Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32674 odpowiedzi na ten temat

#23521 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:45

Mikolaj90 prosta sprawa - rezygnujesz ze stażu i przejmujesz gospodarstwo wskazane w biznesplanie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:23
  •  

#23522 Share mikolaj90

mikolaj90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:49

a nie odejmą mi pkt. za to ze nie będe zarejestrowany jako bezrobotny?

#23523 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:50

Nie. Nie ma to nic do rzeczy. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#23524 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, bydło mięsne

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:51

kolego nie....

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#23525 Share mikolaj90

mikolaj90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:52

no to dobrze :D bo już myślałem ze będzie z tego wielka lipa

#23526 Share RomanGatkowski

RomanGatkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:06

Mam pytanie, jeżeli dopłaty ma posiadacz gruntów na dzień 31 maja roku i ma utrzymywać grunty generalnie do końca roku.

Jeżeli teraz wnioski są przyjmowane do września tego roku i czas na decyzję jest max 6 miesięcy, to wychodzi max do lutego następnego roku.

I co teraz jeżeli wydadzą komuś decyzję wcześniej przed końcem roku? a kto inny będzie miał dopłaty na całość takiego gospodarstwa?

Co jeżeli wydadzą decyzję po nowym roku? Wtedy obowiązek zgłoszenia do dopłat osoby z młodego rolnika, pomimo tego że wcale nie jest pewne że spełni wszystkie

wymogi do wypłaty?

Jeżeli następny nabór będzie w trakcie roku (i termin decyzji minie do końca nast. roku), jak to pogodzić z dopłatami? (przecież faktycznie, to one

mogą być rozstrzygające dla wniosku o Młodego Rolnika) :unsure:

#23527 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @freetaxi dzięki za odpowiedź

mam jeszcze kolejne pytanko, przeznaczając całą sumę na inwestycję budowlaną czyli 100tyś, wiem że mi ona nie wystarczy,  jest taka możliwość żeby dokończyć tą budowę z MGR ?

#23528 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:09

Nie. Deklarujesz inwestycję w ramach premii to realizujesz ją w ramach premii. 

#23529 Share Wezyren

Wezyren

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze raz bo nie moge znalesc szczegolow co do wyksztalcenia.

Pytanie raczej do obeznanych i poszukujacych prawdziwej wiedzy a nie gdybanie gimnazjum.

Jak to jest z kursem R3.

W zasadzie w rozporzadzeniu jest napisane ze miedzy oczywiscie innymi o dotacje moga sie ubiegac ludzie ktorzy maja np:
tytul rolnika lub tytul rolnika kwalifikowanego

Po ukonczeniu kursu R3 i zdaniu egzaminu zewnetrznego mam tytul rolnika kwalifikowanego.

Czy to w prostej linii oznacza ze po ukonczeniu kursu R3 czyli samego otrzymania dyplomu, bede mial tytyl rolnika?

Po co wiec zdawac caly ten egzamin, ktory czesto jest dosc ciezki no i odbywa sie tylko co pol roku wiec 2-3 niezdania i mija 3 letni termin i mamy cala dotacje w plecy, jesli oczywiscie w ogole chce nam sie robic rolnika kwalifikowanego skoro sam tytul rolnika wystarczy, tylko wlasnie czy samo ukonczenie R3 daje rolnika.

A jesli nie daje to jak w polsce zdobywa sie tytul rolnika, skoro kwalifikowanego zdobywa sie poprzez zew. egzamin.

Pozdrawiam

#23530 Share kamilblachowicz

kamilblachowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 22:47

możesz miec r3 ja tez z tym świadectwem myśle wypełniac wniosek na str 3 i chyba 19 w rozporządzeniu jest dokładnie opisane o szkole  w r3 musisz mieć 3 letni staż a przy np r16 4 letni staż a za r 16 dostajesz 1 punkt więcej a za staż jest  liczone opłacanie składek kurs .bynajmniej ja to tak rozumiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23531 Share Wezyren

Wezyren

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 23:03

możesz miec r3 ja tez z tym świadectwem myśle wypełniac wniosek na str 3 i chyba 19 w rozporządzeniu jest dokładnie opisane o szkole w r3 musisz mieć 3 letni staż a przy np r16 4 letni staż a za r 16 dostajesz 1 punkt więcej a za staż jest liczone opłacanie składek kurs .bynajmniej ja to tak rozumiem

w rozporzadzeniu masz

Dziennik Ustaw
– 22 –
Poz. 201
5.
Wykaz tytułów kwalifikacyjnych,
tytułów zawodowych oraz tytułów zawodowych mistrza w
zawodach przydatnych
do prowadzenia działalności rolniczej, uzyskiwanych w
systemie pozaszkolnym:
1)
rolnik;
2)
wykwalifikowany rolnik;

zadnych nie musze miec stazy jesli mam wyksztalcenie ktore znajduje sie w rozporzadzeniu, staz moze mi jedynie zalatwic to ze w ogole nie musze sie ksztalcic bo staz zalatwia to, niestety niewiele osob mialo umowy o prace i to z odpowiednio nazwanym stanowiskiem i juz urzednik sie wyprze wszystkiego bo sam musi dbac o swoje przez zwierzchnikiem

Po pierwsze tak naprawde R3 jest robiony w systemie szkolnym ale pominmy to bo niektore sprytne firmy biora sie za R3 prywatnie, nadal sa dwa tytuly rolnik i rolnik kwalifikowany - czym sie roznia a dokladnie kim jest rolnik skoro kwalifikowany oznacza ten ktory ukonczyl kurs i zdal egzamin, czy sam tytul rolnik bez slowa kwalifikowany oznacze ze ktos ukonczyl kurs i dostal dyplom ukonczenia kursu.

#23532 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 06:13

Rozporządzenie mówi jasno, że działki, na które została wypłacona premia z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom" z PROW 2007-2013 nie mogą być ujęte w nowym naborze w nowej perspektywie finansowej. 

ale ja mam przyznaną pomoc z ostatniego naboru PROW 2007-2013 i tu można użyć?

#23533 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 06:14

To wtedy tak. Można takie działki deklarować. 

#23534 Share szymek2206

szymek2206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 06:39

witam kolego freetaxi podpowiesz mam jeden numer dzialki np 160 o pow 4370 w tym byl podzial do doplat 0.54 sad 0,80pszenica i 3.03 mieszanka reszta nieuzytki idzie odpisac to 3.03 jako dzierzawe czy musze odpisac cala dzialke nr 160. pozdrawiam jak mozesz podpowiedz chodzi o dzierzawe na 10 lat do mlodego rolnika

Możesz dzierzawic część działki, ja w Starym naborze miałem 5 działek które dzierzawilem w części, przy wydawaniu decyzji musiałem pisać oświadczenie ze dzierżawę tylko rolnicza część działki i zalaczylem mapkę pogladowa.

#23535 Share RomanGatkowski

RomanGatkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 06:40

freetaxi myślisz, że może przejść w kwestii wykształcenia podyplomówka z rachunkowości rolniczej na Akademii Rolniczej po zwykłych studiach? ;)

"Za studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą uznaje się studia, których program obej-

muje treści związane z działalnością rolniczą w wymiarze co najmniej 150 godzin."

Wcześniej w 2007 było "za studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem uznaje się studia, których program obejmuje co najmniej jedno z następujących zagadnień: rachunkowość rolnicza"

Przecież tego nie ma na dyplomie, bo są tylko ogólne przedmioty...

#23536 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 06:43

Szymek2206 jak możesz wydzierżawić część działki? Przecież wtedy jest współposiadanie (część Ty, część ktoś inny) a to z automatu pozbawia Cię premii.

#23537 Share kiko80

kiko80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 10:07

ale jazdy freetaxi wczoraj robilem zmiane dzialki i zrobilem tak jak mi podpowiadales ze calosc a osoba ktora mi pomaga  mowi po co ci calosc jak mozesz czesc wpisalem 4 ha zamiast 2.jak to wszystko przechodzi co kraj to obyczaj.przy wystapieniu o zmiane robic  odrazu zmiane struktury zasiewow, chodzi mi co jeszcze zmienic teraz co potrzeba   decyzje mam z kwietnia szkoda tylko ze wczesnie sie nie dowiedzialem ze ty tez zajmujesz sie takimi wnioskami.pozdrawiam

#23538 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 10:12

Tam robisz zmiany gdzie sytuacja tego wymaga. Strukturę zasiewów też można zmienić. 

#23539 Share Grzesiek77

Grzesiek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 10:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jaka forma notarialna jest potrzebna ? wystarczy zwykła umowa która tylko podpisuje notariusz czy ta druga która robi notariusz na podstawie aktów własności
chodzi mi tu o dzierżawę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23540 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5968 postów