Polecane posty

freetaxi    947

Nie bo nie masz w tym momencie wykształcenia. Liczy się stan na dzień złożenia wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No niestety ale dla chcącego nic trudnego :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

gdyby tak łatwo było zdobyć te 15pkt to pewnie w pierwszym naborze została by wykorzystana cała pula środków MR z prow 14-20 :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

Koledzy doradźcie mi, tata ma umowę z modernizacji, czy może mi tak po prostu przekazać ten 1 ha  a później przekazać resztę razem z zobowiązaniami z prow? o zgodę na przekazanie całego gospodarstwa już wystąpiłem, dostałem już odpowiedź ze jest taka możliwość tylko muszę mieć już przekazaną ziemię, to czy muszę wystąpić o zgodę na przekazanie tego 1 ha.

Edytowano przez sss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli ojciec przekaże Ci teraz ten 1 ha, na który ma zobowiązania to według mnie będzie miał problem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

a mogę jakieś podanie napisać o wyłączenie tej działki z umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej nie bo ojciec na podstawie tej działki miał zrobioną punktację. Można spróbować zamienić działkę na inną ale ojciec będzie musiał mieć na nią umowę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

to w takim przypadku może mi przekazać całe gospodarstwo razem z zobowiązaniami, to wtedy czy dostanę punkty za różnice wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo a młodym rolnikiem i jeszcze za to że przejmuję gospodarstwo w całości?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile ARiMR wyda zgodę na przejęcie zobowiązań to tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralnik111    0

Może ktoś już wie o co chodzi dokładnie z tymi 3 punktami za przekazanie gospodarstwa na własność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

napisałem już o to podanie i napisali że "w odpowiedzi na pismo ..... w sprawie przeniesienia prawa własności gospodarstwa i maszyn rolniczych nabytych w wyniku ubiegania się o pomoc( umowa .......) w ramach działania Modernizacja gospodarstw rolnych objętego programem PROW na lata 2007-2013 następcy prawnemu, uprzejmie informuję że taka możliwość istnieje. Należy jednak złożyć dokumenty potwierdzające nabycie gospodarstwa przez syna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Przejmiesz gospodarstwo wskazane w biznesplanie ojca to przejmiesz zobowiązanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie teraz pomyślałem nad jedną kwestią. Czy przez przejęcie zobowiązań nie uznają Cię jako kierującego gospodarstwem. Kolejne pytanie do MRiRW.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

no właśnie, pytałem o to w biurze powiatowym to nie wiedzieli ale z drugiej strony ja o tą dotacje się nie ubiegałem

Edytowano przez sss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No tak ale przejmujesz zobowiązania. O takie rzeczy pytaj Ministerstwo a nie Biuro Powiatowe :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

to teraz jeszcze sprawa tych punktów czy dostanę te za wiek przekazującego i za to że gospodarstwo zostało przejęte w całości? a tak wgl freetaxi w jakim rejonie działasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Dostaniesz punkty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi coś ci się nie sprawdziło że aktualizacja będzie w tym tygodniu

mogli by już coś na ten temat konkretnego powiedzieć nie wiadomo co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie sprawdziło się ale dzień się jeszcze nie skończył :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

A ja jeszcze mam takie pytanie bo czytałem ze 0,25 za 1 ha jest naliczane ale jest POWYZEJ sredniej krajowej czy to prawda?

 

Na to wychodzi że trzeba mieć około 30 ha na siebie zeby zdobyc te 5 punktow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak o ile mieszkasz w województwie gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa, np. mazowieckie czy lubelskie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj