoby, które wniosek składały w 2010 a premię dostały w 2011. Lepiej nie ryzykować i dostarczyć im to zaświadczenie, ale są tutaj wątpliwości.

#6568 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To i ja bym był w takiej sytuacji,bo składałem w 2010,decyzje dostałem pod koniec,na początku 2011 ze wszystkim ruszyłem tj. ubezpieczenie...kasę dostałem też w kwietniu.
1.Zmiana weszła w październiku 2011,dotyczy tych co składali wnioski w 2011 ,jak i latach wcześniejszych,przeczytaj sobie pierre co pisze niżej...
2.Jak mam im wysłać to zaświadczenie skoro nie mam jeszcze tego wymaganego rocznego ubezpieczenia bo minie mi ono dopiero ostatniego lutego???
Marcin

#6569 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 11:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ad1. Dalsza część pisma dotyczy osób, którym 3. Października minął rok od otrzymania premii. Wtedy mają 90 dni. Mnie to nie dotyczy;
ad2. Liczysz rok od dostania kasy, czyli w Twoim przypadku kwiecień.

Edytowany przez pierre, 17 styczeń 2012 - 11:15.

#6570 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 11:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1.mnie też nie,tj trzeba czekać do minięcia roku
2.no...bo inaczej jakbym liczył te 90 dni to i tak by mi daty nie pasowały

Lepiej nie ryzykować i dostarczyć im to zaświadczenie

tak czy tak to trzeba im to odesłać czy tam zawieźć(zależy jak komu wygodnie).
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6571 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2475 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 styczeń 2012 - 12:06

Najpierw się zobowiązujesz, że przejmujesz i będziesz użytkował rolniczo, później bierzesz kasę i chcesz komuś wydzierżawić? Idąc dalej tym tropem połowa by chciała wydzierżawić ziemie tą co przejęli :P

Trzeba było nie brać działki z budynkami i nie było by problemu.

Zgoda zobowiązałem się prowadzić działalność rolniczą , itp. tylko na co mi obora jeśli mam tylko produkcję roślinną ? Stodoła , garaż , budynki gospodarcze rozumiem , ale obora ? skoro ma stać pusta to niech tata trzyma w niej koniki ;)

Trzeba będzie zburzyć :lol:

#6572 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak z tym zwiększeniem puli środków dla wszystkich z naboru 2011 ? wiadomo już coś więcej ?

#6573 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak to jest? Czy wymagają od was wraz z wnioskiem o płatność info dotyczącą ilości zwierząt itp.?
To nie forum magii i czarów:)

#6574 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3906 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 15:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam produkcję zwierzęcą i gdy składałem wniosek to ode mnie nie wymagali nic więcej poza tym co jest wymienione na wniosku o płatność.

#6575 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj złozyłem wniosek, mielismy zmiany w BP trochę inne maszyny niż wczesniej zaplanowaliśmy to tylko na miejscu kazali napisac podanie o akceptację zmian. Teraz tylko czekac na kasę lub na poprawki

#6576 Share kilerek999

kilerek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witajcie ;) ja wniosek o platnosc zlozylem 28 grudnia 2011 ;) jak myslicie kiedy moge spodziewac sie pieniedzy na koncie ? :) jestem z woj. Lubelskiego. i mam jeszcze takie pytanie... wpisalem tam ze ukoncze technikum rolnicze a koncze zawodówke rolnicza bo podobno wystarczy zawodówka :) wiecie czy zawodówka rolnicza wystarczy ?:)

#6577 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiem,że wcześniej wystarczyła zawodówka+3 lata w KRUS,
lub średnie rolnicze(Technikum),
lub 5 lat w KRUS bez żadnych szkół.
Marcin

#6578 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie: Czy ktoś kto w naborze 2011 był na "zółtej liście" dostał jakąś decyzję po ostatniej wypowiedzi Ministra ?? Mam na myśli to, czy Agencje dają już jakieś pozytywne decyzje po znalezieniu dodatkowych środków

#6579 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:29

Mam pytanie: Czy ktoś kto w naborze 2011 był na "zółtej liście" dostał jakąś decyzję po ostatniej wypowiedzi Ministra ?? Mam na myśli to, czy Agencje dają już jakieś pozytywne decyzje po znalezieniu dodatkowych środków

ja jestem na żółtej i jeszcze nic nie dostałem od decyzji ministra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6580 Share maly1992

maly1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:11

Mam pytanie: Czy ktoś kto w naborze 2011 był na "zółtej liście" dostał jakąś decyzję po ostatniej wypowiedzi Ministra ?? Mam na myśli to, czy Agencje dają już jakieś pozytywne decyzje po znalezieniu dodatkowych środków

Ja też jestem na tej żółtej liście i też nic jeszcze nie dostałem. Według mnie najpierw będzie kolejna aktualizacja listy na stronie ARiMR i dopiero potem będą wysyłać decyzje.