Polecane posty

Digifant    800

Pytanie do osób, które dostały przelew w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Jak długo czekaliście na przelew od dnia złożenia wniosku o płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niecałe 2 tygodnie miałem rekord w płatności.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Aha to dobrze, a od kiedy muszę być ubezpieczony w KRUSIE? Przenieść się już czy czekać do złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W krusie jako rolnik albo domownik ot tak się nie ubezpieczysz :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

miał już ktoś może taki przypadek?

Co do zmiany działek po 180 dniach to jeżeli mamy w zamian inną to nie powinno być problemu. Szczególnie w tym przypadku gdy ktoś zerwał umowę, to tzw. "siła wyższa" i akceptowane są takie zmiany. Trzeba najpierw napisać podanie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Tak kolego to wiem, chodzi mi ale chodzi mi dokładnie, o to czy muszę się ubezpieczyć w KRUSIE przed złożeniem wniosku, przyznanie premii, czy później po otrzymaniu decyzji.Sofy za być może banalne pytania, ale nie orientuję się zabardzo w tych kwestiach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Podobno po otrzymaniu decyzji sam mam to samo do wykonania

 

A co do tematu to oni sobie kurde jajca robią normalnie.. już zbliża się prawie połowa miesiąca a listy jak nie ma tak nie ma po tej informacji o uwolnionych środkach..

Dostałem aby maila od agencji z jakimiś tam pierdołami co mi odpisali


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest jak chce przejsc na vat? To jak otrzymam decyzje to z tymi wszystkimi rzeczami do agencji czy vat to juz po otrzymaniu premi moge sobie spokojnie przejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

"W odpowiedzi na pytanie przesłane pocztą elektroniczną uprzejmie informuję, że propozycja
zwiększenia limitu środków finansowych działania 112 „Ułatwianie startu młodym rolnikom” o kwotę
103 mln. euro została przekazana do Komisji Europejskiej. Niezwłocznie po zaakceptowaniu zmiany
przez Komisję Europejską zostanie ona wdrożona w życie i ARiMR dokona aktualizacji listy
rankingowej zawierającej nazwiska wnioskodawców, którzy spełnią warunki do otrzymania pomocy
i dla których zabezpieczone będą środki na wypłatę premii.
Zapraszam Pana do śledzenia informacji w przedmiotowym zakresie zamieszczanych
na stronach internetowych Agencji : www.arimr.gov.pl oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
www.minrol.gov.pl."

Taka odpowiedz ze strony ARIMR na mojego maila.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Freetaxi - czy komisja ma na zatwierdzenie takich zmian 30 czy 60 dni? Bo jeżeli 60 to po ptakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Niecałe 2 tygodnie miałem rekord w płatności.

 

no fakt, to rekordowe tempo :) też chciałbym tak szybko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekBauer    7

Witam,

złozyłem wniosek o płatność jezeli bedzie kontrola czy zasiewy musza sie zgadzac z tymi w biznesplanie ?

czy jezeli mam w biznesplanie działkę której nie podaję do dopłat (jest to łaka na terenie podmokłym) czy też powinna byc ujeta w zasiewach w biznesplanie?

czy poprawki biznesplanu moge wysłać poczta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

A jak jest jak chce przejsc na vat? To jak otrzymam decyzje to z tymi wszystkimi rzeczami do agencji czy vat to juz po otrzymaniu premi moge sobie spokojnie przejsc?

 

Możesz spokojnie przejść na vat po dostaniu premii . Ja tak wlaśnie zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki a ile czasu potrzeba aby przygotowac wszystkoe dokumenty zeby zlozyc wniosek o platnosc? W ilu dniach sie wyrobie? Pytam bo nie ma tej aktualizacji i sie troche denerwuje czy pozniej zdaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

I co ze zmianami we wniosku o przyznanie pomocy? Robić je po wypłacie środków, czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Można czynić już jakieś kroki odnośnie nowej listy? Chodzi mi czy mogę już pisać wniosek o zmiany we wniosku itd? Zależy mi na czasie, liczyłem że opublikują listę na początku lipca i do żniw wszystko załatwie jeśli chodzi o przekazanie gosp i tak dalej, ale znając życie listą będzie jak się żniwa zaczną ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

I co ze zmianami we wniosku o przyznanie pomocy? Robić je po wypłacie środków, czy przed?

 

ja prośbę o zmianę dostarczyłem razem z wnioskiem o płatność, odpowiedź po 2 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka miapes odpowiedz i co zmieniales ? Panowie bo nie wiem jak to obiczyc jak mam 12 ha w dzierzawie i produkcje opasow na MR mialem brac maszyny a chce zmienic na ciagnik to jakiej mocy moga mi pozwolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

Zmieniałem strukturę upraw i maszyny z plug + opryskiwacz+ sadzonki jabłoni na inny pług + przenośnik pneumatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Prawdopodobnie także załapię się po ogłoszeniu nowe listy i teraz mam pytanie o aktualizację biznesplanu. Strukturę zasiewów poprawić na taką jaka była w sezonie 2014/2015 (czyli to co już będzie zebrane, czy jako rok początkowy musi teraz być 2015/2016 (czyli to co będzie dopiero siane jesienią)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

mam takie pytanie 

czy sztuki zgłoszone na dopłaty  z mojego stada mogą  chodzić pomieszane ( razem ) z innym stadem ? 

bo miałem dzis kontrol i sie tego czepiali 

jakby ktoś mógł powiedziec jasno jak z tym jest byłbym bardzo wdzieczny


Oki dzieki a ile czasu potrzeba aby przygotowac wszystkoe dokumenty zeby zlozyc wniosek o platnosc? W ilu dniach sie wyrobie? Pytam bo nie ma tej aktualizacji i sie troche denerwuje czy pozniej zdaze ;)

wszystko  zalezy jak dobrze Ci pojdzie w kazdym urzędzie

1 notariusz

2 urzad gminny ( nakaz powinien przyjsc do 2 tygodni )

3 regon  ( dostaniesz odrazu )

4 bank ( chyba ze masz juz własne  konto )

5 zus  ( da sie załatwić w 1 dzień )

6 numer gospodarstwa  ( do 2 tygodni mają czas )

7 Krus  ( zaświadczenie dostaniesz w ok tydzień ) 

8 numer siedziby stada ( mozesz dostać od reki albo do 2 tygodni  jesli masz numer gospodarstwa )

9 weterynaria ( od reki )

jak bedziesz miał szczescie to wyrobisz sie w max 3 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A po co ZUS, REGON ? Do wniosku o płatność wizyty w takich instytucjach są niepotrzebne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

o faktycznie strzeliłem makabryczną pomyłke nie zus tylko US ;)) sorka

aaa bez regonu to do urzedu skarbowego nie ma  po co isc

zrobienie regonu zajmuje raptem niecałe 10 min

fakt do wnisoku nie sa potrzebne ale i tak trzeba to załatwić tak czy inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Jutro będe wysyłał wniosek o płatność pocztą mam pytanie czy żeby najszybciej dotarł wysłać go poleconym?? A i jeszcze jedno chce sie upewnić czy po złożeniu wniosku o płatność moge robić zmiany dotyczące struktury zasiewów, maszyn i mam w planie rozwoju że będe hodował tuczniki ale chce z nich zrezygnować i trzymać mniejszą ich ilość??

Edytowano przez Piotrek6911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Czy aby skorzystać z mlodego rolnika ziemia musi zostać na mnie przepisana (np. od rodziców) czy mogę sobie tą wymagana ilosc kupić i wtedy sie starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj