Polecane posty

freetaxi    947

Też chcielibyśmy to wiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jak to jest z tym nowym MR, można prowadzić gospodarstwo jako kierujący od momentu wzięcia premii, czy może opublikowania listy lub złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Też chcielibyśmy to wiedzieć. 

 

Kolego freetaxi  ... Agencja ma 60 dni od złożenia wniosku o płanosc na wypłatę pieniędzy  tak ?? A co jesli są poprawki ?? Termin sie wydłuża ??  24 kwietnia złożyłem wniosek . Miałem poprawkę bo krus pocztę sąsiedniej wioski napisał. I na oswiadczeniu podpis nazwiskiem samym.  Wszytko załatwione było jak jeszcze nie dostałem wezwania. ( dzwonili )

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej powinno być wszystko w terminie tak jak powinno. Wezwanie było telefoniczne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Witam, za pieniądze z MR zakupiłem 10 jałówek hodowlanych, ile czasu mam muszę je trzymać w gospodarstwie?   Co w przypadku jeśli jałówka mi zachoruje bądż nie będe mógł jej zacielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

premia MR jest wypłacana w calosci ( 100 tys ) czy 80 tys ? jesli 80 to reszta jest po jakim czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Raczej powinno być wszystko w terminie tak jak powinno. Wezwanie było telefoniczne.

 

Dzwonili ze poproiwaka ale tez mówili ze muszą wysłać wezwanie. No i wezwanie doszło po 5 dniach jak już miałem załatwiną tą sprawę.  Jak przyszło dzwoniłem potwierdzić i kazali potraktować jako nie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4
Napisano (edytowany)

@10045zetor

Najpierw mają przelewać 80000zł. Po rozliczeniu się z tych 80000zł (jak w biznes planie) wypłacają pozostałe 20000zł. Nie wiem jednak czy z tej 2 transzy także trzeba się rozliczyć.

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Później jak najbardziej można dokonać zmian we wniosku.Tyczy to zmiany konkretnej maszyny na inna byle wszystko było prawidłowo zrobione

 

a np. bo mam wpisane maszyny a jakbym za rok dokupił ziemi bo coś sąsiad mówił że będzie 2-3 ha sprzedawał

to czy można zmieniać wtedy biznesplan z kupna maszyn na zakup ziemi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1
Napisano (edytowany)

witam MR,mam pytanie odnośnie osób które wzieły premie z naboru 2011r a konkretnie chodzi mi o zbiornik na gnojowicę w jakim czasie ma musi zostać wykonany poza oborom,dodam że mam szambo w budynku o powierzchni ok 10000l  i posiadam 30szt bydła i ok 25szt trzody,ale najbardziej interesuje mnie termim spełnienia wymogów,bo jedni mówią ze zbiornik na gnojowice musi być zrobionyw ciągu 3 lat od przelania premii,a inne osoby twierdzą ze jest na to 5 lat ale okres się liczy od dnia przejęcia gospodarstwa,chcę podkreślić że chodzi mi o zbiornik na gnojowicę,a nie o płytę obornikową,chciałbym żeby się ktoś wypowiedział na ten temat a szczególnie te osoby które nie posiadały takiego zbiornika, i jeszcze jedno  jakie mogą być konsekwencie jeśli ktoś sie nie zmieści w terminie?

dodam ze w biznesplanie był zakup ciągnika i już z niego sie rozliczyłem

Edytowano przez kristofer85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Firma w której byłem się konsultować w sprawie MR twierdziła że lipiec realny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Miesiąc przed by ogłosili nabór według nowych przepisów raczej mało realne chyba że ostatnie dni lipca się zacznie żeby ludzie w czasie zniw zamiast kosic będa stać w kolejach wniosek złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wątpie żeby kolejki były, masa młodych w tamtym naborze hajs wzięła. Poza tym wystarczy jak w połowie czerwca nabór ogłoszą to polowa lipca przed żniwami można wnioski składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oj kolego zdziwiłbyś się ilu jest chętnych...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dzięki za odpowiedź to tak samo po złożeniu wniosku mogę nanosić zmiany dotyczące struktury zasiewów jak i ilości bydła ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ile teraz oczekuje się na kasę? od zaakceptowania i wysłania do wawy w 2 tygodnie się wyrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2 do 3 tygodni od momentu jak wniosek pójdzie do płatności.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywmar    0
Napisano (edytowany)

miałbym kilka pytań może ktoś mógłby coś podpowiedzieć

1.) czy ojciec może trzymać w mojej oborze zwierzęta np. na zasadzie umowy użyczenia spisanej na tzn kartce

2) jeżeli wpadnie kontrola to co z fakturą za prąd wodę będzie ich to interesował bo obecnie ciągnę prąd od ojca domu znajdującego się na sąsiedniej działce

 

proszę o odp

 

Edytowano przez grzywmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1. Nie, 2. Nie ma to żadnego znaczenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Oj kolego zdziwiłbyś się ilu jest chętnych...

Piszesz  w kontekście lubelskiego czy ogólnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Ogólnie. Na przygotowanie wniosku dla młodych na dużo gorszych warunkach co w PROW 2007-2013 mam w tej chwili zapisanych około 70 osób w skali całego kraju. Ludzie codziennie dzwonią. Jeśli chodzi o województwo lubelskie to z tego co kojarzę mam najwięcej chętnych. Zresztą tak samo jak w poprzednim naborze.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywmar    0

freetaxi dzięki za odp ale teraz to dopiero mnie zmartwiłeś

1.) czy ojciec może trzymać w mojej oborze zwierzęta np. na zasadzie umowy użyczenia spisanej na tzn kartce

 

mówisz nie czyli że nie można spisać na kartce, czy można to załatwić w jakiś inny sposób.

 

2) jeżeli wpadnie kontrola to co z fakturą za prąd wodę będzie ich to interesował bo obecnie ciągnę prąd od ojca domu znajdującego się na sąsiedniej działce

 

nie ma to żadnego znaczenia nawet  jak płatność za prąd jest wystawiona na ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

W razie kontroli proponowałbym wyprowadzić zwierzęta na łąkę do sąsiada i po problemie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj