Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32268 odpowiedzi na ten temat

#27501 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2016 - 20:49

http://www.piw.pozna...ytwarzanie-pasz

Na dole jest napisane że będzie kontrola, miejsce gdzie śrutuję zboże musi spełniać jakieś konkretne warunki? 

Zawsze mona powiedzieć że kupuje gotowe komponenty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:35
  •  

#27502 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:00

wszystko zależy od osoby kontrolującej

u mnie są co najmniej raz w roku najważniejsze żeby było pozamiatane żadnych pajęczyn i kup sobie stacje deratyzacyjne (w jakimś kącie i przy wejściu) 

#27503 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:22

Witam. skłądałem wniosek w 2015, i miałem wziąść przyczepe, pług i opryskiwacz. czy moge zlozyc jakas zmiane do wniosku ze zamiast tych maszyn chcialbym wziasc ciagnik? jesli tak, to czy patrza na to ile ma KM?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27504 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:52

Na stronie ARiMR jest artykuł Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020. 

Powyższe założenia były podstawą opracowania zasad doboru maszyn i ciągników do gospodarstw rolnych. W niniejszej publikacji przedstawiono wytyczne dotyczące wyposażania gospodarstw w sprzęt rolniczy, w tym algorytmy i kryteria oceny racjonalności doboru oraz wykorzystania wybranych maszyn i urządzeń rolniczych przede wszystkim pod kątem inwestycji realizowanych w poddziałaniach:

a) Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych, w tym w operacjach typu:
- Modernizacja gospodarstw rolnych,
- Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000,
- Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN,
B) Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof, operacja typu:
- Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

Opracowane wytyczne i wskaźniki doboru maszyn mogą być także użyteczne na etapie przygotowywania i oceny wniosków w ramach poddziałania:
c) Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw, operacja typu:
- Restrukturyzacja małych gospodarstw,
d) Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników, operacja typu:
- Premie dla młodych rolników.

#27505 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A właśnie jak to jest z doborem maszyn czy patrzą na to bo jest napisane że może być wykorzystane do premii dla MR, ale chyba nie musi. Bo np. chcąc zainwestować w środowisko i klimat mając 25ha użytków nie kupimy rozsiewacza aby spełniał normy ochrony środowiska. Ktoś podpowie jak to jest i czy mieli jakieś zastrzeżenia co do wybranego sprzętu?

#27506 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 luty 2016 - 23:11

Tak u mnie nie zaakceptowali pługa 4skibowego obrotowego, bo taki wg mojej agencji jest od 40ha. Więc wziąłem 3skibowy z możliwością doczepienia czwartego korpusu (3+1), no i ten czwarty będę musiał kupić na własną rekę. Bo jak wiadomo, urzędas tworzący te wytyczne zawsze lepiej wie co dla nas dobre ;)

Edytowany przez Rangiz, 03 luty 2016 - 23:12.

#27507 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 luty 2016 - 23:15

Jestem zdania że "Zasady doboru maszyn" nie mają dużego (albo w ogóle) wpływu na premie MR. Artykuł doboru maszyn jest dobry aby odpowiednio i racjonalnie dobrac maszyne do potrzeb.

U mnie wymiana 27letniego co roku remontowanego "wyeksploatowanego" rozrzutnika 4t czarna białostocka na większy 6t ma bardzo silne argumenty. Niż ta cała tabela. Okres eksploatacji 20lat dla 4ton :D

#27508 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A u mnie na nie całe 30 ha zaakceptowali 5 skib obracanych

#27509 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:45

ja chciałem zmienić dach na chlewni to mi się nie zgodzili ponieważ zmiana dachu nie jest modernizacją 

później chciałem zmienić na ciągnik 100km też nie przeszło mogłem kupić do 85 

teraz się zastanawiam co z tą kasą zrobić parę ha mi teraz doszło spróbuję kupić ciągnik na modernizację a mr na osprzęt 

#27510 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:58

witam a ja ma takie pytanie otoz wiadomo ze trzeba bedzie prowadzic uprzoszczona rachunkowosc i tu moje pytanie . Czy treba zaczac te praktyke po zlozeniu wniosku czy po

otrzymaniu decyzji bo chce kupic nawozy i nie wiem czy fatura musi byc juz na mnie bo wiadomo to jest jedna z najwiekszych inwestycji w kazdym gospodarstwie jak to interpretowac>?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27511 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 luty 2016 - 08:25

Widzisz karnik90, to tylko pokazuje jakie są jaja, bo w jednym BP trzymają się przepisów kurczliwie jak tonący liny, w drugim to olewają. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, 

#27512 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5755 postów

Napisany 04 luty 2016 - 08:28

Dokładnie. W jednym z BP przy doborze maszyn przeszło oświadczenie o planowanym powiększeniu gospodarstwa. A na drugim końcu Polski niestety już nie. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW 2014-2020

Zapraszam do współpracy osoby z całego kraju

Telefon: 511-293-290

#27513 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 luty 2016 - 09:10

Norma, siedzą mają tabelke i według niej ściśle i rygorystycznie przydzielają maszyny,
Co do zmiany pokrycia dachowego na budynku inwentarskim to bardzo mnie to dziwi, jak najbardziej takie coś można robic, może miałeś źle zapisane coś, czasami zmiana jednego słowa daje duże efekty.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#27514 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2016 - 09:59

hejka,

pamietacie z rozporządzenia z 2015 r. z programu punkty za zorganizowane formy współpracy i i przetwarzanie (pkt4 lit d) jest napisane "przyznaje się 2 punkty za każde z tych działań". czy osobno 2 pkt za kazde osobno z nich? bo chyba źle policzyli

- nie wiecie czy będą jakieś zmiany przed marcowym naborem? na stronach ministerstwa nie ma chyba projektów świeżych? :-(

ze starego naboru nie dostanę bo dzierżawca zmienił trochę uprawy i byłem już przy wniosku na granicy i spadło poniże 13 tys euro :-(

#27515 Share andrzej333

andrzej333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:03

Ja też własnie chciałbym zamienić maszyny na ciągnik czy robić to już teraz czy czekać na listę?

#27516 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:39

miałem napisane we wniosku ''zmiana pokrycia dachowego wraz z więźbą'' w wezwaniu do złożenia wyjaśnień ''sama zmiana pokrycia dachowego wraz z więźbą nie jest inwestycją na którą można wydatkować premię dla młodego rolnika'' 

#27517 Share anna1313

anna1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:46

Ja mam zmianę pokryć dachowych z eternitu na blachę - do tej pory uwag do tego nie było.

#27518 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 04 luty 2016 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W końcu się coś ruszyło. Przed godzinną dostałem telefon, z BP aby jutro przyjechać, bo mają kilka pytań odnośnie maszyn. Ciekawe tylko, co im nie będzie pasować...

#27519 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 luty 2016 - 12:53

witam, Panowie a jak jest ze zwrotem akcyzy od paliwa, do lutego zbiera poprzedni właściciel i składa a jak np. w maju przejmę gospodarstwo to ja też mogę złożyć faktury ? Jak to z tym jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27520 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 luty 2016 - 13:05

faktury sklada ten co na dzien skladania wniosku jest wlascicielem gruntu czyli w twiom przypadku w lutym poprzedni wlasciciel sklada wniosek a ty mozesz zbierac faktury od dnia przejecia i zlozyc je w sierpniu wiem bo to przerabialem natomiast limit litrow jest jeden na rok