Polecane posty

damianzbr jak ty jesteś taki mądry to po co się udzielasz ? pilnuj swego nosa . to jest forum i  można pytać i nie oceniaj ludzi jak nie znasz  kogoś bo sam wychodzisz na dzieciaka .

Edytowano przez renaultursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

A może ktoś podpowie czy majac juz kase na koncie moge jeszcze zrobic zmiane maszyn w biznesplanie? Tzn prasa wyjdzie drożej i chcieliśmy wykreślić jedną maszynę aby sie zmieścić w tych 70 tys. Moglibyśmy nie zmieniać i przekroczyć 70 tys, tylko za ta reszta 30tys idzie na ciągnik uzywany, takze chcielibysmy sie zmiescic w 70tys. Da sie tak czy juz raczej bedzie problem ze zmianami? Jesli np bylo podane ze chcemy kupic prase za 55tys a teraz chcemy zmienic na 60-65tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

On złożył wniosek o dopłaty bezpośrednie więc już pozamiatane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

My chyba najbardziej pod uwagę braliśmy sipme. Czytałem forum to ludzie w sumie i tak na polskie narzekają, ale ja z okolic Lublina to przynajmniej serwis blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

"@MlodaGniewna próbuj dalej, jak ziemia za droga może różnicowanie, jakaś firma. Może coś jeszcze z tym zrobią, nie Ty jedna masz taką sytuację, jakby ktoś nacisnął na tych zielonych ludzików to mogliby w cudzie przedwyborczym to zrobić. Sondaże im dobrze nie wróżą także wszystkiego będą się chwytać :)"

dzięki za miłe słowo :)

no właśnie szkoda,że nikt na nich nie naciska- ale ludzie podziękują im za to przy urnach, za te pokazówki przed wyborami, a nas złość bierze,bo mijamy się z tym terminem o kilka dni dosłownie.

Co do produkcji, mąż z produkcji rolnej nie zrezygnuje bo za bardzo to kocha i powolutku zaczyna coś się kręcić,myślimy o pszczołach, ja pozostaję na etacie -bo ktoś musi, inaczej byłoby bardzo ciężko. Jeśli to wszystko tak ma wyglądać to skończymy wszyscy z jedzeniem z supermarketów niemieckich i amerykańskim gmo,bo przeciętnemu rolnikowi nie opłaci się nic produkować :(

I jeszcze jedno do młodego rolnika- dopłat do ziemi u nas za zakup ziemi dla młodego nie ma, bo w banku twierdzą że nie dostali środków, dopłata do młodego do h ziemi-skrócona o rok bo gospodarstwo przepisane w grudniu a leci rocznikami, do tego teraz ta premia, można się wkurzyć co? :)

 

-Doplat do ziemi, tzn. do tej linii kredytowej -MCrs czy jakoś tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Nie martwcie się albo wręcz przeciwnie - panikujcie bo rząd przyjął wczoraj ustawę o ustroju rolnym, ziemię będzie można nabywać tylko po sąsiedzku więc w województwach gdzie jest głód ziemi zdrożeje jeszcze bardziej a gdzie nie ma popytu będzie jeszcze tańsza 

 

Nie wiem czemu jak wstawiam zewnętrzny link to jest błąd http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/sejm-uchwalil-ustawe-o-ustroju-rolnym,2134213,4199 jakby i ten nie działał to polecam wygooglować temat.

Edytowano przez SZKOPSSON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

 

EDIT: k0b źle zakładasz. Nie można tylko w lini prostej oraz małżonka lini prostej, czyli od ojca i dzieci twoich i małżonka/ki.

No piękna sprawa do uzyskania darmowego patyka na jakieś w miarę możliwe Q7.

 

 

Nie Q7 tylko możliwy używany zachodni ciągnik, starszy niż te dozwolone 5 lat.

I dzięki za odpowiedź :)

Edytowano przez mati0907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@MlodaGniewna  te pieniądze jeszcze przed wejściem były przeznaczone do odpowiednich rąk. Osobiście byłem w banku z 3 miesiące przed wejściem tej linii kredytowej to nie mieli pojęcia o czym do nich mówię. Potem w ciągu tygodnia pięniędzy brak. A tak nawiasem 100mln mieli dołożyć do tej lini jeszcze teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Niech ktoś mnie poprawi jeśli czegoś nie zrozumiałem, ale z zapisów ustawy o ustroju rolnym wynika iż ten kto nie posiada gospodarstwa o wielkości podstawowej normy obszarowej, która ma się równać 4 X średniej wojewódzkiej to nie prowadzi w myśl tych przepisów działalności rolniczej. 

http://www.agrofoto.pl/prawo/podstawowa-norma-obszarowa-bez-niej-nie-ma-dzialalnosci-rolniczej,58292.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na dniach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

na pewno juz blizej jak dalej do ogloszenia ;) siedzimy wszyscy jak na szpilkach :D


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

damianzbr jak ty jesteś taki mądry to po co się udzielasz ? pilnuj swego nosa . to jest forum i  można pytać i nie oceniaj ludzi jak nie znasz  kogoś bo sam wychodzisz na dzieciaka .

Jak bym się nie udzielił to takich pytań mogłaby być cała masa. Inni zrozumieli, ty jedyny nie dziwna sytuacja, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Niech ktoś mnie poprawi jeśli czegoś nie zrozumiałem, ale z zapisów ustawy o ustroju rolnym wynika iż ten kto nie posiada gospodarstwa o wielkości podstawowej normy obszarowej, która ma się równać 4 X średniej wojewódzkiej to nie prowadzi w myśl tych przepisów działalności rolniczej.

http://www.agrofoto.pl/prawo/podstawowa-norma-obszarowa-bez-niej-nie-ma-dzialalnosci-rolniczej,58292.html

Jest jakiś temat o tym na forum? Bo sprawa jest dość ciekawa i nie wiem co może ona wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

czyli zgodnie z nową ustawą : nie mam gospodarstwa o przynajmniej 4 średnia wojewodzka, czyli nie prowadziłem działanosci rolniczej od 2013 r.
Czy ta ustawa będzie mogła służyć jako argument w kwestionowaniu decyzji o nieprzyznaniu premii dla Młodego Rolnika


widzicie sens w odwoływaniu się od dezycji o nie przyznaniu mlodego rolnia?
moj przypadek
-wlasnosc gospodarstwa od 03.2013,
-bylem wtedy na studiach stacjonarnych 1-go stopnia, zaczalem je zaraz po maturze,
-ubezpieczylem sie od 03.2013 jako rolnik w krusie,
w maju 2013 zlozylem wniosek o doplaty bezposrednie ( mój największy błąd, doplaty mogl skladac dziadek- nie przeszkadza to w pobieraniu emerytury ;/)
Gdyby wszystkie srodki jakie agencja wyplaciła i wypłaci na mlodego rolnika byly juz dostepne w sierpniu 2014, znalazlbym się na zoltej liscie.
A tak minelo juz 18 miesiecy od dnia rozpoczecia dzialanosci rol.
premie dostanie sasiad ktory jest niżej na liscie. Praktycznie dostanie jego ojciec bo wydzierzawianie na 10 lat ziemi od ojca to fikcja.
Wiadomo kto jest gospodarzem.
Jaki sens jest dofinansowywac gospodarstwa o ktorych wiemy ze beda dzialac tylko 10 lat ,
Własciciele ZIEMI powinni być w pierwszej kolejności wspierani.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odwołać się można. Masz do tego prawo ale z tego co napisałeś wynika, że premii nie dostaniesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj