Polecane posty

freetaxi    947

Pytasz o zeszłoroczny nabór?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 30 września musisz złożyć wniosek o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Rozporządzenie było w fazie projektu,jeśli dziś nie ogłoszą zmian to najprawdopodobniej nie zmienią nic(zrodło rozmowa telefoniczna MRiRW).PSL-owcy tak mają obiecują,obiecują,a nie wywiązują się z obietnic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

właśnie nie wiem co z tym krusem.a na szkoleniu gościu mówił że nie można opłacić wstecz kursu jestem świeżo po szkole i nie mam żadnych składek bo byłem w szkole ubezpieczony .czyli teraz muszę czekać 4 lata i opłacać krus jako domownik żeby miec ten staż pracy.??

 

 

 

mozesz sam to przerabiałrm, w krusie trzeba udowodnić ze pracowałeś w gospodarstwie

Edytowano przez sss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj:

 

https://mojepanstwo.pl/dane/prawo/139435,ustawa-zmianie-ustawy-systemie-ubezpieczen-spolecznych-niektorych-ustaw

 

 
Dziennik Ustaw – 4 – Poz. 1831
 
Art. 4. 1. Rolnicy i domownicy, którym przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy wydano decyzję o ustaniu
ubezpieczenia społecznego rolników w związku z objęciem ich ubezpieczeniami na podstawie przepisów o systemie ubez-
pieczeń społecznych, mogą złożyć w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wniosek o objęcie ich tym ubezpie-
czeniem w okresie, którego dotyczy decyzja, o ile spełniali w okresie objętym wnioskiem warunki określone w art. 5b
ustawy zmienianej w art. 2.
2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, może być złożony w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej
ustawy.
3. Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nie wydaje decyzji o ustaniu ubezpieczenia społecznego rol-
ników za okresy podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym przypadające przed dniem wejścia w życie niniej-

szej ustawy osobom, które spełniały warunki określone w art. 5b ustawy zmienianej w art. 2

 

to chyba można wstecznie przejść do KRUS? ale czy to się opłaca, na pewno liczą jakieś odsetki itd

 

 

i co składacie dzisiaj wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zadałem kilka pytań, nie dostałem na nie odpowiedzi na forum, ale częściowo uzupełniłem swoją wiedzę w innych źródeł:

 

1) Chętnie zadeklaruję udział w szkoleniach/korzystanie z usług doradczych - jednak nigdzie nie widzę listy takich szkoleń lub podmiotów doradczych, które kwalifikują do spełnienia takiego kryterium, a nie chciałbym deklarować czegoś, czego nie będę mógł spełnić?
 
Lista szkoleń zostanie opublikowana, wydaję mi się, że można wpisać np. szkolenia dotyczące integrowanej produkcji, szkolenia związane z modernizacją gospodarstw z PROW 2014-2020, a w usługach doradczych księgowość związaną z prowadzeniem wymaganej księgowości czy usługę doradczą związaną z wyborem upraw.
 
2) Jeśli zadeklaruję "przygotowanie do sprzedaży", to jak mam udokumentować ten fakt? (sortuję i pakuję ziemniaka w bigbagi)?
To pytanie pozostaje otwarte.
 
3) Czy wartość ekonomiczna gospodarstwa wyjściowa dotyczy stanu na teraz - posiadam 2,5 ha i "urządzam" moje gospodarstwo czy po przekazaniu gospodarstwa od ojca - 47,5 ha, co da łącznie 50 ha, którymi będę "kierował"?
 
Wartośc ekonomiczna dotyczy ziemii, którą już się posiada w trakcie urządzania i tej którą przejmie się w okresie do 9 miesięcy od momentu uzyskania akceptacji wniosku.
 
4) Jak wyliczyć ową wartość ekonomiczną gospodarstwa, skoro ziemniak wymaga płodozmianu 4-letniego i na 47,5 ha, które przekaże mi ojciec jest w tym roku 26 ha ziemniaka i 21,5 ha jęczmienia, a w przyszłym roku nie będzie w ogóle ziemniaka? Na podstawie tego, co było na tym polu w tym roku?
 
Wartość ekonomiczną liczymy na podstawie roku poprzedniego, który jest naszym stanem wyjściowym.
 
5) Jak mam zadeklarować w biznesplanie arkusz "uprawa" w takim wypadku, skoro moim głównym plonem jest ziemniak, ale będę uprawiał do na ziemiach dzierżawionych od innych rolników na zasadzie zamianek (oni ten sam areał na mojej ziemii), a nie na polu, które przekaże mi ojciec?
 
Tego jeszcze do końca nie wyjaśniłem, natomiast arkusz uprawa dotyczy stanu wyjściowego i stanu docelowego (po zrealizowaniu biznes planu)
 
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

pytanie do freetaxi.

 

mam gosp. na podst umowy darowuzny z 03.2013 r. w maju 2013 skladam wniosek o bezposrednie, ubezpieczony jestem juz w krusie jako rolnik, w tym samym czasie od 2011 do kwietnia 2015 r jestem na dziennych studiach.

w maju 2014 skladam wniosek na mlodego rolnika,

w czerwcu 2015 dostaje decyzje odmowna z powodu miniecia 18 miesiecy od rozp. dzialaln. rolniczej.

odowoluje sie podajac argumenty, ze powinni mi uznanc dzien zakonczenia studiow jako dzien rozpoczecia dzialanosci rolniczej.

warszawa cofa decyzja z czerwca wydana przez oddzial regionalny w poznaniu.

jestem na liscie zółtej z 18.08.2015 r.

na liscie z 30.06.2015 juz mnie niebylo wogole, bo rozumiem ze ta dezycja mowica o przekroczneiu 18 miesiecy, spowodowala ze mnie nie ujeli wogole. jednak po moim odwolaniu jestem na liscie na "tak"

jak w koncu okresla moj dzian dzialalnosci rolniczje.

w pismie z warszawy napisali ze sprawa moja zostanie sprawdzona jeszcze raz

 

ponawiam swoje pytanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula_mw    0

Witam,

Dziś złożyłam wniosek na młodego rolnika. Pracownicy ARiMR byli delikatnie mówiąc w szoku. System do którego wprowadzają dane beneficjenta w celu wygenerowania potwierdzenia dziś się zawiesił :) Poza tym bardzo mało wiedzą o ogólnych zasadach. Porażka...


Pytanie: czy rok bazowy to 2015 a docelowy 2020?

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

To znaczy, że wszystko jest robione chaotycznie i na ostatnią chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Dobry Pany, pytanie kieruje do użytkownika forum #Freetaxi, pytanie dotyczy poprzedniego naboru, mianowicie decyzję dostałem jakoś w lutym czy w marcu, los chciał że wraz z dniem poytywnej decyzji o przyznaniu mi środków MR facet zrezygnował z powierzenia mi dzierżawy, czekałem z myślą, że zredukuję założenie w biznes planie na tyle, żeby nie wypaść z listy jednak w dalszym ciągu brakowało mi 1,3 ha, nie szło nigdzie dobrać dzierżawy żeby móc coś więcej zrobić z tym młodym rolnikiem. Po ostatniej aktualizacji tj. 18 sierpnia mógłbym zredukować do ilości której mi brakowało (1,3ha) Teraz pytanie co robić dalej, bo nie pamiętam kiedy dokładnie dostałem decyzję o przyznaniu pomocy, bo czas na przejęcie gospodarstwa jest określony (180 dni od DNIA DORĘCZENIA DECYZJI), jako że nie pamiętam kiedy dostałem decyzję to i nie wiem co z tym robić, jeżeli dostałem na początku lutego to jest już po ptakach bo minął ten czas, jeżeli w marcu to jeszcze nie minął. Zaadresowany list jest z dnia 12 lutego. Jakoś na początku sierpnia byłem w agencji w zupełnie innej sprawie ale również zachaczyłem o ten temat bo liczyłem właśnie na aktualizację listy, facet który prowadził moją sprawę nie mógł znaleźć potwierdzenia doręczenia decyzji w moich papierach stąd nie wiemy jak i od kiedy liczyć te 180 dni, czy już to minęło, czy co z tym robić. Co sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na złożenie wniosku o płatność masz 180 dni od otrzymania decyzji. Jeśli okres już minął to niestety jest on nie do przywrócenia. Zadzwoń do swojego OR i spróbuj ustalić datę odbioru decyzji.  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam obejmuje po wuju gospodarstwo na którym sa dwie działaki i z kazdej z działek nalezy sie 3/12 powierzchni jakims innym osoba z rodziny,nawet nie wiem czy oni zyja bo to juz z pokolenia na pokolenie  tak przechodzi,i teraz mam taki dylemat skoro obejmę te 9/12 co mi wujo przepisze to czy musze dokładnie miec wytyczane na działece gdzie ta powierzchnie mam czy mozemy miedzy sobą uzgodnić swoja czesc  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być problem. Powinieneś podpisać umowę ze wszystkimi współwłaścicielami. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

czy ma ktoś informację ile osób dzisiaj złożyło wnioski oraz dla ilu osób starczy pieniędzy z tego naboru 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pieniędzy starczy dla około 30 tyś. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Własnie tez sie obawiam ze nie przejdzie mi taki zapis ze musze dokladnie miec wytyczone na działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Ty mnie chyba nie rozumiesz. W tej chwili to należy zabrać się za sprawy spadkowe a nie za dzielenie działki. Jeśli nie będą Cię wołać w Agencji (tak jak chcą ostatnio w mazowieckiem OR) o odpis z ksiąg wieczystych to może dzierżawa Ci przejdzie. W innym wypadku szukaj innej ziemi do przejęcia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Pieniędzy starczy dla około 30 tyś. 

 

tak wiem, ale chodziło mi o ten nabór czy jest jakiś limit pieniędzy czy każdy kto złoży i uzyska min 15pkt ten dostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

No ja mam podane w wnioskute 9/12 tej działki  i tyle bede miał zapisane tylko ze nie jest wytyczone na działce gdzie jest kogo kawałek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Współwłasności nie możesz mieć w młodym rolniku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi robię teraz zmiany zamiast modernizacji chlewni na ciągnik byłem dziś u dilera new holland pasował by mi ciągniczek 99 koni czy nie będzie miała arimr nic przeciwko tej mocy mam tylko 14 hektarów udokumentowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj