Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32640 odpowiedzi na ten temat

#3261 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:03

W gminie na wyciągach z rejestru gruntów które widnieją jeszcze na ojca poprzeliczali mi hektary fizyczne na przeliczeniowe i przybili pieczatkie powiedzieli ze w krusie powinno przejsc, ale krus mówi ze musiały by byc juz na mnie te wypisy.
Można przecież porównać z aktem notarialnym ale chyba im się nie chce bo tego jest sporo a notariusz w akcie wszystkiego nie zsumował tylko powymieniał działki i powierzchnie.

U moim urzędzie KRUS wystarczył akt notarialny i nakazy podatkowe od ojca. Zostawiłem też podanie o zaświadczenie i po tygodniu decyzja i zaświadczenie przyszły pocztą. Wszystko zależy od dobrej woli urzędników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:46
  •  

#3262 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:56

A może ktoś wie jak długo czeka się na kasę po złożeniu wniosku o płatnosc w War-Maz?? ;)

Sory ze sie przypominam ale może ktoś przeoczył moje pytanko
:D

#3263 Share Italian

Italian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2011 - 23:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.
Mam pytanie...otóż złożyłem wniosek o płatność jakiś miesiąc temu (może nawet wcześniej) i wczoraj zadzwoniła do mnie babka z agencji, że będę miał kontrolę w sprawie właśnie MR i jak zapytałem czego ma dotyczyć, to mówiła, że sprawdzą umowy akty i zobaczą te działki czy rzeczywiście istnieją. I dziś rano przyjechali - pierwsze co to mnie w samochód i objechaliśmy wszystkie (nawet najtrudniej dostępne logistycznie działki haha fiatem pandą zawieszenie się urwało :lol: )i gościu łaził z GPS i mierzył i babka zapisywała czy działki są użytkowane rolniczo. Aż w końcu dojechaliśmy na taką łąkę, gdzie w ewidencji na podstawie której pisano mi wniosek, jest 6 arów jakiś krzaków i 40 arów łąki ale gościu z GPS pomierzył że jest 26 arów krzaków a 20 łąki (poprostu krzaki urosły, sam nawet o tym nie wiedziałem bo mam ją od niedawna) i to wszystko odnotował w papierach. I oczywiście oni nic nie wiedzą co dalej, kazali mi pytać w agencji. Pomyślałem tu to opisać bo może ktoś miał tak? ja się ostro wk***i... ;[ bo jeśli przez te kilka krzaków będę musiał nowy biznes - plan robić i cale te ceregiele i wyliczać ESU i czekać aż oni znów to rozpatrzą to się chyba potne....Dodam jeszcze że ta działka nie ma wpływu wielkiego na wszystko, bo z nią czy bez niej to i tak powierzchnię mam wymaganą (ponad średnią krajową). Ale pewnie teraz procedurę wstrzymają bo jest "nieprawidłowość", a mi nie zależy tyle na kasie co na tym żeby ten głupi warunek 3 lat w KRUSIE już upływał, bo to dla mnie największy kaganiec (bo podobno liczy się od daty otrzymania kasy).
Myślę teraz - jak się bronić przed tym żeby nie zaczynać od nowa tego biznes - planu itd itd...te krzaki nie są duże, mogę je powycinać - tak żeby było jak w ewidencji (ale to nie wiem w formie jakiegoś zobowiązania albo coś) - miał ktoś taki problem kiedyś (z krzakami)? albo taką kontrolę? Ci kontrolerzy kazali mi czekać, bo sami nic nie wiedzą, wiem ze mogę do agencji się dopytywać, ale dziś jest piątek wieczór, wiec najwcześniej to w poniedziałek, wiec może coś przez weekend mi doradzicie:) pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3264 Share krzychunited

krzychunited

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 luty 2011 - 04:42

Tych krów nie możesz kupić dopuki kasa za Mr nie wpłynie na konto,wiadomo jakie są realia że by sie wyłożyło ze swoich aby to załatwić ale ARIMR rozumuje to tak że jeśli masz swoją kase na to żeby wyłożyć i kupić sobie te krowy to na co ci w takim wypadku potrzebna kase z MR,lub jak możesz kupic coś(w twoim przypadku krowy)jeśli jeszcze nie masz na to kasy(czyli MR).Podsumowująć jeśli jesteś na etapie załatwiania u notariusza to na 99%nie masz szans sie wyrobić do 14.03

dzieki za odpowiedztych,ale jeszcze mnie ciekawi:
,,krów nie możesz kupić dopuki kasa za Mr nie wpłynie na konto.."krowy chyba moge kupić przed wypłatą tylko ich nie rozlicze jako za kase z MR??? i jeszcze do jakiej płatności jest ten wymóg ze do 14.03(płatnośći zwierzęcej do tuz czy dopłat do krów? prosze o wyjaśnienie

#3265 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 26 luty 2011 - 07:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No co to,to napewno że możesz je kupić ale nie za kase z MR oczywiście,skoro jej jeszcze nie masz,chyba że byś zrobił taki myk,dogadaj sie z tym sprzedającym krowy żeby ci wystawił fakture na np lipiec bo wtedy już raczej na 100% powinieneś mieć kase na koncie,tylko troche gorzej z procedurami ich rejestracji,a jeśli byś znowu nie zarejestrował tylko by były na poprzedniego właściciela(w co wątpie żeby sie ten sprzedający na to zgodził) to jak będzie jakaś kontrola to szczeże współczuje :)

KPK

#3266 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 luty 2011 - 16:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Panow

Mam male pytanie odnosnie jaki dokument musze zaniesc do ARiMR potwierdzajace wykozystanei kwoty czy to moze by umowa kupna sprzedazy czy tez faktora vat jezeli jest to faktura czy moze byc ona z zerowym vatem

Dziekuje za odpowiedz jezeli sie powtuzyla to przepraszam

#3267 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 26 luty 2011 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kto z was sam wypełniał wniosek na MR,czy jest to trudne? W ODR wołają za to 500,to trochę dużo tym bardziej że nie ma 100% pewności że się dostanie premie.

#3268 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2011 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja sam wypełniałem to jest proste wystarczy dokładnie instrukcje przeczytać a jak wniosek jest gotowy to możesz iść do ODR i za darmo sprawdzą.

#3269 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 26 luty 2011 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A nie wiecie kiedy ruszaja wnioski na MR?Moj Tata gdzies slyszal ze w marcu...Ale ile prawdy to nie wiem :P

#3270 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 luty 2011 - 00:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak gadają że w marcu ale to raczej nierealne.

Stare wnioski jeszcze nie powypłacane.

Parę stron wstecz wszystko jest opisane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3271 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 27 luty 2011 - 09:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja również sam wypełniałem wniosek jak i biznes plan, niema żadnej filozofii , a jak nie masz i nie planujesz zwierzątek trzymać to już wogule , zresztą jak coś pomylisz to dostaniesz poprawki.

#3272 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) sąsiad sam wypełniał , złożył w połowie września , miał chyba ze 3 poprawki , ostatnia w grudniu i się chłopak nie załapał , bo koniec kasy .
Jak ktoś nie wie o co chodzi to niech się nie bierze , 300zł zapłaciłem i po problemie więc nie wiem czy dla takiej sumy warto się bawić w to .
Pozdrawiam
wschodni koniec mazowsza.

#3273 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 luty 2011 - 11:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek o płatnosc zlozony ponad 2 tyg temu, kasy brak...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#3274 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek skłaałem 10 luty narazie cisza, poprawek też narazie niewidać :P Wielkopolska

#3275 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 27 luty 2011 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po 2 tygodniach to jedynie można do ARIMR dzwonić sie dowiadywać na jakim etapie jest wniosek,za kasą to conajmniej pewnie ten miesiąć trzeba poczekać,jak oczywiście przejdzie bez poprawek

KPK

#3276 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 luty 2011 - 12:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i się załamałem ;( gospodarstwo które mogę przejąć ma 10.22 ha a średnia krajowa w 2010 to 10.23 ha ...
Nie wiecie czy w naborze 2011 pod uwagę będzie brana średnia z 2010 czy już z 2011r ?

#3277 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam pytanko, może ktoś pomoże. Ojciec drugi raz przystąpił do programu Modernizacja GR, podobno w tym programie przez 5 lat mnie mozna zmniejszyć gospodarstwa,więc jak przepisać ziemię na mnie zebym mógł wziąść premie MR ? Może da się to jakoś rozwizac, wniosek do agencji czy coś ? Proszę o porady. Pozdrawiam.

#3278 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jedynie pozostalo Ci czekac az minie te 5 lat.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#3279 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bez sensu...a co by było gdyby ojciec przepisał ziemią a nabił sobie w krótkim czasie ESU poprzez hodowlę ? Bo przecież chodzi tylko o to zey mu ESU nie ubyło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3280 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 to wystarczy dokupić jakąś małą działeczkę i po problemie.

Jeżeli nabór ruszy tak wcześnie co wątłą sprawą jest to średnia raczej za 2010 r. będzie brana pod uwagę, gdyż agencja nie wyda średniej za 2011 rok na podstawie 2 miesięcy.