Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jeszcze nie ma konkretnej daty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja słyszałem że coś ruszy po 15 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . mam takie pytanie .  przyznali mi teraz młodego rolnik i  mam problem z 1 działka bo właścicielka chce sprzedać i pomyślałem czy dało by sie zimnic biznesplan z zakupu maszyn na zakup tej działki ?  a drugi pytanie czy wtedy nie zabiorą mi młodego bo zmniejszył sie areał podstawowy pola( podstawowy czyli to co deklarowałem że przejmę)  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Mam takie pytanie dotyczące naborów na MR. W kwietniu tego roku kończę szkołę rolniczą, egzaminy dopiero w czerwcu. Zastanawiam się czy złożyć wniosek w tym roku czy w następnym naborze. Tu moje pytanie kiedy będzie następny nabór???? Czy za rok w 2016 będzie?? Doszły mnie słychy, że nabór będzie dopiero za 5 lat O_O? Nigdzie takiej informacji nie wyczytałem, dlatego pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

świadectwo i tak będziesz miał w kwietniu no chyba że nie zdasz  :) to na co masz czekać a poza tym i tak nie wiadomo kiedy będzie nowy nabór niema pewnych info  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

ja z pytaniem czy jeżeli mam 1/3 gospodarstwa na siebie w drodze spadku od 5 lat, ale ciąglę się uczę czy to pozwala mi na korzystanie z młodego ?

czy po prostu na starcie skreśla mnie z listy ? 

 

Mam podobną sytuację po zmarłym ojcu. Dowiadywałem się jak wygląda sytuacja i jak na razie z MR nie jestem skreślony. O dopłaty i wszystkie niezbędne sprawy występuje mamuśka. Ja z rodzeństwem mam także jakąś część gospodarstwa. Jeżeli chodzisz do szkoły to cała sprawa jest uśpiona, a jeżeli byś skończył szkołę to masz 12 miesięcy na to aby zrobić z tym porządek tzn. swoją część przekazać np. komuś z rodziny żebyś był czysty. To samo obowiązuje jeżeli kończysz szkołę np. na gimnazjum to liczą Ci wtedy 12 miesięcy od 18 roku życia. W innym przypadku te pole zostaje już na Cb i skreśla Cb z możliwości MR. Tak mi to wytłumaczono i tego się trzymam. Na razie się uczę w 3 klasie technikum agrobiznesu więc jeszcze mnie to nie obowiązuje , lecz czekam już na nabór MR. Gdy będzie więcej szczegółów z nowym naborem to będę starał się bardziej w to zagłębić.

 

A jeszcze taka sprawa co u mnie się zdarzyła to jak skończyłem 18 lat, to na wniosku do akcyzy dawałem swój autograf tak aby mama mogła otrzymać zwrot gdyż również jestem posiadaczem pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Mam pytanie, być może durne ale dla pewność zapytam. Otóż chciałbym przy najbliższym naborze MR wystąpić o taką premię, ale nie mam wykształcenia rolniczego a staż pracy liczy mi się dopiero od 1 stycznia tego roku. W takim razie dyskwalifikuje mnie taka postać rzeczy z ubiegania się o premię czy po prosty dostaje za tą kwestię 0 pkt (na mój rozum to drugie) i wtedy nadrobiłbym punktami za inne aspekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak nie dostaniesz punktów za wykształcenie i musisz uzupełnić w ciągu 3lat a czy tak prosto będzie nadrobić innymi aspektami to temat rozległy bo kokrętów nie znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik51    0

Mam pytanie czy jak zmienię BP, że chcę kupić siewnik, bronę talerzową i wał to muszę podać cenę każdej maszyny. DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ.


Mam pytanie czy jak zmienię BP, że chcę kupić siewnik, bronę talerzową i wał to muszę podać cenę każdej maszyny. DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz inaczej nie da się wypełnić tabeli biznesplanu.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a czy moja dziewczyna ma szansę na mr w 2010 roku zmarła jej matka i nie było robione postępowanie. Jesienią 2014 zignoł ojciec i zrobiła postępowanie i od tego tygodnia ma gospodarstwo na siebie. Do tej pory była na zusie ale teraz przechodzi na krus. Druga sprawa to to że ma tylko 9.5ha i resztę musiała by wydzierżawić od moich rodziców. Sam w ostatnio naborze dostałem mr i mam w dzierżawie część gospodarstwa rodziców. Czy w razie ślubu nie będzie problemów z agencja? Bo to będzie tak że wzioł bym 2 razy premie raz ja raz żona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Witam. Mam do was koledzy pytanie o zmiany w strukturach zasiewu. W biznesplanie mam podane ze zasieje 9,6 ha pszenicy, 10,72 ha rzepaku oraz 3 ha buraków tymczasem mam zasiane 13,8 ha pszenicy i 6,5 ha rzepaku buraki bez zmian. Struktura zasiewów zmienia mi się o -18% rzepaku i +18% pszenicy. Czy muszę wystąpić o zmianę założeń biznespalnu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

jeżeli zmiana nie przekracza 30% to nie musisz, czekam na potwierdzenie info od @freetaxi i zaraz mam do niego pytanie- sam muszę zmienić założenia biznesplanu, kiedy to zrobić? jeszcze przed złożeniem wniosku obszarowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zmiana to 30% ale nie od poszczególnej uprawy a od grupy upraw , ale co i jak konkretniej to nie wiem . Sam mam pozmieniane troszkę zasiewy , ale liczę ESU i wychodzi nawet wyższe niż zakładane więc nie powinno być problemu .

 

  Dziś mi przyszło pismo "oświadczenie beneficjenta premii dla młodych rolników w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska , higieny i warunków utrzymania zwierząt "  jest napisane by wypełnić sobie "listy kontrolne" , ale nie mogę ich znaleźć w internecie ;) Ktoś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Czyli zmiany u mnie wyniosły 36%?? 18% różnicy w rzepaku i 18% różnicy w pszenicy, co daje mi 36%. Dobrze to licze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie sumujesz zmian w grupach upraw. W jednej grupie nie może przekroczyć 30% u Ciebie to nie przekracza jeśli masz po 18% w grupie.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Już znalazłem to o co pytałem.

 

   A gdzie można znaleźć definicję arimr "grupy upraw" i jak oni to segregują (np. zboża , okopowe itp.) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dokladnie tak, zboża okopowe itp. tak to jest dzielone w arimr.

  • Like 1

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam, dostalem dzisiaj pismo zeby wyslac oswiadczenie beneficjenta premii dla mlodych rolnikow w sprawie spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, higieny i warunkow utrzymania zwierzat w gospodarstwie, pisza o jakiejsc Liscie kontrolnej przeprowadzania weryfikacji spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, o co w tym chodzi? mam sama produkcje roslinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam,mam pytanie bo w tamtym  tyg dostałem decyzje o przyznaniu mi premii,i w najbliższym czasie obejmę gospodarstwo od ojca ,i teraz kto ma skladac wniosek o dopłaty  ?  troche mam zmienione opsiewy niz w biznesplane,i co teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

wniosek o dopłaty Ty musisz złożyć.

dużą masz różnicę w zasiewach.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj