Polecane posty

sss    2

freetaxi jakie szkolenia proponujesz do wpisania we wniosku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Czy trzeba koniecznie przejść na VAT? Czy do wykształcenia starczy dyplom R3-Prowadzenie produkcji rolniczej czy będę musiał uzupełnić coś żeby dostać ? I jak to jest z tym 1 ha trzeba go mieć przed decyzją o przyznaniu pomocy czy nie ? I czy po złożeniu wniosku jest jakaś kontrola, jak jest to co sprawdzają? Z góry dzięki za odpowiedź. Chodzi o nowy nabór 2014-2020.

Nie ma mowy w rozp. o przechodzeniu na VAT masz prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów zgodnie ze wzorem. Co do wykształcenia ma być świadectwo ukończenia szkoły wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikacje, np. R.3. Co do urządzania gosp. trzeba je rozpocząć przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. Co do kontroli to mogą być, ale jakie to raczej agencja nawet o tym nie wie :) Zapewne sprawdzą to co zadeklarowałeś we wniosku, czyli czy nie ściemniałeś:)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Panowie jesli jestem na liscie rezerwowej starego mlodego rolnika na 12700 miejscu to sklad papiery na mlodego rolnika czy czekac na kase az doloza na liste rezerwowa bo nie wiem co robic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

fajnie w Agrobiznesie podobno jakiś wiceminister podpisał już te rozporządzenie za ministra Sawickiego

a na stronie w konsultacjach uwzględnili tylko poprawkę redakcyjną ad 5 i ad 8 :)

 

Widział ktoś wersję podpisaną rozporządzenia? czy może coś jednak zmienili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuwar    0

...do usunięcia...

Edytowano przez zuwar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Witam, pytanie do osób znających dogłębnie temat. Jaka pula pieniążków jest przewidziana na pierwszy strzał - sierpień 2015? A więc zarazem ile osób w tym rozdaniu może się załapać na tą że dotację? Czy przewidziane są następne nabory w kolejnych latach jak to  miało miejsce w mienionych latach? Czy też może wszystko idzie na jeden strzał 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Pula to 718 mln euro. Czyli powinno wystarczyć na ok. 30tys. młodych rolników. Nie sądzę, aby jakaś określona pula była przewidziana na ten nabór, skoro pieniądze są powinni dostać wszyscy chętni, którzy spełnią wymagania. Ten nabór ma bardziej skomplikowaną punktację i wcale nie jest łatwo zdobyć te minimum 15 pkt. Dużo osób te kryteria zdyskwalifikują więc nie sądzę, aby była aż taka frekwencja jak w naborze bieżącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

         Dziś poszedłem do biura powiatowego ARiMR z pytaniem o nowego młodego rolnika. Dostałem kartkę z terminem składania wniosku i ogólnymi wytycznymi od osoby która chyba nie za bardzo miała pojęcie o temacie, dowiedziałem się że doradcy są po szkoleniach i na pewno na wszystko odpowiedzą. Od doradców usłyszałem, że żadnych konkretnych szkoleń nie mieli, jedynie jedno spotkanie z panem Grossem. Oni też za bardzo jeszcze nic nie wiedzą, nie byli nawet w stanie powiedzieć czy gospodarstwo można już na pewno przepisać czy też nie.

         W załącznikach są jakieś rodzaje inwestycji, czyli nic poza tym co tam jest nie można za te pieniądze zrobić? Nie ma tam mowy ani o możliwości zakupienia ciągnika, ani o kupnie ziemi, jakoś nie chce mi się wierzyć że tak to ograniczyli. Może ktoś ma dokładniejsze informacje?

       

     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie szukaj informacji na karteczkach z BP tylko w rozporządzeniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@niesamowity90 Ten nabór był robiony w takim tempie wyborczym, że doradcy są o krok od Ciebie. Sami jeszcze mało wiedzą i sami się dopiero tego uczą. Na pewno można kupić ciągnik, maszynę czy stado podstawowe. Różnica jest w tym, że teraz za rodzaj inwestycji jest określona liczba punktów i co istotne nie możesz wydatkować całości na zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

i jeszcze jedno pytanko: mianowicie czy wartości przy obliczeniu Wielkość ekonomiczna gospodarstwa (ESU) na lata 2015-2020 uległ zmianie? Czy może też nadal należy bazować na tym z roku 2007 przy obliczaniu ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz obowiązują inne współczynniki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Teraz obowiązują inne współczynniki. 

tak?.. ok a może Pan podesłać linka do aktualnego kalkulatora liczącego bieżący współczynnik przy naborze? w jaki sposób jest obliczany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Wczoraj byłem w moim ODRze zapytać czy coś więcej wiedzą na temat nowego naboru MR.

Rozwaliła mnie reakcja jednej z pań: "Nabór ogłosili? Panie Kierowniku !!! Słyszał Pan???? Nabór na młodego rolnika ogłosili!!!!"

 

A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś konferencja prasowa w ministerstwie może się dowiemy kiedy nastąpi to przesunięcie i nowa lista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czy trzeba do tabeli 2.2 podawać ilość zasiewów z umów ustnych (na które składałem wniosek o dopłaty bezpośrednie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że coś się wyjaśni po tej konferencji bo tak na prawdę nie wiadomo co robić , składać na nowy nabór czekać aż się to wyjaśni czy cokolwiek innego ..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Bylem dzis pytać o urządzenie gosp. I wedle nich można wliczyć w to dzierżawę ziemi bo to niby tez posiadanie ziemi a tak to wiedza to co my czyli nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Dokładnie ta aktualizacja już by musiała być bo nie wiadomo co robić.. mogli by oznaczyć na jakiś kolor ew. kto by się załapał na sierpień ;)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Cześć cześć, składałem wniosek na MR 2014 ale jestem jakoś daleko na liście (17 tyś.) i myślę, że z tego już nic nie dostanę... Gospodarstwo przejąłem na koniec października 2014 wraz ze wszystkimi budynkami, zwięrzętami itd. I tu jest problem bo podobno mając zwierzęta na siebie i złożony wniosek o płatności obszarowe już nie mogę składać wniosku na MR 2015... Czy to prawda? Trochę mnie to irytuje bo mając 19 lat, ucząc się w szkole rolniczej, posiadając niecały rok gospodarstwo nie mogę uzyskać premii, katastrofa jak tu się rozwijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj