Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32123 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 10:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na jaki okres należy wydzierżawic grunty z ANR aby otrzymac premię? czy 10 lat wystarczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:57
  •  

#22 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 12:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy trzeba otrzymać całe gospodarstwo czy wystarczy tylko część ( większa od średniej wojewódzkiej)???
nie wiem jak to dokładnie jest bo dość nie jasno napisali ;)

#23 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 październik 2007 - 23:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ludzie co wy z tymi studiami, nie wystarczy zrobić technika rolnika w jakiejs policealnej zaocznej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 październik 2007 - 07:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wystarczy technik. Ciekawe czy wnioski będzie można składać w całym okresie PROWu czy tylko w 2007 2008 wydaje mi sie ze powinno być przez cały czas ale jak jest naprawde to nie wiem.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#25 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 06 październik 2007 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) spoko koledzy premia dla młodego rolnika tak szybko się nie skończy, wymogi poprostu zwalają z nóg...!!!!
mało tego że wymogi są o wiele trudniejsze do spełnienia to jeszcze stawka nie została podniesiona (miało być na początku 100 tys) kasa z tego roku 2007 przejdzie na następny. Licencjat wystarczy ale nie z wszystkiego, mam wykaz kierunków. ja w przyszłym roku chcę z tej premi skorzystać ale co do szczegółów (keśli coś będe wiedział) napiszę.
POZDR!!!!

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2007 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobra a o co chodzi z tym krusem, bo z tej sredniej krajowej powierzchni gosp. to ciężko będzie wyżyc nawet jak utopie tego 50taka to jest nic na 5 lat, w końcu można pracowac poza rolnictwem czy nie?> w jakiej formie ta praca i co z tym 3 letnim krusem?

#27 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 październik 2007 - 01:18

Licencjat wystarczy ale nie z wszystkiego, mam wykaz kierunków. ja w przyszłym roku chcę z tej premi skorzystać ale co do szczegółów (keśli coś będe wiedział) napiszę.
POZDR!!!!

O co chodzi z tym licencjatem? to nie musi być wykształcenie rolnicze, obojętnie jakiego stopnia?, może być np licencjat tylko związany z całkiem innym kierunkiem, wrzuć tą liste kierunków.

#28 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:54

O co chodzi z tym licencjatem? to nie musi być wykształcenie rolnicze, obojętnie jakiego stopnia?, może być np licencjat tylko związany z całkiem innym kierunkiem, wrzuć tą liste kierunków.

popieram wrzuć tą listę ale jeśli możesz to jeszcze czas jaki trwają :P
czy takie coś wystarczy ??? Zaoczne Policealne Studium Zawodowe dla Dorosłych ---- technik rolnik ??

#29 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 07 październik 2007 - 17:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po takim studium masz yechnika rolnika na 1000% wystarczy zeby dostać premie

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 07 październik 2007 - 20:43

popieram wrzuć tą listę ale jeśli możesz to jeszcze czas jaki trwają :P
czy takie coś wystarczy ??? Zaoczne Policealne Studium Zawodowe dla Dorosłych ---- technik rolnik ??

lista wymaganych tytułów kwalifikacyjnych znajduje się w projekcie rozporządzenia (a przynajmniej w tym samym pliku, pod projektem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 19 październik 2007 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w tym roku z ułatwianiem startu młodym rolnikom zapowiada się niezła jazda, ci którzy działalnośc już rozpoczęli będą mogli ubiegac się o wsparcie tylko w tym roku spełniając przy składaniu wniosku wszystkie wymagania (no może poza wykształceniem) łącznie z 4 ESU i najlepszy numer jest taki, że wartośc ESU nie będzie mogła ulec zmniejszeniu poniżej tej deklarowanej we wniosku co oznacza, iż nie będzie zbyt dużej swobody w strukturze upraw, tak czy inaczej nie będzie lekko

#32 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 październik 2007 - 11:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to ma być z rozdysponowaniem pieniędzy, czy co roku będzie wydzielana pewna pula czy od razu wszystko pójdzie ??

#33 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 21 październik 2007 - 12:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak,corocznie pula pieniędzy, no i wtedy kto pierwszy ten lepszy.......

#34 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 październik 2007 - 12:51

Tak,corocznie pula pieniędzy, no i wtedy kto pierwszy ten lepszy.......

to w takim razie ile wniosku ma byc rozpatrywanych pozytywnie rocznie ????

#35 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pomijając fakt, iż w wypadku przekazania gruntów następcy traci się płatności bezpośrednie do nich przysługujące (jeśli oczywiście uczyni się to przed wydaniem decyzji w sprawie tychże płatności), to jeszcze wsparcia nie otrzymają rolnicy, którzy działalność rozpoczęli z własnej woli w ciągu ostatniego roku
-----------------------------
no to niezły znowu wykroili numer (ale muszę się przyznać, iż w projekcie rozporządzenia jest taki sam zapis, który to dyskwalifikuje większość zawodników z poprzedniej "edycji" programu http://www.infor.pl/...h-warunkow.html

Dopuszcza się przyznanie pomocy osobie fizycznej, która przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym nabytym:

1) w drodze spadku lub

2) w drodze darowizny przed ukończeniem 18 roku życia, lub

3) w drodze darowizny po ukończeniu 18 roku życia w trakcie nauki:

a) w systemie dziennym w szkole ponadgimnazjalnej, z wyłączeniem zasadniczej szkoły zawodowej i trzyletniej szkoły specjalnej lub

:P w systemie dziennym w dotychczasowej szkole ponadpodstawowej, z wyłączeniem szkoły zasadniczej, lub

c) na uczelni - wyłącznie w trakcie stacjonarnych studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich

- pod warunkiem, że nie miała przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego, przy czym nauka trwała nie dłużej niż do 26 roku życia.

Edytowany przez andrzej2110, 07 listopad 2007 - 21:52.
łączenie postów (uzasadnione)

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9425 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kupel dziś do mnie dzwonił żebym poszukał mu info na temat MR. Ma ziemie (1,5 ha) od wiosny (chyba od marca). Jest to ziemia kupiona (nie spadek itp). Reszta gospodarstwa jest na jego rodziców (około 60 ha). W tamtym roku skorzystali z SPO i kupili ciągnik, pług i agregat. Nie mają żadnych zwierzą (nie licząc 3 psów i kilku kotów :rolleyes: ). Czy ma jakieś szanse na premie??

coś mi się zdaje ze nie :) a może ??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oj andzej masz chyba racje

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9425 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co ciekawe specjalnie poszedł na studium (ze mno chodził) żeby zdobić wykształcenie potrzebne do MR. Ja mu odradzałem kupno na niego. Mówiłem żeby kupić na ojca. Teraz żałuje że mnie nie posłuchał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#39 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 22:40

kupel dziś do mnie dzwonił żebym poszukał mu info na temat MR. Ma ziemie (1,5 ha) od wiosny (chyba od marca). Jest to ziemia kupiona (nie spadek itp). Reszta gospodarstwa jest na jego rodziców (około 60 ha). W tamtym roku skorzystali z SPO i kupili ciągnik, pług i agregat. Nie mają żadnych zwierzą (nie licząc 3 psów i kilku kotów :rolleyes: ). Czy ma jakieś szanse na premie??

coś mi się zdaje ze nie :) a może ??

jeśli kolega nie był ubezpieczony w KRUS jako rolnik, nie złożył wniosku o płatności bezpośrednie to może jeszcze nie jest pozamiatane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9425 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 22:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wiem ale wątpię żeby nie złożył papierów o dopłaty.

bullet_black.png