Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32471 odpowiedzi na ten temat

#29601 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może kolega lubi pracować dla ideii. Jak hasło z bramy jednego z obozów, praca nas wyzwoli.

A co do ceny to faktycznie teraz robi się tragedia. Ostatnio w arimr rozmawiałem z jednym rolnikiem to mówił ze za mleko dostaje po 83 grosze i przy 20 sztukach krów dokłada do interesu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:50
  •  

#29602 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:29

Dokładnie. Tragedia. Zapiredzielasz ,,świątek piątek i niedziela". Na 3etaty. Dwa w tygodniu od 5 rano do 22gej a trzeci w soboty, niedziele i święta. Zero dni wolnych uwiązanie jak cholera  że na wesele trudno się wyrwać. I za tak pracochłonną pracę mam wychodzić na zero? Albo je*bać hobbystycznie. Kto to wytrzyma? To chore. Ale w mediach cicho sza . Ani słówka. Każdy pierdo*li rolnika! Nikt nie szanuje producenta żywności. Ciekawe co będą żreć jak zabraknie rolników? 

Ale jak napaleńcy będą zwiększać stada dwukrotnie to masakra. Na własne życzenie się pogrążać....

#29603 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:53

W momencie gdy przejdziesz na Vat po ojcu i tym samym on zaprzestanie być płatnikiem Vat ( zmiana podmiotu Vat) będzie musiał zwrócić część Vatu jaki odzyskał po zakupie środków trwałych które zakupił ostatnio a dokładnie do 5 lat. Zależy jak dawno były kupione... 2,3 czy 4,5 roku temu. Jeżeli nie minęło 5 lat od ich zakupu będzie musiał oddać odpowiednio procentowo jakąś część tego Vatu. Tak mi powiedziano bo trochę też się za tym kręcę a  nie stać mnie na to aby gdzieś popełnić błąd a potem becylować nie potrzebnie. Kolego ja Cię nie straszę, dziele się tylko moimi wiadomościami które nabyłem w terenie. Po to jest to forum aby sobie pomagać, doradzać i przestrzegać aby nikt nas nie wydymał dodatkowo. Ale wiadomo każdy przypadek jest inny i trzeba go sprawdzać wg siebie i swojego przypadku. Nie mniej jednak uważam że lepiej 10 razy coś sprawdzić jak raz się dotkliwie pomylić.

Pozdrawiam

Brednie kolego, Młodego rolnika rozliczasz na podstawie faktury za zakup danego sprzętu. Robią ksero tej faktury podbijają za zgodność z oryginałem i oddają Ci fakturę  a Ty sobie pomykasz z nią do US aby odzyskać 23% Vat-u. Do młodego rolnika liczy się kwota brutto a nie netto jak do MGR. To dodatkowy plus.

Człowieku jakie jałówki?! Co Wy robicie? Przez takich napaleńców cena mleka spada na łeb! Najgorsze co mogli zrobić to zlikwidować KWOTOWANIE MLEKA. Była stabilność i cena a teraz co? Przez takich jak Ty właśnie ceny padły!

A kupcie sobie i po 200 jałówek a za pół roku będziecie sprzedawać mleko po 50 groszy i zapierda*lać 24h/dobę. 

Ot myślenie!

Zgodzę się z tobą że kwoty utrzymywały cene mleka na w miare wysokim poziomie ale zostały zniesione więc tu nie ma nad czym dyskutować. Myśle że wyprodukowania 1l mleka będzie tańsze w większym gospodarstwie niż w mniejszym i tym samym gdy bedzie niska cena mleka większy gospodarz dłużej się utrzyma

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29604 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:57

To co Twoim zdaniem ma zrobić rolnik który jest na kierunkowany na produkcję mleka i po odciągnięciu kosztów zostaje my 400 zł na życie?? Chce przetrwać więc zwiększa produkcje. To samo jest z produkcją zbóż, jakby była rozsądna cena, to nikt nie ładowałby nawozu ile sie da żeby wyciągać po 8 t/ha... Jakby była taka sytuacja że byłaby racjonalna cena, to każdy by sobie trzymał 30 krów a nie 300 i z tego godnie żył. A ci w rządzie myślą że jak cena spadnie to każdy zacznie likwidować stado... 

#29605 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:04

Myśl tak dalej... :-) Brak słów, jak Ci będzie mało to pisz sprzedam Ci swoje stado. A tak a pro po Jaką masz chodowco bydła mlecznego wydajność od sztuki i okres użytkowania ? Ile laktacji?

#29606 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolega wyzej ma racje zgodze sie z nim w 100% a mianowicie w ubieglym roku nosilem mniej mleka , i mialem wieksza wyplate co teraz teraz nosze od h&a mleka a wyplata gówno zapieprzam tak samo jak w ubiegłym roku i zero satyswakcji , jak tu sie modernizowac z czego kredyty splacac a w miejscu stac to sie cofasz . Za tuska byla polityka stabilna a teraz cyrk z tym pisem tylko z ruskimi sie klucic a rolnik po d*pie dostaje . Rosja jest studnia bez dna tam wsio idzie , nie lubie ruskich ale w interesach niema miejsca na skrupuly .

#29607 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:00

Myśl tak dalej... :-) Brak słów, jak Ci będzie mało to pisz sprzedam Ci swoje stado. A tak a pro po Jaką masz chodowco bydła mlecznego wydajność od sztuki i okres użytkowania ? Ile laktacji?

Średnia wydajność 7200, okres użytkowania 7-8 laktacji

#29608 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam na areal 26 hektarów za kasę z młodego rolnika mogę kupić ciągnik 200 koni? :D

#29609 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:44

Pytanie o ciągnik 200KM na 26ha to jakiś żart czy tak serio ? Jeśli serio to niezła fantazja. Masz tabele jakie maszyny przysługują na dany areał i ja na 20ha zastanawiałem się czy 82-86KM przejdzie, to i tak chyba trochę ponad próg w tabeli ale zawsze trochę na plus przy dobrym uzasadnieniu można utargować tylko myślę że w takim przypadku będzie to ilość bliższa 100 KM lub ewentualnie nieco ponad. Z drugiej strony po co taki ciągnik na tak mało ziemi ? U mnie MTZ-82 od nowości (21 lat) nie ma co robić bo jeszcze nawet 3 tyś mth nie zrobił chyba że chcesz wziąć i sprzedać za 5 lat ale na tym sporo stracisz i nie wiem czy warto się tak bawić choć wielu próbowało.

#29610 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 23:15

To gdzie maniek dzwonimy do centrali? Bo koledzy tu piszą że z informacji z bp wiedzą ze od przyszłego tygodnia będą decyzje.

przez te pogodę to nawet niemam kiedy tu zaglondać bo czas goni a nadrobić trzeba wszystko 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29611 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 kwiecień 2016 - 01:39

W momencie gdy przejdziesz na Vat po ojcu i tym samym on zaprzestanie być płatnikiem Vat ( zmiana podmiotu Vat) będzie musiał zwrócić część Vatu jaki odzyskał po zakupie środków trwałych które zakupił ostatnio a dokładnie do 5 lat. Zależy jak dawno były kupione... 2,3 czy 4,5 roku temu. Jeżeli nie minęło 5 lat od ich zakupu będzie musiał oddać odpowiednio procent...

Dokładnie, póki nie minie okres korekty trzeba zwracać część vat-u, w przypadku środków trwałych typu maszyny i urządzenia faktycznie okres ten wynosi 5 lat czyli rezygnując z Vat-u po 4 latach od kupna maszyny musimy zwrócić 20% odliczonego podatku z danej maszyny.
Należało by dodać, że w przypadku budynków, silosów (ogólnie nieruchomości służących produkcji rolnej) okres korekty wynosi aż 10 lat, reszta analogicznie jak z maszynami tyle, że każdy rok to 10% odpisanego podatku do zwrotu.
Nasze państwo głupie nie jest, oskubać się nie da ;)

#29612 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 06:45

Za tuska byla polityka stabilna a teraz cyrk z tym pisem tylko z ruskimi sie klucic a rolnik po d*pie dostaje . Rosja jest studnia bez dna tam wsio idzie , nie lubie ruskich ale w interesach niema miejsca na skrupuly .

A to przypadkiem za tuska czy tam kopacz nie zostały nałożone sankcje na ruskich i to od tego czasu jest obniżka cen mleka? Teraz jest ta wolność rynkowa która jest na rynku wołowiny i trzody od dawna i teraz mleczarze ja odczują. Nie wiem co jarek ci zrobił i kiedy się z tymi ruskimi kłócili (a jakoś nie przypominam sobie o czymś takim od kiedy sprawują władzę w PL) ale możesz podziękować matce UE że jest tak a nie inaczej. X lat temu cena truskawek byłą świetna, na następny rok uprawa wzrosła ponad 2 razy i cena poszybowała na łeb na szyje, chyba jeszcze cena nie wróciła do tamtego poziomu. Teraz będzie tak z mlekiem i twoje psioczenie nic na to nie poradzi, każdy zwiększał produkcję surowca coraz więcej a konsumpcja puki co stoi w miejscu. Właściwie rolnik sam sobie jest winien...

C328, U-912 i R 103-54

#29613 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 06:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli teraz przejde na Vat to od zakupionych maszyn nq mlodego rolnika dostane zwrot ?

#29614 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:13

z ziemniakami i warzywami będzie w tym roku tak samo polikwidowali tytonie i buraki cukrowe i zasadzili ziemniaki, ja wam koledzy zazdrościłem że macie kwoty mleczne i rynek uregulowany, w tamtym roku worek 15kg ziemniaka w świętokrzyskim kosztował 1 zł gdzie sam worek 30gr, z mlekiem znieśli kwoty i chyba tak samo wszystko poszło w dół, każdy zwiększa coraz bardziej i myśli że dochód będzie miał większy ale też ma więcej kosztów i pracy, za chwile rolnictwo stanie się pracą chyba tylko dla pasjonatów bo mało kto wytrzyma tego tempa pracy. 

#29615 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czemu miałbyś nie dostac? kasa wplywa na konto, kupujesz maszyne i zwaracasz vat, a kiedy rozluczysz sie z agencja to nie ma znaczenia, masz trzy lata ;)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#29616 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:27

Panowie wyżej wiadomo że każdemu z nas najbardziej podobałoby się gdyby mleko było po 1.50 zł czy 1.70 zł każdy by sie cieszył gdyby było nawet po 5 zł ale nie jest takie sa realia
Ten temat to młody rolnik więc nie będziemy tu pisać o polityce. Jak chcecie o tym podyskutować to załóżcie nowy temat i podlinkujcie to będziemy sobie rozmawiać :)

moje pytanie to: czy potrzebuje mieć jakąkolwiek maszynę aby skorzystać z programu młody rolnik? (będę miał 20 hektarów i będzie to produkcja zwierzęca)

#29617 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kris94 ... 26 mam na siebie a lacznie z rodzicami ponad 80 i sprzet też wiekszy ogolnie takze miałby roboty :) czyli co bym musial zrobiz zeby kupic te 200 koni i bylo okej?

#29618 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znaleźć jeszcze z 200ha gruntów ornych. To się nie przyczepią do niczego.

#29619 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 08:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kamil1985 wprowadzasz ludzi w błąd, na jakiej podstawie twierdzisz że trzeba będzie robić korektę podatku vat? Polecam poczytać np. http://ksiegowosc.in...utki-w-VAT.html Moim zdaniem jeśli maszyny zostaną w gospodarstwie i będą wykorzystywane do tych samych czynności to nic zwracać nie trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29620 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 09:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem właśnie do BP osoba obsługującą mój wniosek powiedziała że dziś drukuje decyzje i daje kierownikowi do podpisu a jutro wysyła. Wiec w poniedziałek będzie.