Polecane posty

Mlooody    0

nikt ci nie zabrania wymianiać opinii, ale to nie ten dział. Są specjalne działy i tematy odnośnie ciągników. Ten jest tylko i wyłącznie do wymiany opinii na temat Młodego Rolnika. Nie podobają się zasady? poradze ci to samo co ty innym, zmień forum. 

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Mlooody jasne ze to nie ten dzial ale zauwaz ze zawsze zdarzy sie zejsc z tematu czy to tu czy gdzies indziej ale przyznaje racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

dostał ktoś może informację od ARiMR nt. kolejnej aktualizacji ? mam namysli tych co pisali do nich maila bo mnie nic nie odpisali a wysłałem chyba z 5 każdy z innej skrzynki :D


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Trzydziestego czerwca była aktualizacja listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciekawe na co czekają. Każdy dzień działa na niekorzyść czasową beneficjentów. Wy obserwujecie na bieżąco temat a są pewnie tacy, którzy tego nie sprawdzają. I postawcie się w sytuacji takiej, że przychodzi decyzja o przyznaniu pomocy a do złożenia wniosku o płatność pozostaje dwa tygodnie...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi nie jestem jakoś obeznany w temacie. W jakim przypadku może zostać dwa tygodnie? Ja to rozumiem tak, do 30 września trzeba złożyć wniosek, jeżeli lista ukaże się w lipcu, to na dniach wysyłają decyzje, czy samemu już po ukazaniu się listy załatwiać wszystko? A decyzja i te dwa tygodnie przed? Jak to jest z tymi kontrolami i osobistym prowadzeniem gospodarstwa, załóżmy, że teraz sierpień-wrzesień będę w niemczech? Pozdrawiam

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A to Jeśli teraz ktos dostanie ta decyzje że jest na zółtej liście, to jakie warunki musi spełnić aby móc złożyć wniosek o płatność?? Może podsumujmy to tak w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja przyjąłem wariant pesymistyczny kiedy decyzja przyjdzie około 15 września :) Po zaktualizowaniu listy decyzje wysyłają bardzo szybko. Spotkałem się z sytuacją gdzie beneficjenta nie było w domu w trakcie kontroli bo miał ważny wyjazd. Z tego co kojarzę to upoważnił swoją mamę. 

 

Aby złożyć wniosek o płatność musicie uzyskać tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie oraz ubezpieczyć się jako rolnik w krus. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Ta zwłoka z ich strony jest jakaś dziwna, wiele osób siedzi jak na szpilkach w oczekiwaniu na liste a tu cisza....


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do premii dla młodych rolników w nowej perspektywie bodajże jedna instytucja w drodze konsultacji społecznych zakwestionowała bazową wielkość ekonomiczną gospodarstwa ze względu na jej wysokość.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Do freetaxi mam pytanie czekam na liste a gosc od ktorego mam dzierzawic wybiera sie do anglii czy daloby sie jakos to wczesniej ogarnac z dzierzawa ? Np podpisac teraz a jak by ewentualnie nie dali kasy anulowac ? Lub zeby on mogl ulowaznic kogos ? Co bys poradzil ?
Upowaznic *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czy od kogos z was chcieli,zeby dosłac im wypis z rejestru gruntów? bo ode mnie tego wymagali i nie wiem czy miec jakies obawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ode mnie nic nie chciali. wypisy dostali w trakcie składania biznesplanu. Zostało mi jeszcze 2 lata młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoola88    1

Mam pytanie o prace dodatkowa.jestem ubezpieczona wKRUS od kwietnia pieniadze z MR juz dostałam i chciała bym podjąć prace dodatkową czy mogę podjąć prace na umowę o prace na 1/4 etatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0
karoola88 nie możesz podjąć pracy na umowę o pracę (ubezpieczenie ZUS jest ważniejsze niż KRUS i automatycznie zostaniesz nim objęta), możesz na umowę o dzieło, lub na umowę zlecenie - wtedy wynagrodzenie nie może być wyższe niż połowa obowiązującego minimalnego wynagrodzenia (przy zleceniu masz obowiązek zgłoszenia tego faktu do krusu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzie denerwujecie mnie z tymi pytaniami o możliwość pracy.kto w końcu prowadzi wasze gospodarstwa wy czy rodzice chcecie iść do pracy to nie bierzcie kasy z arimr zabieracie tylko miejsce tym którzy faktycznie z tego żyją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

skoro twoje gospodarstwo absorbuje Cię 24h/dobę to mówi się trudno, kto ma chęci i czas może sobie popracować, dorobić, nie powinno Ci to przeszkadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

a właśnie że powinno przeszkadzać.. bo jaka w tym sprawiedliwość ?

bierzesz 100 tys ? to siedź i rób w gospodarstwie a nie kasę aby wziąć i dobra jest mam to gdzieś.

Skoro składacie wnioski to chyba do czegoś się zobowiązujecie prawda ?

 

ARiMR powinno wszystkim takim delikwentom cofnąć premię i zobowiązać do jej oddania w całości może to by czegoś nauczyło..

 

I nie nikogo nie atakuję po prostu piszę co jest faktem

 

Co ma być to będzie kilka osób z mojej okolicy również oczekuje na aktualizacj e :)

 

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj