Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31881 odpowiedzi na ten temat

#3841 Share karolina1234

karolina1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 15:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam pytanie.czy jak mam 22Esu w roku bazowym z produkcji trzody chlewnej.a teraz chcę zlikwidowac stado.a chcę rozpoczac chodowlę opasów.to mogę zmienić zalożenia biznesplanu.w 5 roku było by te 22 esu ale z bydła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:09
  •  

#3842 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 16:03

witam. mam pytanie.czy jak mam 22Esu w roku bazowym z produkcji trzody chlewnej.a teraz chcę zlikwidowac stado.a chcę rozpoczac chodowlę opasów.to mogę zmienić zalożenia biznesplanu.w 5 roku było by te 22 esu ale z bydła.

Możesz zmienić ważne żeby w roku docelowym było te 22 ESU lub więcej

#3843 Share zielskoq7

zielskoq7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:ekonomia, rachunkowość

Napisany 28 marzec 2011 - 16:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no Panowie dziś mówili w Agrobiznesie, że lada dzień ma ruszyć nabór wniosków Młody rolnik ;) Oby jak najszybciej :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3844 Share karolina1234

karolina1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 16:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki za odpowiedz.

#3845 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2034 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 marzec 2011 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie panowie , mianowicie gdy chce przejąć gospodarstwo (ziemia i budynki ) ale do esu brakuje mi kilka jednostek i chce też nabyć zwierzęta (ktos z rodziny mi przepisze ) to muszę mieć je przepisane przed złożeniem wniosku o płatność ? Czy dopiero jak dostanę pieniądze i jakby rozpoczne gospodarować ?

A drugie pytanie brzmi czy mogę wydzierżawić barakujące pole od taty gdy gospodarstwo do MR przepisuje mi ciotka ? Czy bezwzględnie nie mogę nic kupować dzierżawić od rodziców mimo że gospodarstwo przepisuje mi kto inny ?

#3846 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co się orientuje to można dzierżawić od taty ale nie wolno nic kupować od rodziny za pieniądze z MR .....:)

#3847 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2034 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O widzisz odpowiedziałeś mi na więcej niż chciałem zapytać :) dzięki wiekie o to mi chodziło :)

#3848 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

#3849 Share herbi2501

herbi2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie 28 styyczen wysłany wniosek dzis kasa na komcie :rolleyes:

#3850 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 23:06

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Ja właśnie przez to, że dołączyłem wypis z rejestru gruntów miałem poprawkę. Z ich wyliczeń wyszło trochę więcej użytków.
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3851 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 29 marzec 2011 - 06:53

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Ja jeszcze kasy nie dostałem,ale wypis z rejestru gruntu im też dostarczyłem bo troche mi sie powierzchnia działek zmieniła,oststnio jak mi przysłali do poprawki to właśnie sie tych działek już nic nie czepiali,chyba że teraz na nowo coś wymyślą i przyślą jeszcze raz :/

KPK

#3852 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 09:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kto byl tak madry i sial zamet ze oni mja 5 tyg na wplate pieniedzy na konto otoz nie ja dzis dzonilem i maja na to 2 miesiace. dziwne tylko ze zmienili mi pania ktora obsluguje moja sprawe. przez caly czas mialem jedna a do wniosku dostalem jakas inna

herbi miales poprawke ??

Edytowany przez jopi1991, 29 marzec 2011 - 09:23.

#3853 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 29 marzec 2011 - 11:05

kto byl tak madry i sial zamet ze oni mja 5 tyg na wplate pieniedzy na konto otoz nie ja dzis dzonilem i maja na to 2 miesiace. dziwne tylko ze zmienili mi pania ktora obsluguje moja sprawe. przez caly czas mialem jedna a do wniosku dostalem jakas inna

herbi miales poprawke ??

powiem ci jedno, ża jak osobiście byłem na poprawce to mi powiedzieli 3 tygodnie, ty mówisz 2 mieś, inni 5 tyg. to chyba zależy od pogody

#3854 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 11:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1. Czyli mozna przejac ziemie od rodzicow w dzierżawe?? Nie majac nic na wlasnosc?? 2. czy moge te pieniadze przeznaczyc na zakup silosa zbozowego?? 3. czy silos ten moge postawic przy granicy z sasiadem czy musze tak jak przy budynkach inwentarskich zachowac pewna odleglosc??

#3855 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2034 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie za dużo na raz chciałbyś wiedzieć :D możesz za pieniądze MR kupić silos .
A wydzierżawić od rodziców gospodarstwo na MR CHYBA nie możesz (Ja tego nie jestem pewien więc pytaj dalej ) a o szczegóły odnośnie budowy musisz się dowiadywać z arimr - jakieś przepisy są co do tego napewno .

#3856 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli silos przekracza 5m wysokości to potrzebne jest zezwolenie na budowę. od rodzicow nie mozesz wydzierzawic

#3857 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:16

kto byl tak madry i sial zamet ze oni mja 5 tyg na wplate pieniedzy na konto otoz nie ja dzis dzonilem i maja na to 2 miesiace. dziwne tylko ze zmienili mi pania ktora obsluguje moja sprawe. przez caly czas mialem jedna a do wniosku dostalem jakas inna

herbi miales poprawke ??

5-6 tyg. z tego co sobie przypominam to było od złożenia poprawek a nie od złożenie wniosku(czyt. ze zrozumieniem)

#3858 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zależy od tego w jakich województwach składacie wnioski Zależne od oddziału
ja czekałem 16 dni i kasa była
zadnych poprawek i wypisów z rejestrów gruntów

#3859 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no i to sa wlasnie chore zasady albo sa one rowne dla wszystkich albo nie ma ich wcale. polskie urzedasy jak zwykle robia co chca ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3860 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 30 marzec 2011 - 07:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na stronie ARiMR jest już wiadomość o naborze na 2011 rok. Zacznie się 26 Kwietnia a zakończy 24 Czerwca :)A oto link do strony

Edytowany przez miecho027, 30 marzec 2011 - 07:32.