Polecane posty

Rojda1994    76

czy mogę kupić sprzęt z własnych środków? i jak faktura zostanie wystawiona wcześniej przed przelaniem kasy to czy agencja nie będzie się czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie żadnego problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ale jak nie bedą nizsze ceny to rolnicy zaczną kupować używany sprzet i fabrykom tak dobrze nie bedzie

 

Używany sprzęt trzeba remontować więc fabryka i tak zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

czy przy kontroli nakaz podatkowy za działkę dzierżawioną przeze mnie muszę mieć na swoje nazwisko ? czy może być na nazwisko właściciela gruntu ? bo mam problem w gminie żeby wydali na mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dziś miła niespodzianka okrągła stówka trafiła na konto.
Ładnie wygląda.......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie złożyłem wniosek o płatność przyszły uzupełnienia i mam dać wypisy z rejestru gruntów i mam problem taki ze na wypisie jest inny własciciel niż ten z ktorym mam podpisana dzierzawe ( jest to syn ale matka już nie żyje) czy moge ta działke zamienić na inna? albo czy to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek1234    0

mam pytanie czy ktos mial juz kontrole( jestem z podkarpacia )i co sprawdzali chodzi oczywiscie o mr kase dostalem w piatek pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CignikiPL    0

ale jak nie bedą nizsze ceny to rolnicy zaczną kupować używany sprzet i fabrykom tak dobrze nie bedzie

 

Używany sprzęt trzeba remontować więc fabryka i tak zarobi.

 

Ale na pewno dużą stracą fabryki jak nie będzie dofinansowań i jak dużo z ceny nie spuszczą

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pawcio018 nakaz może być na właściciela. Pawel27051991 wszystko zależy od tego kto w tej chwili jest właścicielem/użytkownikiem i z kim podpisałeś umowę. Jak minęło Ci 180 dni to zmian już nie zrobisz. Janek1234 cofnij się kilkanaście stron wstecz i zobaczysz co ludzie piszą na temat kontroli :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot8701    0

witam mam pyt.do freetaxi: kiedy bedzie odnowiona lista MR? i czy wiadomo cos ile osob nie zlozylo wniosek o platnosc bo jestem bardzooooo blisko żółtej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@dareks na razie czekam czy będzie można łączyć MR z MGR.zobaczymy co z tego wyjdzie,mam nadzieje że nie będą robić problemu młodemu rolnikowi.tylko że w naszym kraju nic nie wiadomo.
Jeśli chodzi o bydło to głównie mieszańce mm.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tydzień może troszkę więcej będzie wiadomo co do liczby osób, które nie złożyły wniosku o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zależy kolego ile miałeś areału i jakim wykształceniem dysponujesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Siemka mam pytanko. Chcę zakupić sąsiednią działkę tak aby poszerzyć siedlisko przyszłego gospodarstwa, które chciałbym przejąć. Jeden właściciel ma z lewej strony 30 ary z zabudowaniami i z prawej strony 20 ary lekko podmokłego zakrzaczonego terenu. Dostałem propozycję zakupu i chciałbym aby został zrealizowany gdyż obecne gospodarstwo/siedlisko nie jest za szerokie i ciężko jest mi manewrować maszynami. 

 

W przyszłości chciałbym skorzystać z MR jak i Modernizacji. Obecnie nie dysponuję kwotą na zakup lecz wstępna rozmowa z bankiem się odbyła lecz w tym tygodniu mam dać ostateczną decyzję i chciałbym się dowiedzieć co i jak w stosunku do programów UE. Kredyt musiałby brać mama, bo ja nie mam dochodów.

Czy może ona na mnie po zakupie przepisać darowizną obie działki tak aby uniknąć dokumentacji z przepisywaniem później w przypadku przejęcia gospodarstwa.

Czy jeżeli bym został posiadaczem siedliska dom i działki obok nie kolidowałoby mi to z naborami, że mam już coś na siebie.

 

(Ta działka 20 ary bez zabudowania nie wiem czy jest budowlaną czy jak, ale o dopłaty raczej nikt się tam nie stara. Tak aby ktoś to kupił aby dom postawić to też nie wchodzi w grę, bo jest wąska).

 

Jak tutaj jest najlepiej rozwiązać tę kwestię?

Jaki kredyt byłby najlepszy? (Mama ma 46 lat) Żadna hipoteka chyba nie wchodzi w grę, bo to wtedy jest własność banku, czyli na UE nie postawię nowych budynków. (Nie ukrywam, że na kredytach za bardzo się nie znam).

 

Gospodarstwo w środku należy do stryjenki, które przejmę wraz z gruntami. Moje obecne gospodarstwo jest 100 m dalej i od mamy w przyszłości chciałbym przejąć także grunty. Na posesji stryjenki i zakupionej części chciałbym w przyszłości postawić oborę korzystając tak samo z programów unijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

czy bez numeru identyfikacji producenta rolnego mogę złożyć wniosek o platnosc? dodam że dopiero dzisiaj złożyłem wniosek o nadanie tego numeru a zależy mi na jak najszybszym złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według instrukcji "należy wpisać numer identyfikacyjny z ewidencji producentów, nadany przez ARiMR, jeśli wnioskodawca posiada. Jeżeli numer identyfikacyjny został nadany małżonkowi wnioskodawcy, pole pozostaje puste)". Nie pisałem wniosku o płatność bez numeru ewidencyjnego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

czy bez numeru identyfikacji producenta rolnego mogę złożyć wniosek o platnosc? dodam że dopiero dzisiaj złożyłem wniosek o nadanie tego numeru a zależy mi na jak najszybszym złożenia wniosku o płatność

Nie dali ci od ręki.

Ja poprosiłem i w ciągu pół godziny miałem numer.tobie też to proponuje zrobić.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj