Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pro2006    7

Pytanie do Freetaxi. Chciałbym sie dowiedzieć jak jest z rozbieżnościami w stosunku do wypisów z rejestru gruntów (na podstawie których były przyznwane punkty przy pierwszym wniosku) a faktyczna powierzchnią działki(sąsiedzi są trochę worani) Pani która mi prowadzi wniosek Twierdzi ze to nie ma znaczenia i opiera sie tylko na wyciagach z rejestru gruntów, ale tu na forum czytam że podczas kontroli dokonywane są pomiary działek i tu moje pytanie jakie są konsekwencje gdy te powierzchnie nie bedą sie zgadzać? i co można zrobić zeby było dobrze ? Obecnie jestem na etapie zbierania dokumentów do wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ubezpieczenie zusowskie jest nad rolniczym. Pro2006 ja swoich klientów uświadamiałem, że należy podać stan faktyczny. Miałem swego czasu e-mail od beneficjenta, że po pomiarach brakowało mu jakieś 0,70 ha. Generalnie nic się nie dzieje jeśli po odjęciu tego areału nie wypadniesz za listę. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

U mnie aż tyle raczej nie ma ale na ok 16 ha w stosunku do wypisów może brakować około 20-30 arów wiec lepiej dokłądnie pomierzyć te działki i we wniosku o płatność podac stan faktyczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie zmiany do wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

Przeliczyłem sobie teraz i jednak bym wypadł bo załapałem sie z ostatniej aktualizacji najlepszym wyjściem byłoby chyba dołożyć jakąś niedużą działkę od taty i wtedy by było pewne chocia z drugiej strony zanim ja złoże wniosek to pewnie bedzie już po tym dużym obiecanym przesunięciu wiec za listę nie wypadne i nie będzie w stosunku do tych braków problemu. W ten sposób zrozumiałem pierwszą Pana odpowiedz nie wiem czy dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Mam Pytanie w imieniu kolegi , przyznano mu mlodego rolnika we wniosku mial ok 9ha , i jest taki problem ze koles nie chce nagle mu podpisac umowy na 1ha a druga sprawa ze ma umowe z ANR na 5 lat ale zostalo tej umowy tylko 4 lata i 7 miesiecy z mozliwoscia przedluzenia lub prawa pierwokupu przejdzie ta umowa dzialki od anr ? i co robic z dzialka 1ha szukac nastepnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

jak masz 10 ha to Ci przysługuje te 75 Koni, a jak 15 to już 95, jak masz zwierzęta to jeszcze więcej w zależności od obsady, wszystko jest w tej ekspertyzie

witam. czy można ubiegac się o ciągnik na dwa gospodarstwa ( będzie obrabiał dwa) 16 i 5 h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

W biznesplanie powinno być Twoje gosp. czyli jedno. I do niego jest określana moc czy inny parametr maszyny.

Mam Pytanie w imieniu kolegi , przyznano mu mlodego rolnika we wniosku mial ok 9ha , i jest taki problem ze koles nie chce nagle mu podpisac umowy na 1ha a druga sprawa ze ma umowe z ANR na 5 lat ale zostalo tej umowy tylko 4 lata i 7 miesiecy z mozliwoscia przedluzenia lub prawa pierwokupu przejdzie ta umowa dzialki od anr ? i co robic z dzialka 1ha szukac nastepnej?

Najlepiej znaleźć inną działkę chyba że bez tej działki wystatczy mu punktów aby nie spaść z listy. Co do ANR musi być umowa na co najmniej 5 lat i nie krócej niż 5 lat od wypłaty pomocy. W praktyce najlepiej żeby była na 6 lat aby się zmieścić w tych 5 od wypłaty. Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Hmm.. wygląda na to, że listę mogą wstawić nawet za miesiąc bo czytałem gdzieś, że mają czas do 31 sierpnia


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mam pytanie czy jak kupie nowy ciągnik za Młodego Rolnika to muszę za niego opłacać autokasko ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jeżeli kupisz za gotówkę nie będziesz musiał płacić autokasko.

 

Ale jeżeli będziesz wspierał się kredytem z banku pod zastaw ciągnika to bank będzie wymagał auto kasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

farmtrac heritage 6075 dt jak się załapie

 

Edytowano przez wojtek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Zapytam sie jeszcze raz bo odpowiedzi nie dostałem. Musze wypełnic sprawozdanie biznesplanu z młodego rolnika. Co nalezy wpisać w zaznaczonych przezemnie kratkach. jakie liczby i wskażniki. Zakupiłem 5 maszyn rolniczych( siewnik, rozsiewacz, przyczepa, opryskiwacz, agregat) oraz grunt orny o powierzni 0,34 ha.Jak to napisac zeby było dobrze.

 

post-16312-0-90030600-1436092307_thumb.jpg

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak znalazłeś sprawozdanie na stronie ARiMR to znajdziesz także instrukcję wypełniania tego dokumentu. Tam jest wszystko fajnie wyjaśnione. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

nie jest do konca dobrze wyjasnione. facetka ktora mi to robi tez sie motała i ogolnie sam wypełniłem tylko problem mam z tymi wskaznikami i liczbami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam, wiadomo kiedy ruszy nowy nabór MR, lipiec jest już nie realny, znajomy mówił mi że realnie ruszy we wrześniu, macie jakieś info? Wiadomo gdzie będzie składać się dokumenty, w biurach powiatowych czy w wojewódzkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

wojtek161 , masz jakies zdjecia tego ciagnika wewnatrz kabiny lub mozezz powiedziec co ma za wyposazenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

witam 29.05 zlozony wniosek o platnosc, 11.06 telefon z aarimr ze we wniosku wszytsko gra 01.07 pieniadze na koncie, 02.07 kontrola przyjechaly dwie panie bardzo sluzbistki pomierzyly dzialki sprawdzili dokumenty dzierzawy i przekazania gospodarstwa i czy oplacony mam podatek i krus ze mialem wsyztsko ok to zaczely sie czepiac ze nie mam jakiegos nr od weterynarza o mieszanie apsz czy cos sam niewiem o co im chodzilo i mowily ze mam sobie to zalatwic bo przy nastepnej kontroli kara 10tys i zaczely sie czepiac struktury zasiewow ze na jednej dzialce 6ha mialem 3 roznie odmiany roslin zasiane niewiem z jakiej racji  jak moje pole i moge siac jak chce a bylo zasiane wszystko według biznes planu.W agencji rowniez zgodzili sie mi zmienic zmienic moc ciagnika z 90km na 130km nie bylo zadnych problemow, pozdr

 

musisz do powiatowego inspektora weterynari iść atest wyrobić i raczej w 1 dzień tego nie załatwisz, , ja musiałem:

 

książeczkę zdrowia zrobić - czyli do lekarza musisz iść a wcześniej badanie kału na nosicielstwo też też płatne jest zależy gdzie pójdziesz..

opłata skarbowa u mnie 17 zł,

stan zwierząt z agencji - to akurat od ręki dają i bez opłat

numer odbioru mleka,

kilka papierów wypełnić ale to proste w miarę

i chyba to wszystko zresztą powiedzą oni co i jak

 

ja od razu poszłem jak gospodarkę przekazano mi, bo  przy sprzedaży np. cieląt jest potrzebny papier od lekarza weterynarza a on wydaje go na podstawie numeru atestu z powiatu że obora jest wolna od chorób i że spełniasz warunki higieniczno-sanitarne

 

Edytowano przez michatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

@up czemu nie ursus c380, chyba byłby najtańszy z całej trójki z takim samym wyposażeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Nie podoba mi sie kabina w srodku bo jak otwieram drzwi to caly bok kabiny sie otwiera od razu i w srodku nie ma porzadnego schowka zeby coc polozyc bonakola sa polokragle a nie kanciaste
Nadkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj