Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32640 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co ja wiem to
Ad1:
można po 3 latach przejść na ZUS ale z powodu konkretnej przyczyny i za zgodą ARMIR, jednak dokładnie nie wiem jak to wygląda.
Ad2: może ci tata przepisać samą ziemię bez współwłasności, a maszyny i budynki będą na niego, a ty będziesz je pożyczać, tak rozumiem te przepisy ale lepiej w Armir zapytać.

PS. nie wiem kiedy pojade do ARMIR, więc jak ktoś się orientuje to niech odpisze na moje pytanie zamieszczone kilka postów wyżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:05
  •  

#3322 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego skad wiesz ze taka duzo kwota 110-150 bedzie w tym roku?skad to wiesz?:P

http://prow.rolnicy....lodym-rolnikom/ poczytajcie o mlodym rolniku

#3323 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 15:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jak mówilem z plotki a dokladnie to kolega ma kolege który ma brata w agencji który mówi ze bedzie taka kwota, wiec dlatego mówie ze to plotka. Z tego linku za duzo to nie mozna zrozumiec, jak by ktos cos wiedzial to bede wdzieczny .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3324 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najlepsze plotki rozsiewa Sawicki, a skoro on nic na ten temat nie wspominał to możesz sobie tylko pomarzyć.

a to dlatego ze nie ma juz rent strukturalnych i dlatego mlodzi dostana wiecej.

Kasa na MR jest niezależna od RS, jest limit na każdy rok. W tym roku Sawicki chce uwolnić cały pozostały limit do roku 2013, więc co najwyżej przyjmą więcej wniosków (jeśli będą chętni).

#3325 Share przemo2013

przemo2013

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) więc w tym roku będzie więcej kaski panowie?

#3326 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za odpowiedzi, teraz to już wszystko wiem.
Choć oczywiście jak coś to dokładnie popytam jeszcze w ARIMR :)

Włansnie też należę do osób jak większość że chcieliby wziąc kase na jakiś sprzęt rolniczy coś takiego ale oprócz tego pracować gdzieś,ale jak po 3 latach bedzie to możliwe to luzik :)

Co do tego że niby mogłoby być 100tys to pewnie plotki ze względu na to że kiedyś Sawicki powiedział że jak się uda to przy następnych turach programu sie o to postara, no a teraz będzie taka tura..
Ale wiadomo jak to w plotce, ziarno prawdy jest bo Sawicki tak wspomniał kiedyś ale jak to będzie to do ostatniej chwili nie będziemy wiedzieć..,zresztą jak i nie wiadomo kiedy to wszystko ruszy bo na pewno będą to rozciągać w czasie..

#3327 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Madzia to mnie zadziwiłaś, jakoś nei zwróciłem uwagi na ten zapis, ale mi nie pasuje jedna rzecz-jak pisałem wcześniej znam przypadki że w praktycznie jednym gospodarstwie funkcjonuje teoretycznie do 5, w tych przypadkach musi być współwłasność lub współużytkowanie :) Czyli może to jest martwy zapis?Jeśli tego współużytkowania nie zapisze się w akcie to pewnie żaden problem ;)

A odnośnie tej kwestii... Co jeśli budynek znajduje się na 2 działkach i jedną z tych działek przejmę w przypadku MR, a granica przebiega przez...środek klepiska stodoły... Jak z tym się uporać aby było składnie, ładnie i kontrola nie miała się do czego przyczepić :)

I jeszcze czy działki są scalane automatycznie jeśli jednocześnie się przejmuje sąsiadujące ze sobą czy trzeba normalny proces scalania przeprowadzać?

#3328 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie nie wiem jak to jest, a znalazłam ten zapis w PROGRAMIE OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007-2013.
U mnie to z tym może być jeszcze gorzej bo mieszkamy na wspólnocie i każdy ma jakąś tam część podwórka itd.,ale nie ma tego rozgraniczonego w mapach, i jak np.przyszliby i kazali mi pokazać swoje podwórko, ja bym pokazała a oni z zapytaniem gdzie tą działkę mam na mapie to zonk bo jej nie ma.
Po Niemcach przyszli tu wszyscy, podzielili się po kawałku ziemi,podwórka i tak pozostało,a teraz aby zrobić podział geodezyjny to większośc miałaby to w d*pie i na pewno by tego nie zrobili.

#3329 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moi drodzy szukałem ale nie zalazłem czy ktoś wie czy dało by rade zrobić tak ze w kupuje 8 ha ziemi i składam papiery na młodego a później dokupuje resztę a jeżeli tak to ile mam czasu żeby tą resztę dokupić ?

#3330 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Madzia jeżeli we wniosku nie wpiszesz żadnych zwierząt to np obora czy miejsce na pasze Ci niepotrzebne , a jeśli wstawisz np 4 krówki to na część obory podpisujesz z włascicielem umowę użyczenia bądź też dzierżawy tego budynku.
i podwórko nie jest we wniosku wymagane .

Ja mam stodołę i oborę w dzierżawie a żeby dojść do tej obory to już chodzę po tatowym.;p
Aktualnie czekam na kasę :)

w 1 roku możesz pracować na umowę o dzieło , przedłużając ją co jakiś czas

Kiepskit6030 . koledze brakowało do tych wymaganych 10.15 jednego hektara i w celu inwestycji wpisał ,że uzupełni brakująca powierzchnie gospod. masz na to 3 lata.

Edytowany przez vicia1223, 01 marzec 2011 - 18:38.

wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba jechać do ARiMR z wnioskiem??? (tym gdy już mamy ziemie a chcemy kase)
A może można wysłać badz może jechać ktoś inny zamiast tej osoby na którą jest wniosek

#3332 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli nie chcesz jeździć, możesz wniosek o płatność wysłać pocztą. Jeśli kogoś wyślesz to chyba musi mieć upoważnienie od Ciebie, ale lepiej jechać samemu i się upewnić że wszystko jest w porządku. Ja składałem sam i miałem jakiś mały błąd, więc wypełniłem druk drugi raz na miejscu i teraz czekam na kasę.

#3333 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 marzec 2011 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jesli juz mowa o współwłasnosciach to jak top jest jesli np. rodzice mają jakąś działkę (las) na współwłasnosc , to później przy powierzchni gosp. w MR ta działka sie liczy czy nie ?

#3334 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 21:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile sie czeka na kase?

#3335 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 01 marzec 2011 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli uda ci sie bez żadnych poprawek to czytająć pare postów użytkowników wypowiadających sie na tym forum którzy już dostali premie to zazwyczaj nie prędzej niż po miesiącu,a dokładniej tak w granicach 1,5miesiąca chodziaż w ARIMR czasu na to mają 2 miechy

Moi drodzy szukałem ale nie zalazłem czy ktoś wie czy dało by rade zrobić tak ze w kupuje 8 ha ziemi i składam papiery na młodego a później dokupuje resztę a jeżeli tak to ile mam czasu żeby tą resztę dokupić ?

To następnym razem szukaj troche dokładniej <_<
Pare postów prędzej dyskutowaliśmy z innymi użytkownikami na ten właśnie temat.A mianowicie kase z MR albo swoją(to już zależy tylko i wyłącznie od ciebie)przeznaczyć na zakup ziemi tak aby spełnić wymagania dotyczące średniej gospodarstwa,a musisz to zrobić nie później niż do 3 lat od otrzymania premii

Edytowany przez PREZES91WLKP, 01 marzec 2011 - 22:35.

KPK

#3336 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 22:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Superman 110-150 tys chyba cos ci sie pomyliło z ta kasa :D, bedzie 75k i starczy na ok 6-7tys wniosków, a kasa na renty już dawno sie skączyła wiec z czego mieliby przyczynic :rolleyes:

#3337 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 01 marzec 2011 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Moi drodzy szukałem ale nie zalazłem czy ktoś wie czy dało by rade zrobić tak ze w kupuje 8 ha ziemi i składam papiery na młodego a później dokupuje resztę a jeżeli tak to ile mam czasu żeby tą resztę dokupić ?

Wariant 1:
Jeżeli mieszkasz w województwie gdzie średnia pow gosp. przekracza średnią krajową to z 8ha na starcie - odpadniesz bo musisz mieć w tym wypadku min. 10,23
średnia wojewódzka > średnia krajowa
Wariant 2:
Jeżeli mieszkasz w województwie gdzie średnia pow gosp jest mniejsza od średniej krajowej to wtedy masz szanse na premie pod warunkiem że zobowiążesz się w ciągu 3 lat do osiągnięcia minimum średniej krajowej powierzchni gospodarstwa.

średnia wojewódzka < średnia krajowa

#3338 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 23:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) można chyba pracować o umowę o dzieło bez problemu...

#3339 Share karol12312

karol12312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam koledzy. Czy ktoś wie kiedy w tym roku rusza Młody rolnik w woj. Kujawsko-pomorskim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 marzec 2011 - 16:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nikt nic nie wie na ten temat nawet w agencji <_<