Polecane posty

punio    0

przeszło by to ale co ja się dowiadywałam to 6 lat musisz mieć w dzierżawie bo inaczej nie przejdzie

 

Mam jeszcze jedno pytanie chcę zakupić ciągnik case 60 KM jak ktoś ma taki to jak się on sprawuje ile pali i ogulnie czy to dobry sprzęt . :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a jeszcze jedno pytanie czy można wziać kredyt preferencyjny na zakup ziemi i jako wkład własny potraktować MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punio    0

ale 6 lat przed składaniem wniosku czy 6 lat po składaniu muszę jeszcze to obrabiać?

 

 

 

6 lat po złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A może ta cena jest za podstawową wersję bez kabiny tylko z tym śmiesznym daszkiem plastikowym...? Napisz mi co wiesz na ten temat na priv żeby tematu MR nie mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Panowie mieszkam w wielkopolsce i mam takie pytanie czy jak bym wzial w dzierzawe ziemie (12 ha) od kolesia na umowe na okres 10 lat to czy moglbym sie starac na MR?Czy bedzie wogole jeszcze jaki nabor na MR?I jeszcze jedno, skonczylem Technikum Rolnicze, ale nie zdawalem egzaminu zawodowoge,czy jak nie mam tytulu tech. rolnika to czy moge wogole sie ubiegac o dofinansowanie?

Sorki ze tyle pytan, ale jestem w tej sprawie calkiem zielony! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punio    0

jak by jeszcze był młody rolnik w 2011 to dzierżawa wystarczy a szkoła teraz noże być nawet podstawowa jak jesteś na krusie 5 lat

 

napiszcie czy te ciągniki case jx 60 km to dobre traktorki i ile pali bo nie wiem czy go brać czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

jak by jeszcze był młody rolnik w 2011 to dzierżawa wystarczy a szkoła teraz noże być nawet podstawowa jak jesteś na krusie 5 lat

 

napiszcie czy te ciągniki case jx 60 km to dobre traktorki i ile pali bo nie wiem czy go brać czy nie

U mnie na wsi są 2 case jeden jx 60 a drugi jx70 i narazie nie słyszałem żeby sąsiedzi narzekali.Sam też takiego oglądałem i wydaje mi jest to dobry ciągnik jak na tę cene ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Istnieje taki cos jak wykaz jaka szkołe trzeba skończyc aby ubiegac sie o MR? Jesli skonczyłbym architekta krajobrazu albo mechanika i operatora maszyn rolniczych miałbym szanse na MR ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Wacek jesli masz na myśli technikum mechanizacji rolnictwa to jak najbardziej tak. Może być też napewno technikum agrobiznesu. O tych 2 kierunkach wiem na pewno ale podejżewam że jest więcej.

 

A jeśli chodzi o architekture krajobrazu... hmm.. mogę się mylić ale marne szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Mam na mysli szkole zawodowa o profilu mechanik i operator maszyn rolniczych, sa jakies szanse ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

tak, jest taki wykaz, niechce mi sie go szukac, ale ten kierunke w nim jest, czyli dostalbys MR


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Wacek czemu od razu bierzesz pod uwagę zawodówkę, idź do technikum, to tylko 1 rok dłużej a zdasz sobie maturę.

Chociaż spróbuj, jak nie bedziesz dawał rady w technikum to zawsze możesz się przenieść do zawodówki, a odwrotnie to już bardzo trudno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Możesz kupić odpowiednika case tylko w niebieskim kolorze NH TD5010- cena ok 100 tys brutto do końca grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj