Polecane posty

piotrek255    1

Przejąłem gospodarstwo w całości, jednak jedna działka leśna to współwłasność i będę musiał się jej pozbyć. I teraz pytanie czy otrzymam punkty za przekazanie gospodarstwa w całości? bo pani która wypełnia wniosek twierdzi, że być może nie. Proszę o szybką odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary nabór. Działki mam przepisane notarialnie lecz budynek wielofunkcyjny (oboro-stodoła) będę  dzierżawił od ojca. Czy taką dzierżawę samego budynku bez reszty działki trzeba mieć z datą pewną z gminy czy wystarczy spisać umowę  dzierżawy.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

10.09 - wniosek o udzielenie numeru producenta w ARiMR

15.09 - notariusz, geodezja + gmina

16.09 - KRUS zaświadczenie wydane od razu na miejscu

16.09 - wniosek o płatność złozony :)

 

teraz trzeba tylko czekać na jakieś poprawki i kasiorę :D


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też czekam na ten nieszczęsny świstek z krusu u mnie nic nie wydają miła babka dziś powiedziała że prawdopodobnie do 30 tego świstka nie dostanę , na dodatek dzwonili do mnie z or jutro muszę do nich jechać się "wyspowiadać" coś im się niezgadza w moich dwuch działkach. kochana papierologia jeszcze tej kasy na oczy nie widziałem a już przestała mnie cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

dzisiaj złożyłem wniosek o ubezpieczenie jako rolnik i zaświadczenie dostałem od ręki czekałem na nie niespełna 20min..

Pani zapytała czy potrzebuję zaświadczenie to powiedziała że zaraz zapyta czy wystawią od ręki i jest :)

może inne oddziały są inne.. mnie się udało być może przez to, że kierowniczka jest starą znajomą babci

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

U mnie KRUS nie wydaje decyzji o ubezpieczeniu i nie wiedzą kiedy będą wydawać. Może w przyszłym tygodniu. A agencja nie honoruje tych zaświadczeń z KRUS o tym że zlozylem dokumenty i czekam na ubezpieczenie. Popieprzona papierologia. Jakby nie mogli ni bez komputera zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

ktoś wcześniej pisał że dokumenty o płatność złożył a papier z KRUS doniesie jak wydadzą i niby przyjęli wniosek w agencji nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ktoś wcześniej pisał że dokumenty o płatność złożył a papier z KRUS doniesie jak wydadzą i niby przyjęli wniosek w agencji nie było problemu

To ja pisałem, ze dwa dni temu dodałem że agencja sama ma weryfikować bez zaświadczeń co się potwierdziło, przed chwilą składałem papiery i nie chcieli tego zaświadczenia.

Dowiedziałem się też że mój wniosek to 28 a rejony są mocno rolnicze i dość duży okręg także biednie z wnioskami- co mnie cieszy rzecz jasna mimo że punktów wyraźnie powyżej 15

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

no to dobrze czekam do końca tygodnia i w poniedziałek jadę złożyć ewentualnie bez papieru z KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

złożyłem ten wniosek,

 

SZKODA że nie mówiliście że trzeba mieć numer producenta!!!!

 

oczywiście ledwo 13 tys i 15 pkt, będą niezłe JAJA ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

A ten numer producenta z arimr trzeba mieć do złożenia wniosku o płatność? Bo w liście z decyzją przyznając premię nie jest nic wspomniane. u mnie miasto nie chcę zatwierdzić umowy pomiędzy ojcem a synem, czekam na decyzję odmowa, na podstawie decyzji odmownej krus mnie ubezpieczy zastanawiam się to po jaką cholerę ja rejestrować.... wszyscy terminy mają do dwóch tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez tego podobno nie przyjmą, zarejestrują wniosku lub w najgorszym razie zaraz będą wzywać..

 

ciekawe czy to tak samo się liczy (wniosek o nadanie nr producenta) do tych ch... 12 miesiecy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A jak jest z zasiewami bo mam podane 1 ha przenzyta ale ze wzgledu na susze siew jest utrudniony i w sumie bez sensowny czy musze napisac jakies uzasadnienie czy poprostu mimo wszystko zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

panowie zmianę w biznes planie na inną maszynę musze zrobić przed złożeniem wniosku o płatność czy mogę później też dokonać zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Freetaxi jeszcze jedno pytanko na szybkiego.Dzisiaj notarialnie zostałem dzierżawcą GO o pow. 20ha oddalonych 80km ode mnie w innym powiecie.Zaszedłem do KRUS aby ubezpieczyć się z domownika na rolnika i okazało się,że nie mogę ubezpieczyć się w moim oddziale KRUS,bo wszystkie działki dzierżawię w innym powiecie.Moje pytanie to może jest jakiś sposób,żeby to obejść bo nie widzi mi się jeździć z byle kwitkiem 80km do KRUS przez 5 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie jestem pewny do końca ale wydaje mi się, że możesz się ubezpieczyć u siebie. Ale głowy nie dam. Nie wczytywałem się w rozporządzenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po realizacji biznesplanu ale nie później niż 3 lata od wypłaty pierwszej raty pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czyli rozumiem,  jeżeli zaraz po otrzymaniu przelewu zakupie maszyny to nie będę mogl się od razu starac o druga rate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jeśli mam na umowie adnotację "stwierdzam wiarygodność podpisów", pieczątkę i podpis urzędnika z gminy, to mogę umowę traktować jako umowę z datą pewną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj