Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
d132    2

czy wie ktos ze jak wziełem pewmie na młodego rolnika rok temu to nie bede mógł brac maszyn w przyszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

jeśli chodzi Ci o modernizacje bo po twoim poście trudno zrozumieć to nie będziesz mógł bo to jest zupełnie inny PROW, pisali już o tym na farmerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Witam,

 

w związku z przesunięciem środków na młodego rolnika, bedę tym "szczęścliwcem" który otrzyma dotację. W związku z tym mam pytanie dla osób lepiej zorientowanych. Czy środki otrzymane z MR bedę mógł przeznaczyć jako wkład własny w programie modernizacji gospodarstw na lata 2014-2020? W biznesplanie MR mam wpisane zakup ciągnika. Oczywiście jeśli byłoby możliwe połączenie tych dwóch programów zakupił bym ciągnik, przyczępę oraz agregat uprawowo siewny.

 

Czy istnieje taka możliwość?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie patrz co mówią w Agrobiznesie tylko spójrz na stronę MRiRW i przeczytaj sobie komunikat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

A masz może jakieś informacje odnośnie nowej listy?? Bo pisalem do agencji maila i nie dostałem żadnej odpowiedzi.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym tygodniu powinna być.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Ile czasu agencja ma na rozpatrzenie wniosku o płatnosc od poprawki ?czy jest jakis limit czasowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest 60 dni od momentu wpływu kompletnego wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

W agrobiznesie znów mówili że 14,5 tyś wniosków przejdzie....

Wg ministerstwa pieniądze są dla kolejnych 4260 potencjalnych młodych czyli;

11315(z żółtej listy)+4260(nowych)=15575(razem)

Jak ktoś jest dalej to już może sobie zaliczyć przesunięcie +1 ja odpadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Dokladnie ma dostac okolo 15500, aczkolwiek ktos kto jest dalej tez moze dostac poniewaz niektorzy zrezygnowali lub minelo zbut duzo czasu jak prowadza gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Witam ,

 

W lutym dostałem decyzję przyznającą premię MR , ponieważ nie udało mi się wydzierżawić całości  pola które w ubiegłym  roku  zadeklarowałem we wniosku  dotychczas nie składałem wniosku o płatność ale także nie informowałem ARMIR że nie jestem w stanie wywiązać się ze zobowiązań .

Czytam że teraz będzie przesunięcie środków dla kolejnych młodych rolników  , przeliczyłem sobie ile punktów bym miał gdybym zgłosił tą powierzchnię którą już mam i wychodzi mi ok.15,5 pkt .

I w związku z tym mam pytanie , czy jeżeli decyzję otrzymałem w lutym to muszę uzyskać liczbę punktów która wtedy była wymagana czy wystarczy że uzyskam liczbę punktów która teraz będzie wymagana ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie możesz wypaść punktowo za tą listę, która będzie zaktualizowana niebawem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Nie możesz wypaść punktowo za tą listę, która będzie zaktualizowana niebawem.

 

Czyli liczbę punktów bierze się nie na dzień wydania decyzji tylko wniosku o płatność ?

 

Mogę już robić zmianę do wniosku czy poczekać na nową listę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi czy to nie tam czasem Ty wspominales o pieniadzach dla 16tys. :P Masz te dojscia, wiesz moze jak ulozy sie sklad sejmu 2015/20 ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

MłodyR poczekaj na listę, policz punkty i rób zmianę. K0b jakbym miał dojścia to bym tu z Wami nie siedział. A podziału parlamentu niestety nie znam :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi, mam pytanko aktualnie w biznesplanie mam zakup mamek i utworzenie stada b. miesnego, lecz planuje zrobic poprawke o 180 stopni. I tu moje pytania: moge to zrobic byle tylko esu sie zgadzalo, tak? A drugie jak jest z kontrolami w przypadku remontu budynków, warto sié w to bawic? Najlatwiej kupic ciagnik ale tu na gwalt przydal by sie remont dachu.

A temu panu wyzej przydalo by sie podziekowac na pewien czas az ochlonie. 

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

mam pytanie : to już jest pewne że przesuną to środki na MR tyle co zapowiadają ??? KE się zgodziła czy czekają na zgodę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A jak jest ze zmianami w biznesplanie bo chcem zmienic na kupno nowego ciagnika ? Czy mozna juz teraz w tym kierunku dzialac czy dopiero jak przyznaja premie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można juz robić zmiany. Zawsze to szybciej biorąc pod uwagę, że skrócił się termin na zlożenie wniosku o płatność do 30 września.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj