Polecane posty

daremw    128

Ciekawe jak to będzie skoro KRUS od jutra do 15 ma zmianę systemu a po drugie ma 30 dni na wydanie papierka o ubezpieczeniu jako rolnik gdy to powiedzialem pani w ARiMR w opolu powiedziała że oni na to wplywu nie mają a papiery trzeba dostarczyć do 30 września. Jedynie co to minister sawicki moze wpłynąć na KRUS

mi w krus powiedzieli że można spróbować pod koniec przyszłego tygodnia, a mój piszący wniosek że najprostszym rozwiązaniem jest po prostu wpisanie we wniosku w uwagach że brak decyzji będzie uzupełniony kiedy będzie taka możliwość i powołanie się na problemy w krus- mówił że spokojnie to przechodziło w poprzednich naborach mimo że nie było takich zawirowań w krus

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rób śmiało. Na takie zmiany jak forma przekazania działek Agencja wyraża zgodę bez problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Witam.Złożyłem wniosek na młodego rolnika w tym naborze do 16 września. Chciałem się dowiedzieć czy jakby przyznano mi młodego rolnika to czy w tym roku już muszę wykonywać zasiewy według biznesplanu czy dopiero w przyszłym roku. Jak długo będzie się oczekiwać na wniosek o przyznaniu po 16 września na MR. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Aha dzieki freetaxi widze ze jestes lepiej poinformowany niz moj doradca ,a jezeli poki co zrobie tylko dzierzwe jednej dzialki to mam juz podstawe zeby isc sie ubezpieczyc do krus ? I reszte dzialek wydzierzawic pozniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wniosku o płatność będziesz musiał dać umowy dzierżawy na wszystkie działki jakie zadeklarowałeś we wniosku o przyznanie pomocy. W krusie ubezpieczą Cię jako rolnika jeśli będziesz miał 1 ha przeliczeniowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Aha czyli aby byl 1 ha a reszte moge wydzierzawic pozniej , dzieki
I czy te zmiany mam zawiezc do arimr w swojej okolicy czy do biura regionalnego tam gdzie skladalem wniosek na mlodego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do swojego Oddziału Regionalnego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

70 %.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Może wiesz który rok będzie brany pod uwagę względem wzrostu wartości ekonomicznej (SO)?


Czy mogę wziąć rzecz której nie ma na liście np. zbiornik do paliwa ?


Czy to prawda że trzeba już mieć zaplanowane uprawy na 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

w starym naborze umowa dzierżawy musi byc jakaś konkretna czy moze byc pierwsza lepsza pobrana z internetu oby była potwierdzona przez urząd gminy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam, czy w nowym naboże mr umowa dzierżawy może być zatwierdzona u wójta czy trzeba rejestrować ją w starostwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

musi być zrobiona u notariusza bądź z data stała ale nie wiem o co w tym chodź wiec ja zrobiłem u notariusza :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Witam. Dostałem MR teraz jeszcze na starych zasadach i mam takie pytanie czy jak mam w biznes planie wpisane jako darowizna to czy da się teraz zmienić na dzierżawę? jeśli się by tak dało to jak to zrobić czy wystarczy tylko zrobić korektę i nowy biznes plan im wysłać razem z wnioskiem o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz zmienić formę przekazania. Robisz zmianę do wniosku i można wysłać razem z wnioskiem o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Mam pytanie i proszę o pomoc.

Dziś dowiedziałem się, że jestem na liście z przyznaną premią - jeszcze decyzji nie otrzymałem. Mam teraz niby czas do 30 września żeby złożyć wniosek o płatność, ale chciałbym najpierw zmienić wniosek o pomoc oraz biznesplan. 

Deklarowałem, że przejmę całe gospodarstwo wraz z budynkami aktem notarialnym(darowizna) + trochę ziemi wezmę w dzierżawę od kogoś żeby spełnić minimum średniej krajowej, jednak wyszło trochę inaczej, mianowicie rodzice jakiś czas temu przepisali mi część gospodarstwa ( jedna działka bez zabudowań) bo myslalem ze nie mam szans na MR, a teraz jak się okazało że mogę dostać premię to czy mogę pozostałą część gospodarstwa z budynkami wziąć w dzierżawę od rodziców ?> żeby nie przepisywać u notariusza i nie ponosić kosztów?

kolejna sprawa to czy mam od razu ze zmianą wniosku zmieniać biznesplan ? czy na to będzie czas później ?

i jeszcze jedno: aktualnie jestem pracownikiem ubezp w ZUS więc muszę zrezygnować z pracy i ubezpieczyć się w KRUS przed złozeniem wniozku, czy z dniem podpisania wypowiedzenia moge sie ubezp w KRUS ???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Panowie, pytanie co do starego naboru MR miałem wpisany traktor 70-80km na 14ha, sporo traktorów na rynku w tym przedziale mocy jest 3cyl. chciałbym kupić 4cyl. i wzrasta moc na ok 84km czy przejdzie w agencji zmiana na przedział 80-90km w stosunku do ha? mam jeszcze kilka innych poprawek i chce je zrobić za jednym razem a wiadomo czasu nie za wiele.

 

Pytanie kolejne jak to jest do końca z tą dzierżawą od ojca na syna, będąc w zeszłym roku w KRUS po zaświadczenie babka mówiła ze trzeba się najpierw zapytać w urzędzie czy zaakceptują ta umowę dopiero zaś można ubezpieczenie załatwiać bo to najbliższe spokrewnienie i mogą jej nie uznać czy coś. Spotkał się ktoś z was odmową uznania dzierżawy pomiędzy ojcem a synem? 

 

Kolejna sprawa podobno przepisanie gospodarstwa za rente jest jakoś dofinansowywane i grosze kosztuje, Znajomy przepisywał bez renty to kosztowało go to około 5tys. sporo...Tato może iść na emeryturę od stycznia i wtedy chcemy zrobić darowizne co by uniknąć tej opłaty -- A może ktoś mi bajek naopowiadał o tym przepisywaniu za rentę ? 

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

do frretaxi czy jeśli w biznesplanie mam napisane ze kupie brone aktywna a na fakturze jest brona wirnikowa to będzie problem? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Byłem w agencji od nośnie tego podania na przejęcie zobowiązań. Pani uprzejma powiedziała żeby to napisać własnymi słowami, tylko czy w podaniu pisać ze np program był brany w 2011 roku i na co byl wykorzystany? Chciałbym to jakoś dobrze ująć w słowa by miało ręce i nogi. Pisał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Do Freetaxi . Czy jeśli w biznesplanie do MR mam wpisane że moje stado bydła przez cały okres będzie składało się z  24 krów mlecznych  a chciałbym jedną krowę wybrakować a na jej miejsce wstawić upatrzoną i zaklepaną jałówkę która się ma cielić za 1,5 mc   to czy agencja może się mnie za to czepiać?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj