Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32674 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share piatek44

piatek44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 12:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przy oddawaniu poprawek spytałem kiedy można spodziewać się opublikowania list to pani mi odpowiedziała, że nie wie ale mają obowiązek zrobić listy najpóźniej do 8 września, więc pewnie krótko po tym opublikują;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:10
  •  

#5162 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mazowieckie - lista ma byc 9 a od 12 beda wydawac decyzje, kolejnosc zgodna z punktacja na liscie.
Kurde ja potrzebuje na 20 wrzesnia decyzje bo ojcu przepadnie renta strukturalna na ktora sie zalapal w ostatnim naborze...
Myslicie ze jest szansa ze to wszystko wypali?

Edytowany przez YanYsz, 30 sierpień 2011 - 15:10.

#5163 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powiem tak w wlkp. dostalem poprawki 25sierpnia i mam czas aby to uzupełnic 21dni czyli do 23Wrzesnia mam czas policzylem tylko dni robocze dla jasnosci :)
Wydaje mi sie ze wszystkie woj. ukaża listy w okolicy tej samej daty 23.9.2011 a na pewno Wielkopolsce tak bedzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5164 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam takie pytanie bo sam nie wiem ;p Czy można pieniądze z MR (75tys)wrzucić na lokatę bez żadnych konsekwencji?

#5165 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 22:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz, ważne tylko żebyś w ciągu 3 lat udowodnił wydanie 75% tej kwoty na cele rolnicze

@janczar te 21 dni dotyczy także sobót i niedziel

Edytowany przez wajdek85, 30 sierpień 2011 - 22:32.

#5166 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 22:48

powiem tak w wlkp. dostalem poprawki 25sierpnia i mam czas aby to uzupełnic 21dni czyli do 23Wrzesnia mam czas policzylem tylko dni robocze dla jasnosci :)
Wydaje mi sie ze wszystkie woj. ukaża listy w okolicy tej samej daty 23.9.2011 a na pewno Wielkopolsce tak bedzie

Żebyś się k nie zdziwił tak licząc dni robocze... Agencja liczy dni robocze jeśli to ona ma coś rozpatrzyć, jeśli wysyła do Ciebie pismo z poprawkami to masz 21 dni KALENDARZOWYCH. Wiem na pewno bo rok temu przez takie moje liczenie odrzucili mi wniosek o MR... Rozchodziło się o 1 dzień, wg nich złożyłem poprawkę o 1 dzień kalendarzowy za późno. Nie pomogła rozmowa z dyr. oddziału, nie pomogło żadne odwołanie. Najlepsze jest to że chciałem złożyć poprawkę o dzień wcześniej ale kobitka prowadząca mój wniosek poprosiła żebym jakąś literówkę poprawił, wydrukował ponownie i przyniósł jutro. Ja zamiast poprawić to długopisem i parafować to się zgodziłem bo i tak następnego dnia miałem przejeżdżać obok...
Z tego powodu ojciec ma prawie rok renty strukturalnej w plecy a ja się bujam z tym wnioskiem w tym roku, i nie wiadomo czy w ogóle coś wyjdzie z tego, bo jeśli nie będzie decyzji na czas i ojciec nie otrzyma renty to ja też rezygnuje z MR i tego całego przejmowania.
Fajnie?

#5167 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 08:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wajdek85 dzięki za info ;)

#5168 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 15:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no i se dni policzylem dzis dzwonił do mnie facet z agencji i mówi ze musze do piątku donieść papiery :o jednak wlkp. się uwija mówił takze ze szykuja juz liste !!

#5169 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a moze wiecie jak tam w woj Opolskim?

#5170 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a kuj-pom?? wiecie cos??kiedy lista??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share piatek44

piatek44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To co pisałem tyczy się kujawsko-pomorskiego, czyli listy najpóźniej mają być 8 września ale kiedy opublikują nie wiem:/

#5172 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:20

To co pisałem tyczy się kujawsko-pomorskiego, czyli listy najpóźniej mają być 8 września ale kiedy opublikują nie wiem:/

Zgodnie z rozporządzeniem (nie ważne w jakim to województwie) listy mają się pojawić nie później niż 75 dni od daty zakończenia naboru. Więc mają czas do 9 września i wtedy będą listy dla wszystkich województw. Jeśli tak nie będzie to namawiam do składanie skarg, a najlepiej to od razu pozew zbiorowy o niestosowanie się do przepisów i narażanie na straty finansowe (koszt utraconych możliwości).
:)

#5173 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze 2 tygodnie i będzie lista ciekawe czy sawicki dołoży kasy bo do modernizacji dołożył a dla nas ????????

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5174 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 12:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakby miał dołożyć to pewnie by o tym trąbiono jaki to dobry minister

#5175 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak do 9 to tydzień a nie dwa :P no ja też czekam z niecierpliwością, a mam takie pytanie jak ukaże się lista to już można załatwiać coś z rejentem czy trzeba czekać aż się dostanie decyzje?

#5176 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak się dostanie decyzję to potem trzeba jeszcze składać wnosek o płatność ale to już można powiedzieć z górki :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5177 Share przemo1013

przemo1013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 13:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam pytanie w sprawie wykształcenia rolniczego:
premie dostałem dwa lata temu i trzeba było mieć wykształcenie rolnicze średnie (technik rolnik) czyli świadectwo oraz dyplom z egzaminu
i za rok mam sie rozliczyc z mlodego rolnika i teraz czy wystarczy samo swiadectwo bez tego dypolomu (bo takie sa te nowe przepisy)
czy bede rozliczany według tych przepisów co była 2 lata temu??

pytam bo w odr nic nie wiedza a nie mam tego egzaminu:(

pozdrawiam

#5178 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WItam ojciec mi przepisze 10,55ha ziemi i moje pytanie na jaki ciagnik maxymalnie moge zlozyc ( chodzi mi o KM) ?? bo chyba na 150 KM mi nie dadza na 10 ha, pozdrawiam

#5179 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie po co Ci taki duży ciągnik na ten areał ?
Czy aż taki duży Ci przejdzie to nie wiem ale wiem że chłopaki pobrali zetory forterry na MR , ograniczeń hektary na km nie ma ale może zdazyć się nadgorliwy urzędnik który nie przepuści Ci takiego wniosku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz wziąć nawet i 200KM. W przypadku młodego rolnika NA PEWNO nie będą się czepiać. Na modernizację owszem ale na MR możesz brać co chcesz.