Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mlooody    0

Do MR tak, ale zanim kupisz dowiedz się czy będziesz w stanie go zarejestrować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywmar    0

maxi93

ja słyszałem, że euro 3 A można bło rejestrować do końca września ubiegłego roku.

 

mam pewnie ten sam problem co ty składałem na belarusa 952.4 który ma właśnie EURO 3A zaś jego bratem jest belarus 952.5 i on już ma EURO 3B z jego rejestracją nie ma już problemu tyle, że jest około 20 tyś droższy

 

co myślicie pewnie czeka mnie zmiana choć ciągnik nie różni się mocą jak tak to wystarczy tylko telefon do W-wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli w biznesplanie miałeś podany konkretny model to można zrobić zmianę. Ja starałem się pisać po prostu ciągnik rolniczy i przedział mocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywmar    0

Dzięki freetaxi jak zwykle pomagasz. Śledzę forum już od około roku zawsze służysz pomocą jesteś DE BEST na Agrofoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Czyli jak da sie zarejestrowac to agencja nie bedzie miała żadych zastrzeżeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

A jak mam wpisane że za pieniądze zrobię modernizację obory na bydło mięsne to wystarczą faktury za zakup np.cementy stali i takich ogólno budowlanych rzeczy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jesli beneficjent wezmie pomoc mlody rolnik i np jak wykorzysta ja i w ciagu tego okresu jakby umarł to co sie dzieje ?

i jesli by nie wykorzystal i nagle by umarł co wtedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Chyba Ci się kolego czarne scenariusz zebrały. Nic się nie dzieje. Rodzina dostarcza akt zgonu i po sprawie. Tak nieładnie podsumowując. Na tyle wniosków co napisałem, wiele osób, które dostały premię, Ty jesteś pierwszy, który pyta o takie kwestie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie czarne ale lepiej wszystko wiedziec  i nikogo niczym nie obciazac a w zyciu moze wszystko sie wydarzyc a te pieniadze np zainwestowane w cos to co normalnie przechodza na rodzine czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Nowy MR wyklucza wcześniej złożenie wniosku o dopłaty itd. tylko w grę wchodzi urządzenie gospodarstwa, a ze złożeniem wniosku o dop. trzeba czekać na styk do rozpoczęcia naboru- złożenia wniosku i nie przekroczeniem maksymalnego terminu składania wniosków o dop.

 

A czy dotyczy to również zwrotu kosztów do nasion kwalifikowanych? Skorzystanie z tego zwrotu również wyklucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Wszystko będzie jasne dopiero gdy zatwierdzony zostanie finalny projekt, ale moim zdaniem tak. Jeżeli kupisz je na siebie, i ty otrzymasz zwrot poniesionych kosztów - moim zdaniem może to być zakwalifikowane jako urządzanie gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Raczej zakwalifikowane jako kierowanie gospodarstwem i wykluczenie z MR bo skorzystałem z jednego z systemów pomocy UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale zwrot za materiał siewny jest raczej pomocą de minimis.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Witam

Freetaxi ile się czeka na zgodę na zmiany w PRG wysłałem już 2 miesiące temu i nie mam odpowiedzi? woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A czego te zmiany dotyczą?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam mam dylemat chce kupic belarusa 920.4 za premie  i jest taki problem poniewaz tego modelu juz nie mozna rejestrowac i jest juz zarejestrowany na delera i teraz czy jesli agroma wystawi mi zaswiadczenie ze ciagnik jest nowy nie uzytkowany to czy ARiMR nie bedzie miała nic do tego nie bedzie sprawiała jakis problemów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciągnik jest już zarejestrowany. Jak dla mnie jest już używany. Dla pewności zadzwoń do swojego OR i dopytaj, żebyś się nie obudził potem z ręką w nocniku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

u dealera ciągnik może stać zarejestrowany ze statusem "nowy". Rozważałem taki zakup, do Młodego przejdzie, nie przejdzie najprawdopodobniej w modernizacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No to kwestia załatwiona. Dobrze wiedzieć na przyszłość. Proponuję jednak skrobnąć pismo do Agencji z zapytaniem dla lepszego snu.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

Po jakim czasie należy się spodziewać kontroli przed wypłatą premii, i czy jest duże prawdopodobieństwo takiej kontroli województwo mazowieckie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma na to reguły. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Witam!

 

Chcę zrezygnować z premii MR. Nie wiem jak napisać stosowne pismo do ARiMR o rezygnacji. Czy istnieje jakiś wzór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rezygnujesz w sensie, że otrzymałeś już premię i chcesz zwrócić pieniądze czy otrzymałeś decyzję o przyznaniu pomocy a nie będziesz składał wniosku o płatność?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Otrzymałem decyzję o przyznaniu mi premii MR, ale pracuję zawodowo więc opłacam ZUS, dlatego chcę zrezygnować. Otrzymałem już o ARiMR ponaglenie, iż mam się określić czy będę składał wniosek czy rezygnuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj