Polecane posty

A Panowie chciałbym się zapytać może ktoś kto już dostał pieniążki się wypowie w jakim banku najlepiej założyć konto dla młodego rolnika? I może ktoś wie jakie jest oprocentowanie i w jakim banku jeżeli bym wziął kredyt właśnie taki dla młodego rolnika? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

Sawicki mówił że według nowej listy będzie nowa kwota tj. 100 tys. zł zamiast 75 tys zł.

 

Kiedy to zmienili, bo chyba coś przeoczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

mam pytanie do zorientowanych odnośnie naboru tego który co ma ruszyć.. wg tego przykładowego kalkulatora brakuje mi nie dużo do osiągnięcia 13 tys euro i tu moje pytanie czy dochodowość mogę podnieść przez dokupienie zwierząt teraz czy to jest liczone ze średniej ilości jaką trzymam w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słyszałem ze jeśli się robi modernizację budynków z mr to trzeba zrobić wycenę prac przez rzeczoznawce prawda to?

gelorolnik jeśli dobrze zrozumiałem projekt to liczy się stan na miesiąc przed dniem rozpoczęcia naboru ale pewny nie jestem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Koledzy słyszałem,że lista przesunęła się do miejsa w okolicach 15500 a ja jestem tysiączek dalej i tak się zastanawiam czy robić sobie jakieś nadzieje.Może przesuną się jeszcze jakieś środki.Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nie wiadomo ile osób wypadło od czasu tamtej ostaniej listy z kwietnia :) iii tego chyba nikt nie zgadnie. Ale chyba nadzieja jest jakaś ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

mam pytanie do zorientowanych odnośnie naboru tego który co ma ruszyć.. wg tego przykładowego kalkulatora brakuje mi nie dużo do osiągnięcia 13 tys euro i tu moje pytanie czy dochodowość mogę podnieść przez dokupienie zwierząt teraz czy to jest liczone ze średniej ilości jaką trzymam w roku?

Przy produkcji zwierzęcej będzie się liczył stan średni z 12 miesięcy przed rozpoczęciem naboru.

Czyli od czego mam zaczac ? Skontaktowac sie z osoba ktora rozpatrywala moj wniosek ?

Możesz się skontaktować z osobą weryfikującą wniosek zawsze będziesz pewniejszy co ona wymaga. A tak wogóle to potrzebne podanie o zmianę założeń prg i pierwsza strona biznesplanu i strona z tab. z opisanymi inwestycjami plus ewentualnie strony gdzie opisywałeś inwestycje. Generalnie te strony na których się coś zmieni.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

Można juz robić zmiany. Zawsze to szybciej biorąc pod uwagę, że skrócił się termin na zlożenie wniosku o płatność do 30 września.

 

Termin 30 września dotyczy również Młodego Rolnika? Na stronie ARiMR w komunikacie o wydłużeniu terminu składania wniosków nie ma mowy o tym działaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Mam pytanie. Miesiąc temu złozyłem w ARiMR w Toruniu prośbe o zwiekszenie mocy ciagnika  mija już miesiąc i zero odpowiedzi. Przyśla jakies powiadomienie ze sie zgadzaja? Mam zadzwonic czy czasem nie zgubili tego? W ciągu tego czasu tylko dzwonili do mnie ze wniosek o płatność jest kompletny i że w ciagu miesiąca przeleją pieniadze.

 

możesz pod warunkiem że ciągnik nie będzie starszy niź 5 lat i twoje gospodarstwo spełnia warunki do przyznania takiego ciągnika.

Przyślą odpowiedź

MR to nie PROW, że masz spełniać warunki mocowe - tak mi powiedział człowiek który zajmował się zmianą u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

mariusz80 - jeżeli masz 13,84 lub więcej to dostaniesz jeśli masz mniej jak 13,84 to nie dostaniesz :)

 

swoją drogą mogli by w końcu udostepnić tę nową listę bo wiele osób już nie może się doczekac (w tym ja :P ) a nie tak przeciągaja i zwlekają z tym :/

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze ktos mi pomoze, bo w biznesplanie mialem mr na maszyny a bede robil zmiane na Ciagnik, jaka moc moze mi przydzielic agencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maliniak985    0

Witam wszystkich.  Skorzystałem z premii młody rolnik. Zadeklarowałem się że za te pieniądze zakupie ok 3 ha ziemi. Mam teraz możliwość zakupu działki 1,7 ha i myślę wpisać koszt 70 tys. Tak żeby było że wydałem 70 % na rozwój gospodarstwa. MAm pytanie przejdzie tą, czy muszę najpierw zmienić w biznesplanie ilość ha? Zmianę mogę zrobić już po zakupię? Płacić przelewem na kontro czy może być potwierdzenie notariusza?  Wpisywać 70 tys czy lepiej więcej np 71 tys żeby nie było jakichś problemów? Wiem że średnie ceny gruntów według GUS w moim przypadku to 34 tys/ha. Agencja bierze to pod uwagę czy nie przeszkadza  im jeżeli cena będzie wyższa np 45 tys za ha. Zależy mi na tym żeby zostało więcej kasy na własny wkład na PROW. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Przy produkcji zwierzęcej będzie się liczył stan średni z 12 miesięcy przed rozpoczęciem naboru.

A jeśli na nastanie przez ostatnio rok nie miałem świń a teraz bym kupił przed ogłoszeniem oficjalnego naboru i wymagań to teoretycznie liczyłby się stan z tego miesiąca?  czy na takiej podstawie że np. w 0 sierpniu 0 wrześniu 0 październiku 0 listopadzie 0 ... lipcu 12 to by było 0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+12=12/12=0 szt? dobrze rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

A jeśli na nastanie przez ostatnio rok nie miałem świń a teraz bym kupił przed ogłoszeniem oficjalnego naboru i wymagań to teoretycznie liczyłby się stan z tego miesiąca?  czy na takiej podstawie że np. w 0 sierpniu 0 wrześniu 0 październiku 0 listopadzie 0 ... lipcu 12 to by było 0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+12=12/12=0 szt? dobrze rozumuje?

 

12:12 = 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

tak mój błąd  :)


a jeśli swojej ziemi ma 8 ha a dzierżawy 12 ha tylko że ta dzierżawa jest "ustna" ale wniosek o dopłaty składa ojciec to wielkość ekonomiczną wylicza się na podstawie wniosków o dopłaty czy na podstawie tego czy ziemia jest wydzierżawiona na papierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Mam pytanie dot. Tabeli nr 2  Planu Rozwoju Gospodarstwa , czy w przypadku gdy mam 1 ha łąki w tym 0,20 ha łąki podmokłej której nie koszę i nie zgłaszana była do dopłat -  to wpisuję w kolumnę 10 (Powierzchnia użytków rolnych)  1 ha ( jak jest na wypisie)  czy 0,80 ha czyli zgodnie z tym co użytkuje ?

 

Podobne pytanie dotyczy zakrzaczeń na działce : w  wypisie z ewidencji gruntów mam 1,5 ha użytków rolnych  /ornych / a w rzeczywistości 1,35 ha to grunt orny a 0,15 ha to zakrzaczenia i zadrzewienia nie ujęte w ewidencji gruntów (których nie zamierzam usuwać ).

W Tabeli 2 wpisujemy  w kol 10  1,5 ha czy tylko 1,35 ha a 0,15 ha w kolumnę powierzchnia pozostała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj