Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mickas092    500

Teraz już po ptakach bo w systemie Cie wklepali w oddziale regionalnym że wniosek wpłynął tak mi się wydaje. Najlepiej zadzwon się zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie dane powinna zawierać faktura za zakup maszyn żeby nie było problemu z rozliczeniem premii?

moje dane (imię, nazwisko, adres)NIP?chociaż nie jestem na vacie

nazwa maszyny, model, nr seryjny

forma zapłaty- przelew

czy o czyms jeszcze trzeba pamiętać?

 

Powinny być dane jak na każdej fakturze, głównie to co napisałeś, jeszcze nr konta do przelewu no i kwoty. Najważniejsze to dopilnuj danych na maszynie i na fakturze bo zdarzają się i to nie rzadko rozbieżności w modelach i nr seryjnych a nawet roku prod. pomiędzy tabliczką znamionową a danymi na fakturze. A to później jest kontrolowane i wychodzą często rozbieżności.

Można jeszcze dodać rok produkcji i adnotację że fabrycznie nowa.

a co zrobić w przypadku gdy kupuję osprzęt do ładowacza czołowego i producent nie daje tabliczki znamionowej?

wpisać typ osprzętu, producenta, szerokość rob.?

czy to wystarczy Agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

Czyli jednak 15575 osób będzie. Czyli wedle starej listy brakuje mi ponad 800 miejsc... Ciekawe ile osób przede mną zrezygnowało :D


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

A ogólnie wie ktoś ile zrezygnowało do tej pory ? Bo te listy chyba nie są aktualizowane jakoś systematycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Wlasnie jak to jest bo wedlug styczniowej listy bylem okolo 15500 a teraz wedlig ostatniej z kwietnia 14900 czyli sporo osob zrezygnowalo ? I np teraz wedle nowej moge byc jeszcze nizej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myślę że teraz to bardzo szybko zaktualizują liste troszkę cierpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

No tak napewno na dniach ale nie wiesz jak to jest ze wlasnie z kazda kolejna lista jestem nizej ? Czyli co czesc rezygnuje ? Teraz jestem 14900 takze mysle ze sie zalapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

@MateuszNoco tak, część osób rezygnuje, no i to jest korzyść dla innych, jesli teraz bede okolo 15800 to będę zadowolony bo moze sie uda jeszcze w wakacje zalapac ;) no chyba ze ta lista zostanie zamknieta czego bym nie chciał :o


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

...., może ktoś mi podać link do projektu rozporządzenia w sprawie Ułatwienia Startu Młodym Rolnikom..??

 

 

Edytowano przez norbert456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

ciekawe czy tak szybko bedzie nowa lista bo decyzja najważniejsza należy do KE a oni chyba sie jeszcze nie wypowiedzieli ;) przynajmniej nigdzie nie widziałem zeby sie zgodzili na te przesunięcie, a druga sprawa to zmiana rozporządzeń to nie wiem czy im wszystko tak szybko i sprawnie pójdzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

No to super załapię się jak 4200 dostanie :)

Czekamy na listę i myślimy powoli o sprzęcie


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A jezeli np kupilbym plugi i agregat uprawowy a reszte chcial wydac na nowy ciagnik oczywiscie nie starczy wiec reszte doloze ze swojej kasy to takie cos przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

99 proc ze załapię się. teraz pytanie jak dobrze wydać tą kasę. Potrzebuje drugi ciagnik ok 70-80 km, wariant taki zeby nowego malego ursusa kupic albo zetora ale to i tak 100 tys brakuje, drugi wariant kupis stary ciagnik tej mocy za okolo 30-35 tys, za za 70 tys  na ktore trzeba miec faktury kupic maszyny.  potrzebna mi prasa jakas nie za droga na 300-400 balotow rocznie.
po ile prasy sipmy chodza?
- 35 tys starczy?
za reszte owijarke, pług i agregat uprawowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Kolego my podobnie myśleliśmy bo ciągnik potrzebny ale na nowy to kupe kasy trzeba. Więc kupiliśmy używany. A za 70000 bedzie prasa i siewnik, moze talerzówka jak się wyrobimy. Nówka sipma ok 60tys zależy jeszcze jaka. My się przymierzamy właśnie kupować bo w poniedziałek przyszedł przelew :) No chyba że taka do 5 lat to powinieneś chyba znaleźć do 35tys, ale nie jestem pewien bo sie za uzywanymi nie rozglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

drogie te prasy ;p jaki ciagnik kupiony? ogolnie jakby te pieniadze mozna wydac na uzywane maszyny ale bez ograniczenia max 5 lat to duuuzo by sie kupilo.
Raczej kupie stary ciagnik, najlepiej byloby ursus albo zetor bo czesci duzo tansze od zachodnich, ale zetora 7745 za 40 tyś nie kupisz ;/
prasa sie bardzo by przydala bo kupe kasy wydaje na uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

Ministerstwu jest po prostu wygodniej jakoś wydać tę kasę na stary program MR i potem ewentualnie się o coś czepiać,

niż żeby zostały te środki nie wydane według przeznaczenia na programy, na które na pewno nie ma chętnych.

 

Tutaj są ciekawe terminy z daty: 22-06-2015

 

"pozostałe 11 (w tym MR) działań chcemy uruchomić w okresie czerwiec-listopad tego roku. Terminy naborów wniosków oraz kwoty na nie przeznaczone będą podawane do wiadomości publicznej sukcesywnie od przyszłego tygodnia - powiedział Sawicki." :)

 

http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/prow-2007-2014-musi-zostac-rozliczony-do-konca-wrzesnia,115954.html

 

czerwiec i lipiec chyba już odpada raczej..

 

stary PROW jest przynajmniej mniej więcej znany i nie ma zapisanych wprost tych rzeczy z nowego (co nie oznacza że nie mogą być wymagane)

 

NAJLEPIEJ żeby mieli pewność, że poszczególne wnioski spełniają aktualnie wymagania, aby nie było tak że dają jak leci (bo komisja  się będzie czepiać),

a potem się temu drobiazgowo przypatrują jak w nowym MR z złożenia

 

W takiej sytuacji jeszcze gorzej będzie się załapać osobom co nie rezygnują ze starego na nowy, chociaż takich pewnie nie będzie wiedząc już co czeka w nowym

 

 

 

 

 


drogie te prasy ;p jaki ciagnik kupiony? ogolnie jakby te pieniadze mozna wydac na uzywane maszyny ale bez ograniczenia max 5 lat to duuuzo by sie kupilo.
Raczej kupie stary ciagnik, najlepiej byloby ursus albo zetor bo czesci duzo tansze od zachodnich, ale zetora 7745 za 40 tyś nie kupisz ;/
prasa sie bardzo by przydala bo kupe kasy wydaje na uslugi

 

zobacz tutaj, trochę coś zmienili podobno

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja za zetora 7745 z turem i krokodylem dałem 45 tysi. A tak wracając do młodego rolnika to jestem dobrej myśli bo jestem 450-ty poza żółtą listą więc powinienem się załapać. I tak powoli zastanawiam się bo tak jak kolegom wyżej potrzebny jest mi drugi ciągnik tak 80-90 km i zastanawiam się nad farmtrackiem  690DT sąsiad ma 685 i poza paroma naprawami śmiga jak lala a cena jest przystępna, siedziałem w Ursusie 8014H i powiem szczerze że ciasno tam jak w d***e wszystko wygląda tandetnie jakby miało się zaraz popsuć rewers i dwie wajchy od biegów przy prawej nodze co przeszkadza we wciskaniu gazu nożnego, rozdzielacz od hydrauliki zewnętrznej bez możliwości zablokowania (przydatne w rozrzutniku z taśmą hydrauliczną), ogólnie mi się nie podobał chociaż kosztował niecałe 130 tysi z obciążnikami, kompletem zaczepów, klimą, i siedzeniem pneumatycznym. Zastanawiałem się też nad używką ale co można kupić w tej mocy do 40 tysięcy, na rewersie mechanicznym i w miare komfortowego? Interesowałem się Maseyem 6120, 3080, Renault 9514 i więcej nic ciekawego nie znalazłem, o maseyach piszą że skrzynie drogie w naprawie a renault-ów mało jest. A nowe to zawsze nowe, Farmtrack polski traktor, części dostępne, 90 tysi kredytu wkładu własnego 10 tysi 30 z młodego i wydaje mi sie że będzie się opłacać niż kupić coś za 40 i dokładać do tego chyba że trafiło by się coś dobrego w co wątpię. Nie wiem jaka jest teraz dokładna cena tego farmtracka ale za 130-140 tysi wydaje mi się że się go kupi (jeżeli ma ktoś aktualną cenę brutto tego traktora to nie poda będę wdzięczny :)) Za 70 tysi bym kupił Beczkowóz, Rozrzutnik i siewnik, ale to na razie marzenia może się spełnią ;) mam nadzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

jak zetor 7745 sie sprawuje. zetor to zetor, ale troche dziwna sytuacja ze za zetora i ursusa trzeba zaplacic wiecej niz za zachodnie ciagniki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

No właśnie jakby nie było tych ograniczeń tylko można było kupować używki to by człowiek na całą gospodarkę maszyn nakupił :) A tak niby sporo kasy, ale jak na coś nowego to tak mało na co konkretnego starczy. Kupiliśmy Landini 8550 z turem za 33 tys. Szukaliśmy fergusona 3060 ale nic ciekawego nie było w okolicy. A te Landini podobno kopie fergusona ;) na razie sprawuje sie ok, chociaż raptem z tydzień go mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi w PRG młodego rolnika w powierzchni upraw, tabela 2.2 kolumny z latami. Jeśli rolnik nabył gospodarstwo w maju i dopiero w maju pozasiewał sobie wszystko od której kolumny trzeba wypełnić, za który rok. 2014 czy 2015? Bo w instrukcji nie jest to wyjaśnione. Jak to robiłeś ludziom i na wawie im pasowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj