Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32082 odpowiedzi na ten temat

#5561 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 październik 2011 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja ze względu na to że rodzice maja konto w Banku Spółdzielczym też tam założe bo na pewno często będą przepływy między jednym kontem a drugim więc taniem nam to wyjdzie.
Bo rodzice w przelewy internetowe się nie bawia.

Co do zniesienia wymogu płacenia KRUS-u do 1 roku też czytałam i pewnie na szczescie to zrobią :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:40
  •  

#5562 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 październik 2011 - 16:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd wy macie takie informacje o skróceniu KRUSu? Może ktoś się podzielić? A co do konta mam w BGŻ i bardzo sobie chwale. Płacę 5zł co miesiąc za kartę, a przelewy wypłaty wpłaty itp mam za free, a poza tym wszystko załatwiam przez net
To nie forum magii i czarów:)

#5563 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 12 październik 2011 - 16:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem nie powinni obniżać płacenia krus ani łagodzić tych wymagań bo wkońuc będziemy mieli nie wykształconych Rolników. I wszyscy ci co poszli do technikum i się tam męczą ledwo dając rade są w nie za ciekawej sytuacji bo najpierw wymogi były na technika rolnika a teraz to obniżają i to jest nie fer wymogi powinny zostać co do wykształcenia.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5564 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 październik 2011 - 17:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Póki co jest rozmowa o zmniejszeniu wymaganych lat w krusie, nikt tu nie wspomina, że nie będzie trzeba mieć wykształcenia,

#5565 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 październik 2011 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No OK. Ale zmienią wymogi(KRUS) też co do tegorocznego naboru? (2011)

#5566 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 12 październik 2011 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) acha bo to chodzi oto że po otrzymaniu premii przez 1 rok trzeba będzie placić krus oto chodzi bo ja to źle zrozumialem

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5567 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 październik 2011 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Daro87 na sadzonki musisz mieć papier że są kwalifikowane

#5568 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 12 październik 2011 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ja też nie wiem jak to rozumieć. Tzn, że tylko przez rok trzeba będzie krus opłacać, a potem do roboty, czy o to, że zamiast wykształcenia wystarczy rok krus wstecz opłacić? Wyjaśnijcie temat.

#5569 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Teraz wymóg jest że po otrzymaniu gospodarstwa przez 3 lata mamy płacić KRUS

Mają to zmnienić, lub już zmienili i za parę tygodni wejdzie w życie że wystarczy płacić przez rok KRUS a potem spokojnie można iść do pracy.

Dla mnie osobiście duży +. ale z drugiej strony dobry wkręt dla kretaczy bo co to jest płacić przez rok KRUS, więc wiecej ludzi niekoniecznie rolników będzie ciagnąć stąd kasę. Bo te 3 lata płacenia KRUS-u dużo osób zniechęcało do brania MR

#5570 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ktoś przerabiał aneks mówiący o przedłużeniu ostatecznej daty zakupu maszyny? bo ja miałem pierwotnie do końca 2011 ale po tel. do arimr otrzymałem odp ,że mam na to 3 lata bez jakiegokolwiek aneksu więc jak to w końcu jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5571 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 październik 2011 - 09:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A skąd wy macie takie info o tym krusie? Jakie linki?

#5572 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 13 październik 2011 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam nadzije że tego nie obniżą bo rolnik ma być rolnikiem a nie pracować poza rolnictwem jak ma za malo kasy to niech odda ziemie innym a sam idzie do roboty a nie takie chamowanie rozwoju to jest gospodarstw posiadanie ziemi i pracowanie poza rolnictwem. powinni zwiększyć to do conajmniej 5 lat placanie KRUS a nie

#5573 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 październik 2011 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich... mam mały problem, złożyłem papiery na MR i przyznali mi tę płatnoś, problem polega na tym żę studiuję w Danii na kierunku rolniczym i od nowego roku mam płatną praktykę i nie wiem czy to się liczy jako normalna praca czy jest ok. KRUS opłacam. zarobioną kase chcem przeznaczyć na rozbudowę gospodarstwa, tak dla wiedzy nadpobudliwych...;)
Czy w ogóle można studiować za granicą po otrzymaniu premii na MR??? Z góry dziękuje za konkretne odp.

Edytowany przez 00Dawidek00, 13 październik 2011 - 12:02.

#5574 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 13 październik 2011 - 14:11

Pytanie z innej beczki.
Rodzice sprzedali kwotę mleczną w ARR i zobowiązali się do trzymania kilku przeżuwaczy. Czy to prawda, że przez 3 lata nie może nikt inny przejąć ziemi, bo tą kasę będzie trzeba oddać?? <_<

Tak to prawda przez 3 lata gospodarstwo nie może zmienić właściciela

#5575 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 13 październik 2011 - 14:31

ja mam nadzije że tego nie obniżą bo rolnik ma być rolnikiem a nie pracować poza rolnictwem jak ma za malo kasy to niech odda ziemie innym a sam idzie do roboty a nie takie chamowanie rozwoju to jest gospodarstw posiadanie ziemi i pracowanie poza rolnictwem. powinni zwiększyć to do conajmniej 5 lat placanie KRUS a nie

A np ja chciałbym zimą pójść do pracy zamiast siedziec 3-4 mies. w domu ale przez te zobowiązanie płacenia 3 lata krus nie moge.Nie mam produkcji zwierzęcej także zimą nie ma co robić.

#5576 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 październik 2011 - 16:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do postu o studiach Danii..nie wiem, jak wykryją chyba mogą się przyczepić bo przez 5 lat jest wymóg prowadzenia gosp.samodzielnie więc jak ty to robisz studiując tak daleko?
Nawet w Polsce nie pozwalają studiować dziennie..zapytaj się w ODR lub ARiMR..

Co do KRUS-u mając 50ha i powyżej można żyć dość fajnie z samego rolnictwa ale mająć 10-20 ha to czasami a na pewno często może to być trudne.

Zresztą znam duzo przypadków gdzie ludzie mają po 40ha i więcej i pracuja i gospodarzą i jakoś się da to zrobić.

Zmniejszenie wymogu KRUS-u do roku jest dobrym chwytem dla kretaczy..ale też dobre dla Młodych Rolników którzy dużo ziemi nie przejmą.

Sama mam sasiadów którzy mają po 10 ha i ten co oprócz tego pracuje to jakoś zyje a ten co tylkoz gospodarowania to nędza i bida i tylko narzekają choć są wyjątki ale nieliczne.

Ale to temat do osobnej dyskusji, i praca na roli a praca w ZUS tak jak i nazywanie kogoś kto ma 1-5ha rolnikiem, wielkie nieporozumienie.

#5577 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 13 październik 2011 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do wszystkich pytających o skrócenie obowiązkowego ubezpieczenia w KRUSie (nowelizacja obowiązuje rozporządzenia obowiązuje od 3 października br.
Agencja w 60 dni wszystkich zainteresowanych o tym poinformuje. Jeżeli minął już rok od wypłaty w ciągu 90 dni od odbioru pisma musicie przysłać do Agencji zaświadczenie z KRUSu (niezrobienie w tym terminie tego kosztuje 15 % premii). Pozostali mają na to czas w ciągu 60 dni od upływu roku od wypłaty premii.

#5578 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 13 październik 2011 - 16:53

a ja znam dużo ludzi co ma 10-20ha i sobie dobrze radzą i nigdzie nie pracują.
I to zmniejszenie do 1 roku spowoduje to jeszcze większe zwiększenie krętactw. I premia nie będzie trafiać do tych co jej naprawdę potrzebują. Wkurza mnie to że z 100ha np odpisze 30ha i taki dostanie premie a i tak stary gospodarz rządzi a młody jest tylko żyrandolem by dostać kasę. I myśle że tu powinni zwrucić uwagę szczególnie żeby premiowac tych co przejmują cale gosp nie wążne czy za rentę struktóralną czy krusoską czy Zusowską a nie takie rozwiązanie szkodzą rolnictwu

#5579 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 październik 2011 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dZejk a czy mógłbyś napisać o tym więcej gdzie takie sadzonki kupić? czy też to przechodziłeś?

mój nr gg 9950215

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5580 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 październik 2011 - 18:11

Co do postu o studiach Danii..nie wiem, jak wykryją chyba mogą się przyczepić bo przez 5 lat jest wymóg prowadzenia gosp.samodzielnie więc jak ty to robisz studiując tak daleko?
Nawet w Polsce nie pozwalają studiować dziennie..zapytaj się w ODR lub ARiMR..

Co do KRUS-u mając 50ha i powyżej można żyć dość fajnie z samego rolnictwa ale mająć 10-20 ha to czasami a na pewno często może to być trudne.

Zresztą znam duzo przypadków gdzie ludzie mają po 40ha i więcej i pracuja i gospodarzą i jakoś się da to zrobić.

Zmniejszenie wymogu KRUS-u do roku jest dobrym chwytem dla kretaczy..ale też dobre dla Młodych Rolników którzy dużo ziemi nie przejmą.

Sama mam sasiadów którzy mają po 10 ha i ten co oprócz tego pracuje to jakoś zyje a ten co tylkoz gospodarowania to nędza i bida i tylko narzekają choć są wyjątki ale nieliczne.

Ale to temat do osobnej dyskusji, i praca na roli a praca w ZUS tak jak i nazywanie kogoś kto ma 1-5ha rolnikiem, wielkie nieporozumienie.

Dwa tygodnie temu byłem w Polsce i to co trzeba zrobiłem w polu i ogólnie, prowadze gospodarstwo sam i wyłącznie sam, więc nawet nie ma komu pomóc, A co do tewgo że nie da się wyżyć z 10-20 ha to można się zastanowić nad tym... ja od 5lat daję radę i dokładać nie musze, a w Danii dopiero od sierpnia jestem...