Polecane posty

Maximusss    1

Podobno w lipcu ma już ruszyć nowy MR, szukałem na ARMiR informacji ale nic nie znalazłem, może wiecie jakieś konkrety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

mówić to mogą,choć przed wyborami to możliwe.wszystko będą obiecywać aby na nich głosować.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

W tamtym Prowiebyło co 2 lata chyba ;)

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Czy przy przelewie internetowym  za maszyny wystarczy tylko to potwierdzenie wydrukowane z strony ?? ( nie ma tam stempla )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

W tamtym Prowiebyło co 2 lata chyba ;)

jak zrobią tak przy nowym prow-ie to ci co się nie załapią w tym roku, będą mieli już pozamiatane z premią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel123    0

Ja słyszałem ze MR w tym roku bedzie bardzo ciężko dostać. Podobno więcej biurokracji będzie,papierów do załatwiania itp. Kase mają wypłacać w dwóch ratach po 50 tyś zł tyle że tą drugą połówke wypłacą jak spełni sie jakieś wymagania. Pani z ARMIRU tak mi mówiła że przerąbane będą  mieli rolnicy i Ci co pracują w ARMIR. Wiecej wytycznych ma być ale jakich to niestety nie wiem bo nawet Pani z ARMIRU nie wiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Kapsel123 
dowiadywałeś się już coś w tym kierunku? Składasz wniosek w tym naborze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Źle kolego słyszałeś. Zmień informatorów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel123    0

Myśle że słuch mam jeszcze dobry.Oby ta babka się myliła. Pisze to co mi powiedziała. Nie ja nie startuje w tym  roku. Dostałem sie z poprzedniego naboru,czekam na pieniądze. Fretaxxi skoro źle słyszałem to może ty  kolego coś wiesz na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Słuch może dobry ale koleżanka troszkę głupot Ci powiedziała. Szczególnie o podziale wypłaty premii pół na pół. O reszcie nie mam czasu się rozpisywać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam. Chcial bym sie dowiedziec na temat MR a mianowicie czy przejmujac ziemie od ojca i bedac tym mlodym rolnikiem ojciec moze dalej tez byc rolnikiem i miec swoja ziemie i prowadzic hodowle trzody a ja bym prowadzil hodowle bydła.Jesli ktos wie cos na ten temat byl bym wdzieczny o jakies informacje bo jesli bedzie ten nabor to nie wiem co robic czy składam wniesek czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja nie widzę problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

A jak jest z budynkami bo wszyskie budynki gospodarcze sa na jednej działce i czy te budynki mogly by byc na ojca czy ta swoja czesc musil bym miec na siebie przepisane?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie może być współwłasności.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Coś mi się wydaje że ten termin lipcowy naboru to ściema tak jak i poprzednie bo nie spieszy im się z przepisami ani sprecyzowaniem wymagan które są bardzo dziwnie napisanae szczegolnie jeśli o te dzierżawy chodzi i ich ilość podejrzewam że do września z naborem poczekamy jak nie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

A jak jest z budynkami bo wszyskie budynki gospodarcze sa na jednej działce i czy te budynki mogly by byc na ojca czy ta swoja czesc musil bym miec na siebie przepisane?

 

Możesz wydzierżawić od rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myśle że słuch mam jeszcze dobry.Oby ta babka się myliła. Pisze to co mi powiedziała. Nie ja nie startuje w tym  roku. Dostałem sie z poprzedniego naboru,czekam na pieniądze. Fretaxxi skoro źle słyszałem to może ty  kolego coś wiesz na ten temat??

 

 

Prawdopodobnie:

1. 80% $

2. 20% $ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I tak będzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aqua6000    0

mam pytanie, czy inf o tym że otrzymałem dotacje MR dostanę np. telefonicznie, listowinie przed czy po aktualizacji listy rankingowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

freetaxi chyba jesteś najbardziej zorientowany ten projekt na stronie minrol jest w fazie konsultaci jak długo zazwyczaj trwa zatwierdzenie takiego projektu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko powiedzieć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj