Polecane posty

Witam, W listopadzie otrzymałem premię Młody Rolnik na starych zasadach. Zorientowałem się właśnie, że mam błąd w biznesplanie, ponieważ mam wpisane 0,21 ha sadu, dokładnie jabłoni , a na miejscu gdzie jest ten niby sad jest lasek. Gość, który pisał mi biznesplan popełnił błąd. Mam z tego sadu wyliczone ESU początkowe i końcowe. Co z tym zrobić? Może ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Witam,

Mam pytanie czy jest możliwość że lista się jeszcze przesunie? dostałem taką informację, że osoby które dostały decyzje są proszone o szybkie potwierdzenie czy będą składać wniosek o płatność czy nie. może ktoś to potwierdzić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Witam,

Mam pytanie czy jest możliwość że lista się jeszcze przesunie? dostałem taką informację, że osoby które dostały decyzje są proszone o szybkie potwierdzenie czy będą składać wniosek o płatność czy nie. może ktoś to potwierdzić?

 

nie ma możliwości lista jest już zamknięta na amen

 

witam, kiedy będą wyniki z młodego rolnika 2015 kto dostał a kto nie?

 

w ciągu 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania wniosków o ile dobrze pamiętam


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Źle sprecyzowałem, chodzi mi o przesunięcie listy o osoby które nie złożyły wniosku o płatność. Brakuje mi niecałe 40 miejsc i nie wiem czy składać wniosek w nowym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Piotrek255 na stronie ARiMR jest informacja, że lista nie będzie już aktualizowana. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Nawiązując do listy(bo sam załapałem się dopiero po przesunięciach) i starego naboru, dziękuję bardzo użytkownikowi forym, który wypowiedział się post wyżej ode mnie - freetaxi, za fachowe i profesjonalne przygotowanie zmian we wniosku i PRG oraz sporządzenie wniosku o płatność. Powiem tak, w czerwcu ubiegłego roku sam przygotowywałem wniosek o przyznanie pomocy, bo miałem więcej niż teraz czasu jeszcze studiując i myślę zaoszczędze, ale później było zachodu i poprawek z tym co niemiara. A teraz z racji braku czasu zleciłem sprawę Panu ,,Freetaxi" i jestem zdania, że mogłem zrobić to już na samym początku a zaoszczędził bym czasu i funduszy.
Także polecam tego Pana, wszystko dalo się zalatwić przez email i telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

Panowie pytanie odnośnie zakupu maszyn w biznes planie mam wpisane scierniskowy 2.6 m ale chcialbym kupić 3m i jesli bym kupic 3m a mial wypisana fakture na 2.6 to by przeszlo ? czy w czasie kontroli beda sie czepiac maszyny jesli beda chcieli ja zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może lepiej wpisać przedział 2,6 - 3 m?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

nie da raady tak bo to stary nabor i musialem poprawic z 3 na 2.6 i wtedy przeszlo , dlatego pytam czy przy kontroli beda sie maszyn czepiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Dlaczego niby nie da rady i musiałeś zmienić z 3 na 2.6? Ja wpisałem ciągnik o mocy od 75 do 115 KM i nikt nie sapał do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie. Jedni tam zaglądają a inni nie :) I tu jest problem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Wystarczy że dasz fakturę z modelem i jaki problem ustalić jaka jest szerokość robocza. Mogą się czepić już przy rozliczeniu faktur jak zrobisz inwestycję niezgodnie z PRG.

A jak nie będzie modelu i szerokości roboczej na fakturze to poproszą o wyjaśnienia od sprzedawcy. Albo o wypełnienie załącznika takiego jaki był do wniosku o płatność z modernizacji i tam trzeba wszystko opisać o maszynie tj. model, producent, rok produkcji, parametr. Bo takie praktyki były też stosowane. Nie uciekniesz przed tym. Pracownik musi sprawdzić czy zrealizowałeś inwestycję zgodnie z biznesplanem.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No obyś się nie przejechał na składaniu fałszywych dokumentów.

Poza tym dane maszyn jak nr seryjny, rok produkcji itp. są rejestrowane w systemie informatycznym i jak wyjdzie że maszyna już komuś została sprzedana to będziesz się tłumaczył. Były takie przypadki że dał ktoś fakturę z innym modelem niż miał i wychodziło że akurat nr seryjne na poszczególnych modelach się powtarzały i zdarzyła się powtórka i było się trzeba tłumaczyć. Poza tym na kontroli sprawdzają tabliczki znamionowe maszyn i robią zdjęcia.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musiał byś mieć niezłego farta żeby to przeszło niezauważone. Wierz mi trochę tego sprawdziłem, takich wniosków i wiem jak to się odbywa.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, mam kilka pytan odnosnie starego naboru. Otrzymalem decyyje.
1. Nie mam w ogole wypelnionej strony z nawozeniem itp bo doradca mowil, ze nie potrzeba tego wyliczac. Prawda?
2. Po wyslaniu wniosku o platnosc, chce zmienic calkowicie plan zasiewow i zakupic inna maszyne, czy to sie uda?
3. Czy na umowie dzierzawy z wspolposiadaczami, musza wszyscy wlasciciele podpisac zemna umowe? Jest wsrod nich nieletni, ktory tez jest wspolwlascicielem a nie moze sie podpisac bo nie ma 18 lat, co w takiej sytuacji?
4. Czy jesli dostane kase i sie rozmysle to moge jeszcze zrezygnowc?

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek77    1

We wniosku o płatność muszę wpisać znak sprawy?  To mam przepisać to co jest na liście np OR03-69010-OR030.... ?  I co wpisać mam w numerze dokumentu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj