Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32620 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 15:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze w sumie dziś i piątek tak ze brakuje jeszcze jakieś 1200 wniosków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:58
  •  

#4622 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 15:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy ktoś wie czy użytki rolne zabudowane liczone są do średniej gospodarstwa?? czy tylko to są grunty orne lub pastwiska???

#4623 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 czerwiec 2011 - 16:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nhfan - właśnie miałem poprawkę w tej kwestii , tereny zabudowane liczą się tzn. Jest taki przepis że nie wolno ich wyłączać z powierzchni gospodarstwa , niestety arimr w sprawie młodego rolnika liczy powierzchnię gospodarstwa według tego co deklaruje się do dopłat i jeśli do młodego rolnika podajesz inna powierzchnię niż deklarujerz do dopłat to chcą wypis z rejestru gruntów i sprawdzają jak są uznane te istoty w rejestrze gruntów .

Jakby ktoś dostał decyzję o przyznaniu premii to proszę się pochwalić :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4624 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1221 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawi mnie czy ta pula 6500 wniosków to jest dla wniosków skladanych czy w tą pule wchodzą też ci z 2010. Jeśli wchodzą w te pule to nie jest to fer że ich nie obejmuje punktacja jak reszte wiedzie coś na ten temat

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4625 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 czyli jak mam powiedzmy działkę 4ha w tym 15 arów to użytki rolne zabudowane, 20arów to sad, a 3,65 to grunty orne to ile z tego jest liczone do średniej wojewódzkiej/krajowej?? czy to jest 4 ha czy powiedzmy tylko 3,8 ha?? dlatego wyciągnąłem rejestr z gruntów żeby później nie było niedomówień ale i tak pewnie będą poprawki

#4626 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 4 ha się liczy . Na wypisie z rejestru gruntów jest wyszczególnione ile na danej działce zajmują budynki i podwórko a ile jest gruntów ornych . Ja właśnie miałem taką sytuację że nie chcieli mi tego zliczyć do powierzchni gospodarstwa - chcieli policzyć tylko to co do dopłat . Ale zawiozłem im wypisy na których jest jasno napisane że owszem obszar jest zabudowany ale jest dalej użytkowany rolniczo i chyba ta pani która mi rozwiązuje wniosek w końcu zrozumiała .

#4627 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla wszystkich zainteresowanych aktualne ilości wniosków w poszczególnych województwach (Stan na na koniec 21 czerwca) :
Dolnośląskie 126
Kujawsko-pomorskie 537
Lubelskie 587
Lubuski 57
Łódzkie 383
Małopolskie 148
Mazowieckie 788
Opolskie 162
Podkarpackie 116
Podlaskie 475
Pomorskie 229
Śląskie 98
Świętokrzyskie 250
Warmińsko-mazurskie 299
Wielkopolskie 878
Zachodniopomorskie 180
Z doświadczenia najwięcej wniosków wpływa w ostatnich dniach, szczególnie nadane pocztą, więc ostateczna ilość będzie wiadomo dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

Były pytania odnośnie puli. Te 6500 wniosków, które podają na stronie to była orientacyjna liczba na początku naboru. Od tego czasu trochę się to zmieniło: wydano decyzje dla tych co zabrakło w zeszłym roku, a w między czasie trochę ludzi z pozytywnymi decyzjami zrezygnowało. Więc ciężko powiedzieć ile będzie kasy i na ile wniosków w każdym województwie starczy.

#4628 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2011 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mnie ciekawi najbardziej jak to jest podzielone na województwa: czy to jest w stosunku do tego ile już pobrało dane województwo w poprzednich latach czy jak? Bo raczej po równej ilości wniosków na woj. to nie jest podzielone. Ale tego pewnie nie wie nikt z was bo już by ktoś do tej pory pewnie napisał w tym temacie coś o tym :)

Wydaje mi się że nie będzie województwa w którym mniej niż 200 wniosków by było tylko do dyspozycji. Chociaż jeszcze może się okazać że żadnego podziału, limitów na województwa nie ma :)

Edytowany przez Witek2010, 22 czerwiec 2011 - 19:50.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#4629 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 19:55

Mnie ciekawi najbardziej jak to jest podzielone na województwa:

Podział na województwa jest w rozporządzeniu o podziale środków, z tego co pamiętam nowelizacja z marca br. przydzieliła środki na wszystkie lata. Policzyć ile zostało jest problem, bo nabory do końca 2009 były na premie 50 tys. a od zeszłego roku jest 75 tys. Więc nawet znając łączną ilość decyzji bez podziału na lata nie ma możliwości określenia ile zostało kasy.

#4630 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli np. powiedzmy że w województwie mazowieckim złożono 900 wniosków to punkty będą licznone dla tych wszystkich osób a potem będą "ułożeni" wg punktów w tym województwie a nie będą np. mieszani razem z innymi województwami lub wogóle z całym krajem. Chodzi mi o to czy wnioski z wszystkich województw po otrzymaniu odpowiednich punktów będą układane wszystkie razem czy w każdym województwie osobno i najlepsi co uzyskali w danym woj. najwięcej pkt otrzymają premie czy będą brani ogólnie z całej Polski Ci co mają najwięcej pkt? Trochę zamieszałem ale może ktoś zrozumie i wie o co mi chodzi :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:09

czy wnioski z wszystkich województw po otrzymaniu odpowiednich punktów będą układane wszystkie razem czy w każdym województwie osobno i najlepsi co uzyskali w danym woj. najwięcej pkt otrzymają premie czy będą brani ogólnie z całej Polski Ci co mają najwięcej pkt?

Będzie 16 list po jednej w każdym województwie (punkty w każdym województwie są naliczane inaczej - inna średnia powierzchnia i różne bezrobocie). Może się zdarzyć, że w paru województwach zabraknie środków w paru będzie kolejny nabór.

#4632 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja Cię rozumiem , ale nie mam pojecia jak to jest :)

Kurcze , ciekawe kiedy będą jakies dane , albo ile któro województwo dostanie - chyba to kiedys ogłoszą ?
A lista "szczsliwców" będzie opublikowana na stronie arimr czy nie ?

#4633 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Dlok za wyczerpujące odpowiedzi :) Pożyjemy zobaczymy jak to się będzie dalej rozwijać. Macie może dojście do jakiś statystyk lub czegoś takiego z poprzednich naborów?

#4634 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1718 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oj ja siebie w wielkopolsce kiepsko widze :(
A jeszcze jedno wie moze ktoś od jakiej daty jest liczone iz jestem MR czy od daty na umowie dzirżawy czy od daty wydania decyzji o przyznaniu płatnosci jak sadzicie jak to wyglada

#4635 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:40

oj ja siebie w wielkopolsce kiepsko widze :(
A jeszcze jedno wie moze ktoś od jakiej daty jest liczone iz jestem MR czy od daty na umowie dzirżawy czy od daty wydania decyzji o przyznaniu płatnosci jak sadzicie jak to wyglada

Mi się wydaje, że od daty przepisania czyli od daty którą masz w akcie notarialnym.

#4636 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 08:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich. Ja złożyłem wniosek 10 czerwca. Ale jestem z woj. wielkopolskiego i pewnie sie nie załapie. Pewnie za małe gospodarstwo.
Mam pytanie otóz ziemi na wniosku mam 13,80 ha i jakos z tego co uprawiam naliczyli mi 14,71 ESU. To dużo czy mało? I najważniejsze z czego to sie bierze?? Jak to naliczają?

Do kolegi @janczar810.
Ty tez widze z wielkopolski. A jak to u ciebie wyglada dużą masz liczbe Esu??

Edytowany przez Petekw, 23 czerwiec 2011 - 08:39.

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#4637 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Esu jest naliczane z upraw które uprawiasz i zwierząt które hodujesz.
Ja mam z 20 ha 16 esu.

#4638 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3725 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Esu przecież przy MR nie jest punktowane i wążne tylko aby mieć więcej niż 4 i na koniec więcej niż w roku bazowym.

#4639 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2512 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I całe szczęście bo Ja wypadł bym słabo :P

a to esu macie na początku czy za 5 lat ? bo jesli wyliczyli wam np. na starcie 5 esu a chcieli przedobrzyc i w roku docelowym zaplanowali wam 15 esu to Ja bym się nie cieszył ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam w bazowym 16 a w docelowym 19 esu.Teraz się tak zastanawiam czy nie podałem za dużego wzrostu.