Polecane posty

Jeśli złoże wniosek na Młodego rolnika czyli na premie 100 tyś . to czy będę mógł skorzystać z realizacji na oborę ?


czy po złozeniu wniosku na premie 100 tys będe mógł skorzystać i złożyć wniosek na obore ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Będziesz mógł skorzystać z "Modernizacji gospodarstw rolnych". 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli po 20 sierpnia mogę złożyć wniosek na premię 100 tys . a później na modernizacje gospodarstw rolnych . Czy wiadomo kiedy mógł bym starać się na modernizacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma na razie konkretnego terminu naboru na MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najważniejszą informacją dla mnie jest to że mogę skorzystać z premii  młodego rolnika i puźniej w następnym naborze wniosków na modernizacje . ?
 

a za premię moge kupić nowe maszyny do 5 lat  czy jak to jest ?  dodam ze gospodarstwo na wacie .
 

jeśli złożę wniosek na premie . to rozpatrzenie wniosku jest po 6 miesiącach ? i kiedy rodzice mogą przepisać mi gospodarstwo . dodam ze nie posiadam własnej ziemi .ani 1 hektara.

Edytowano przez domino5654321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Kopnij w d*pę takiego doradcę (pewnie jeszcze z ODR-u) szukaj innego, wiele rzeczy pominął za które są dodatkowe punkty.

Przeczytaj rozporządzenie dokładnie.

 

Co rozumiesz przez rozwój? Nowy agregat czy ciągnik?To nie rozwój ekonomiczny, także wiele nie tracisz..

Jak ktoś się chce rozwijać ekonomicznie to nie dość że wybierze coś rentownego(co samo w sobie wymusi),że poradzi sobie i bez tej premii.

 

Powtórzę się jeszcze raz, radzę przeczytać rozporządzenie, użyć swojego umysłu, bo niektórzy "doradcy" sami są na etapie zapoznawania się i intenpretowania na swój sposób, także nie ma co zdawać się na ich wiedzę.

 

No kolego po przemyśleniu przyznaję Ci rację. W kilku kwestiach mój doradcą mnie oszukał...

 

 

Chciałem zając się produkcja bydła mięsnego. Posiadam oborę i dwa pomieszczenia w których mógłbym trzymać byki. Zastanawiam się też nad postawieniem nowej obory ale mam pytanie. Czy jeśli chciałbym postawić wiatę w której trzymałbym byki można uznać to za ,,Obora na głębokiej ściółce wolnostanowiskowa"   Jest kilka kwestii nad którymi można się zastanowić, mianowicie:

inwestycja budowlana z działalnością roliczą (obora nad którą myślałem) 2pkt.

Plan nawozowy (badania gleby to nie problem, ale wykonanie badań nawozu to już są pewne koszta)  2pkt

Innowacyjność ( nie wiem, może gdybym stosował łubin jako paszę, można uznać to za innowacyjność czy raczej nie przejdzie to ? ) od 1-2 -pkt

Zakup nowych maszyn (myślałem nad zakupem opryskiwacza i rozsiewacza nawozów) I tutaj dochodzą 2 pkt za zakup nowych maszyn.

A czy zakup nowych maszyn i wybudowanie obory można uznać za – inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu – przyznaje się nie więcej niż 5 punktów

 

Wtedy już bym miał te 15pkt. i może jakoś by to przeszło.. Tak poza tym to jeśli ktoś by chciał się skontaktować z doradcą to odradzam doradców w ODR w Łajskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Dzwoniłem dziś do departamentu rozwoju rolnictwa i dowiedziałem się że jeszcze czekają na decyzję komisji europejskiej, kasy starczy dla prawie 3000 osób, a kolejne przesunięcie sierpniowe dla kolejnych 1200 osób też zależy od KE. Czyli suma summarum nic się nie dowiedziałem nowego. Może tylko odnośnie nowego naboru, że mogę teraz przejąć grunty a punkty dostanę za przejęcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Możesz powiedzieć jaki to ciągnik i w jaki sposób go kupujesz i gdzie?

 

Zetor Proxima. Znalazłem sprzedawcę/importera ze Szczecina i za proxime 90 rocznik 2014 chce 115tys. do zapłaty. U nas ceny zaczynają się od 140tys.w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

W ODRze odradzali mi pchanie sie w modernizacje obory za mlodego rolnika, za duzo wymagan i norm do spelnienia, chyba maja racje? A co myslicie o budowie silosu na kiszonke z kukurydzy? Tutaj sprawa wydaje sie byc prostsza a i punktow powinno troche wpasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Dziś na szkoleniu nie dowiedziałem się konkretnie niczego nowego (Rozporządzenie w slajdach) . Jedyne co to Panie z Agencji powieziały ,że rozpatrzenie wniosków bedzie już 12 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś się paniom pomyliło. Rozporządzenie coś innego mówi :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

A mogę zrobić taki myk że po miesiącu jak nie dostane jeszcze listu o zatwierdzeniu zmiany a wyśle wniosek o płatność ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie :) Wniosek o płatność możesz złożyć jeśli masz decyzję o przyznaniu pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A czy osoba przekazująca gospodarstwo może zostawić sobie troche ziemi np. do 30 arów .
Nie pozbawiając przy tym młodego rolnika 3 punktów za przejęcie całego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można sobie zostawić te 0,30 ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A jeśli załapał bym się na te dodatkowe pieniądze na nabór z 2014 roku to co właściwie trzeba zmienić w biznesplanie ?

 

Chodzi tylko o zmianę daty wyjściowej i końcowej biznesplanu czy coś jeszcze ?

Edytowano przez lukaszgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

mam pytanie odnośnie nowego MR. Jest tam potrzebny dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. O co konkretnie chodzi? I czy dokument potwierdzający kwalifikacje wystarczy dyplom ukończenia kursu r3 czy jakieś zaświadczenie potrzebuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

mam pytanie - nigdy nie składałem wniosku o dopłaty ani inne świadczenia ale od 2013 mam nadany nr gospodarstwa i od 2012 jestem właścicielem powyżej 1h - reszte warunków spełniam ( wiek, lata pracy w rolnictwie) problem jest tylko z rozpoczęciem urządzania gospodarstwa  (12 miesięcy) - z tego co rozumiem nie mam szans na dofinansowanie czy tak ? 

 

 

prosze o odpowiedź freetaxi - z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

mam pytanie odnośnie nowego MR. Jest tam potrzebny dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. O co konkretnie chodzi? I czy dokument potwierdzający kwalifikacje wystarczy dyplom ukończenia kursu r3 czy jakieś zaświadczenie potrzebuję?

Sam nie wiem. Może chodzi tu o akt własności, dzierżawy. Lub zaświadczenie z krusu?  

mam pytanie - nigdy nie składałem wniosku o dopłaty ani inne świadczenia ale od 2013 mam nadany nr gospodarstwa i od 2012 jestem właścicielem powyżej 1h - reszte warunków spełniam ( wiek, lata pracy w rolnictwie) problem jest tylko z rozpoczęciem urządzania gospodarstwa  (12 miesięcy) - z tego co rozumiem nie mam szans na dofinansowanie czy tak ? 

 

 

prosze o odpowiedź freetaxi - z góry dziękuje

 

rozpoczęła urządzanie gospodarstwa rolnego w rozumieniu art. 553 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks
cywilny (Dz. U. z 2014 r. poz. 121, z późn. zm.2)), zwanego dalej „gospodarstwem”, przed dniem złożenia wniosku
o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku

 

Ja to rozumiem tak że w terminie 12mc od dnia złozenia wniosku, o ile sie nie myle

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe czy coś się wyjaśni w tym tygodniu mogli by przesunąć te pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Szczerze wątpię, że przesuną tą kasę.... Za długo to wszystko coś trwa.... Chyba że za jednym zamachem chcą i sierpień załatwić....


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Zawsze to tyle trwało. Albo i dłużej. Przy każdym wcześniejszym przesunięciu. Spokojnie, przesuną hajsy. To dla PSL zbyt dobra reklama w kampanii wyborczej żeby to odpuścili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kullub    0

Mam pytanie: Z informacji wynikających z przesunięcia środków na dofinansowanie Młodego Rolnika wynika, że kwalifikuje się do wspracie. Dotychczas brak jakiekolwiek informacji - powiedziano mi, że pismo w sprawie dofinansowania zostanie dostarczone przed 31 Sierpnia. 

Czy moge teraz założyć działalność gospodarczą, przed otrzymaniem decyzji? Wedle wymagań mogę proawdzić działalność, oby nie dłużej niż 12 miesiący przed otrzymanie decyzji, lecz chciałbym się utwierdzić, że wspracie nie zostanie mi cofnięte, jeśli założe działalnośc przed otrzymaniem decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a ten dokument potwierdzajacy tytul prawny do gospodarstwa to ma być ze tesc posiada gospodarstwo czy tu chodzi o jakas umowe posiadania tego minimum 1ha do urzadzania gospodarstwa na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj