Polecane posty

freetaxi    947

Mariuszs22 z obrotami stada to wychodzi, że jedni chcą a jedni nie. Polecam skontaktować się z osobą, która prowadziła wniosek o przyznanie pomocy. Ziemię musisz ująć we wniosku i PRG jeśli ją zakupiłeś i masz zamiar rozliczyć ją jako zakup. Rowy uznajesz jako użytki rolne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Dzięki freetaxi

A jeszcze pytanie. W PRG to nanoszę zmiany czy wypełniam cały PRG po nowemu? Bo we wniosku to tylko to wypełniam co się zmienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Zróbcie ruchy bydłem po tym jak dostaniesz przelew. Wtedy zrobisz sobie zmianę do wniosku.

a jeśli wczesniej bede miała kontrole a to bydło jest jeszcze u ,mnie w budynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Kiedy zwróciliśmy sie do KE o przesuniecie 60 mln ? I słyszałem ze w grudniu zwróciliśmy sie o przesuniecie 34 mln ? czy to prawda bo nigdzie nie mogę znalesc informacji na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubora    0

nie lapie sie juz na mlodego rolnika 40lat niestety ,ale moja partnerka ma 32 wiec tak sobie mysle co by tu zrobic zeby ona mogla dostac mlodego,nadmienie ze partnerka jest ubezpieczona u mnie na krus nie jestesmy malzenstwem,moze ktos mi cos poradzic?pozdrawiam.

podpowie mi ktos cos? niemam zielonego pojecia o MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Chciałem zapytać o tabelki 3.4 i 3.5 w PRG. Roczny obrót stada. Niby jest instrukcja i rozumiem o co mniej więcej chodzi, ale jeśli stado będzie się zmieniało w każdym roku to jak to wypełnić? Rozumiem rok bazowy 2014 i stan początkowy ale już w 2015 stan stada jest inny. W 2016 domyślam się że znów się zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Tak poza tematem : Po przejeciu gospodarstwa trzeba cos zglaszac do powiatowego weterynarza, ze produkuje sie pasze na potrzeby gospodarstwa ?


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mariuszs22 zmieniasz co trzeba. Cebula440 albo zrób zmiany teraz albo w razie kontroli pozbądź się na parę godzin tych zwierząt. Maxi93 o ile mnie pamięć nie myli to ostatnia prośba o przesunięcie środków była wysłana w styczniu ale ręki sobie urwać nie dam. Lubora rozumiem, że Twoja partnerka jest ubezpieczona jako domownik przy Tobie? Andrewk musisz zgłosić ten fakt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a trzeba jakeis zaswiadczenie od weterynarza o jak sie sprzedaje zboze to trzeba to zglosic do niego i dostanie sie takei zaswiadczenie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Tak poza tematem : Po przejeciu gospodarstwa trzeba cos zglaszac do powiatowego weterynarza, ze produkuje sie pasze na potrzeby gospodarstwa ?

 

tak wydadza ci numer paszowy  potrzebny przy sprzedazy opasów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

freetaxi to teraz trzeba czekac 4 miesiace na zatwierdzenie? brakuje mi 1 tys mysle ze sie załapie. Ciekawe czy jeszcze KE wyrazi zgode na zatwierdzenie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Panowie, a jak ędą wyglądały dopłaty dla młodych rolników  w 2015r. Gdyż od tego roku dopłaty dostanie jedynie rolnik aktywnie zawodowo-czyli taki, który w 2014 miał minimum 5000 Euro z dopłat. Ci którzy nie składali w ubiegłym roku wniosku o dopłaty-czyli tacy jak ja ->tzn rozpoczynający dopiero swą działalność ich dochód będzie obliczany na podstawie średniej dopłat za ha za 2014 czyli 264euro/ha pomnozone poprzez ilosc ha zglaszanych w tym roku do doplat. W moim przypadku 15,6 ha. Mnożąc to dostaje wynik poniżej 5000euro .....czyli co dopłaty nie przysługują i młody rolnik do zwrotu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Coś źle wyczytałeś ten próg 5tys. Euro jest kompletnie nie realny, bo w praktyce skreśla większość rolników poniżej 20 ha, dokładnie poniżej 18ha. Nie zagłębiał się w to, ale z doświadczenia to pewnie chodziło o zdolność ekonomiczną gospodarstwa 5tys. Euro, (dawne ESU) na pewno nie o wys. dopłat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Mam takie pytanie, w biznes planie wpisałem że kupie pług obrotowy za 28000zł, a wał łąkowy za 16500zł. Lecz teraz chciałbym kupić tańszy pług a droższy wał, czy coś trzeba zmieniać w BP, czy po prostu liczona jest suma zł z faktur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

czytam i czytam odnośnie tej definicji rolnika aktywnego.....i jest tam jednak do 5 tyś euro jest aktywny zawodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Adam8550, do puki trzymasz się zadeklarowanych zakupów i rozliczysz co najmniej 70% kwoty to wszystko pasi i nic nie musisz zmieniać. No chyba że konkretnie miałeś zadeklarowane modele i zmieniasz to wtedy by wypadało.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo dla świętego spokoju przejmij bydło i zrób sobie zmiany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Czy po otrzymaniu premii dla MR mogę wogóle wyjeżdżać za granicę, np. na wakacje z dziećmi??? Osoba, która pomagała mi wypełniać wniosek mówiła, że na żadne wyjazdy nawet kilka dniowe nie będę mogła sobie pozwolić? Czy to prawda, muszę siedzieć cały rok na gospodarce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bez przesady :) Możesz wyjeżdżać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj