Polecane posty

freetaxi    947

Nie. Deklarujesz inwestycję w ramach premii to realizujesz ją w ramach premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wezyren    0

Jeszcze raz bo nie moge znalesc szczegolow co do wyksztalcenia.

Pytanie raczej do obeznanych i poszukujacych prawdziwej wiedzy a nie gdybanie gimnazjum.

Jak to jest z kursem R3.

W zasadzie w rozporzadzeniu jest napisane ze miedzy oczywiscie innymi o dotacje moga sie ubiegac ludzie ktorzy maja np:
tytul rolnika lub tytul rolnika kwalifikowanego

Po ukonczeniu kursu R3 i zdaniu egzaminu zewnetrznego mam tytul rolnika kwalifikowanego.

Czy to w prostej linii oznacza ze po ukonczeniu kursu R3 czyli samego otrzymania dyplomu, bede mial tytyl rolnika?

Po co wiec zdawac caly ten egzamin, ktory czesto jest dosc ciezki no i odbywa sie tylko co pol roku wiec 2-3 niezdania i mija 3 letni termin i mamy cala dotacje w plecy, jesli oczywiscie w ogole chce nam sie robic rolnika kwalifikowanego skoro sam tytul rolnika wystarczy, tylko wlasnie czy samo ukonczenie R3 daje rolnika.

A jesli nie daje to jak w polsce zdobywa sie tytul rolnika, skoro kwalifikowanego zdobywa sie poprzez zew. egzamin.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz miec r3 ja tez z tym świadectwem myśle wypełniac wniosek na str 3 i chyba 19 w rozporządzeniu jest dokładnie opisane o szkole  w r3 musisz mieć 3 letni staż a przy np r16 4 letni staż a za r 16 dostajesz 1 punkt więcej a za staż jest  liczone opłacanie składek kurs .bynajmniej ja to tak rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wezyren    0

możesz miec r3 ja tez z tym świadectwem myśle wypełniac wniosek na str 3 i chyba 19 w rozporządzeniu jest dokładnie opisane o szkole w r3 musisz mieć 3 letni staż a przy np r16 4 letni staż a za r 16 dostajesz 1 punkt więcej a za staż jest liczone opłacanie składek kurs .bynajmniej ja to tak rozumiem

 

w rozporzadzeniu masz

 

Dziennik Ustaw

– 22 –

Poz. 201

5.

Wykaz tytułów kwalifikacyjnych,

tytułów zawodowych oraz tytułów zawodowych mistrza w

zawodach przydatnych

do prowadzenia działalności rolniczej, uzyskiwanych w

systemie pozaszkolnym:

1)

rolnik;

2)

wykwalifikowany rolnik;

 

zadnych nie musze miec stazy jesli mam wyksztalcenie ktore znajduje sie w rozporzadzeniu, staz moze mi jedynie zalatwic to ze w ogole nie musze sie ksztalcic bo staz zalatwia to, niestety niewiele osob mialo umowy o prace i to z odpowiednio nazwanym stanowiskiem i juz urzednik sie wyprze wszystkiego bo sam musi dbac o swoje przez zwierzchnikiem

 

Po pierwsze tak naprawde R3 jest robiony w systemie szkolnym ale pominmy to bo niektore sprytne firmy biora sie za R3 prywatnie, nadal sa dwa tytuly rolnik i rolnik kwalifikowany - czym sie roznia a dokladnie kim jest rolnik skoro kwalifikowany oznacza ten ktory ukonczyl kurs i zdal egzamin, czy sam tytul rolnik bez slowa kwalifikowany oznacze ze ktos ukonczyl kurs i dostal dyplom ukonczenia kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Rozporządzenie mówi jasno, że działki, na które została wypłacona premia z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom" z PROW 2007-2013 nie mogą być ujęte w nowym naborze w nowej perspektywie finansowej. 

ale ja mam przyznaną pomoc z ostatniego naboru PROW 2007-2013 i tu można użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To wtedy tak. Można takie działki deklarować. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek2206    0

witam kolego freetaxi podpowiesz mam jeden numer dzialki np 160 o pow 4370 w tym byl podzial do doplat 0.54 sad 0,80pszenica i 3.03 mieszanka reszta nieuzytki idzie odpisac to 3.03 jako dzierzawe czy musze odpisac cala dzialke nr 160. pozdrawiam jak mozesz podpowiedz chodzi o dzierzawe na 10 lat do mlodego rolnika

Możesz dzierzawic część działki, ja w Starym naborze miałem 5 działek które dzierzawilem w części, przy wydawaniu decyzji musiałem pisać oświadczenie ze dzierżawę tylko rolnicza część działki i zalaczylem mapkę pogladowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi myślisz, że może przejść w kwestii wykształcenia podyplomówka z rachunkowości rolniczej na Akademii Rolniczej po zwykłych studiach? ;)

 

"Za studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą uznaje się studia, których program obej-

muje treści związane z działalnością rolniczą w wymiarze co najmniej 150 godzin."
 
Wcześniej w 2007 było "za studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem uznaje się studia, których program obejmuje co najmniej jedno z następujących zagadnień: rachunkowość rolnicza"
 
Przecież tego nie ma na dyplomie, bo są tylko ogólne przedmioty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szymek2206 jak możesz wydzierżawić część działki? Przecież wtedy jest współposiadanie (część Ty, część ktoś inny) a to z automatu pozbawia Cię premii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

ale jazdy freetaxi wczoraj robilem zmiane dzialki i zrobilem tak jak mi podpowiadales ze calosc a osoba ktora mi pomaga  mowi po co ci calosc jak mozesz czesc wpisalem 4 ha zamiast 2.jak to wszystko przechodzi co kraj to obyczaj.przy wystapieniu o zmiane robic  odrazu zmiane struktury zasiewow, chodzi mi co jeszcze zmienic teraz co potrzeba   decyzje mam z kwietnia szkoda tylko ze wczesnie sie nie dowiedzialem ze ty tez zajmujesz sie takimi wnioskami.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tam robisz zmiany gdzie sytuacja tego wymaga. Strukturę zasiewów też można zmienić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek77    1

A jaka forma notarialna jest potrzebna ? wystarczy zwykła umowa która tylko podpisuje notariusz czy ta druga która robi notariusz na podstawie aktów własności
chodzi mi tu o dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy poświadczenie podpisów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek77    1

Dzięki freetaxi :) mam takiego świetnego doradcę jak dzisiaj zadzwoniłem i zapytałem się o spotkanie aby wszystko juz załatwiać to on odpowiedział mi ze mam na to pół roku :) widać ze się zna na tym co robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czas na złożenie wniosku o płatność jest do końca września. Reguluje to zmienione rozporządzenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

Koledzy mam zdany R3 w 3 klasie technikum, lecz ucze sie dalej bo musze skonczyc 4 klase i tu mam pytanie - czy moge wpisac to jako 3 pkt mi sie nalezy ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

W jakich ratach wypłacana jest premia (stary nabór) ? Co zrobić w przypadku gdzie kupuję agregat za ponad 100 tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PROW 2007-2013 premia wypłacana jest raz w wysokości 100 000 PLN. Nie ma problemu jeśli inwestujesz całą premię i dokładasz coś ze swoich środków. Ważne abyś miał wydatkowe 70 000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Dzięki Mistrzu ;)

 


Jeśli znalazłem się na żółtej liście po ostatnim przesunięciu to muszę od nowa załatwiać dokumenty w KRUSie , Urzędzie Gminy i Urzędzie Skarbowym ? Czy te które składałem z wnioskiem zachowują ważność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

Witam, czy przejęcie zobowiązań "Modernizacja Gospodarstw Rolnych" (wniosek w agencji) może odbyć się po zakwalifikowaniu się do otrzymania premii?

Na początek planuję wydzierżawić działkę (1ha), która nie była zgłoszona do modernizacji a w biznes planie wskazać działki z modernizacji które planuję przejąć?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj90    9

Czy ktoś z was zakupił maszynę starsza niż 5 lat? Bo bylem dziś w odr i tam powiedzieli mi ze jest to niemożliwe, a kiedyś gdzieś coś czytałem że można dokonać zakupu maszyny starszej niż 5 lat (chodzi najbardziej mi o ciągnik z lat 08-09r.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Grzybekk nie wyciągaj dokumentów, które składałeś z wnioskiem o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Freetaxi - czas na złożenie wniosku o płatność w starym naborze, po aktualizacji listy mamy do końca września, zgadza się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Czas na złożenie wniosku o płatność jest do końca września. Mikolaj90 istnieje taka możliwość aczkolwiek najpierw proponuję wystosować odpowiednie pismo do ARiMR abyś miał podkładkę w razie problemów z rozliczeniem. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj