Polecane posty

akernolat    26

Powiedział że w połowie marca powinny być przepisy krajowe, czyli będzie coś wiadomo. Odnośnie MGR powiedział że w czerwcu nabór.

Padło też takie zdanie, że na MR zostały przesunięte wszystkie możliwe środki.

 

wszystkie możliwe.... czyli kwoty nie podane...

może na początku marca zaktualizują liste

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/polski-przepis-na-odmlodzenie-wsi.html

 

"Na dotychczas obowiązującej liście określającej kolejność przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", sporządzonej przez ARiMR, znajdowało się ok. 7,8 tys. rolników, których wnioski mieściły się w limicie środków przeznaczonych na takie wsparcie. Po decyzji Komisji Europejskiej przesuwającej dodatkowe pieniądze na takie premie, rolników będzie 8829, czyli o 961 więcej niż wcześniej. Możliwe, że ta liczba jeszcze wzrośnie. Polska zwróciła się do Komisji Europejskiej o realokację 60 mln euro. Jeśli zostanie wyrażona na to zgoda, pozytywnie rozpatrzonych może być kolejnych 2,5 tys. wniosków."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ile kosztuje u was notariusz?

 

Umowa darowizny, 20 ha plus budynki, pytałem się najbliższego o koszt czegoś takiego to powiedział, że to w dużej mierze zależy od nas, to znaczy na ile wycenimy gospodarkę. Szczerze to nie za bardzo rozumiem, co się stanie jeśli znacząco obniżymy wartość ziemi itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nabór na młodego z czwartym kwartale a modernizacja z czerwcu powiedzmy więc możliwość połączenia chyba odchodzi coraz bardziej bo jak ktoś nie ma wykształcenia to chyba na modernizację składać nie może znaczy w poprzednich programach nie mógł Jeśli nie jest objęty premia dla młodych czy się mylę I wystarczylo uzupełnić wykształcenie i nie mieć ziemi dłużej niż 12 miesięcy?

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Powiedział że w połowie marca powinny być przepisy krajowe, czyli będzie coś wiadomo. Odnośnie MGR powiedział że w czerwcu nabór.

Padło też takie zdanie, że na MR zostały przesunięte wszystkie możliwe środki.

 

Jedna agencja a kazdy mowi co innego, w tym roku mowil ze ma byc  Przekazywanie Gospodarstw i restrukturyzacja  a nie mowiono o mgr i mr wiec czas pokaze! Przepisy krajowe w polowie marca podobno maja byc.

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

O modernizacji była mowa od początku, o młodym rolniku z resztą tez. Na kazdej konferencji Sawicki mówi własnie o tych 2 programach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/polski-przepis-na-odmlodzenie-wsi.html

 

"Na dotychczas obowiązującej liście określającej kolejność przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", sporządzonej przez ARiMR, znajdowało się ok. 7,8 tys. rolników, których wnioski mieściły się w limicie środków przeznaczonych na takie wsparcie. Po decyzji Komisji Europejskiej przesuwającej dodatkowe pieniądze na takie premie, rolników będzie 8829, czyli o 961 więcej niż wcześniej. Możliwe, że ta liczba jeszcze wzrośnie. Polska zwróciła się do Komisji Europejskiej o realokację 60 mln euro. Jeśli zostanie wyrażona na to zgoda, pozytywnie rozpatrzonych może być kolejnych 2,5 tys. wniosków."

 

To jeśli komisja się zgodzi to lekko się załapę,jestem na początku 11 tysiąca, mają czas do kwietnia z odpowiedzią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/polski-przepis-na-odmlodzenie-wsi.html

 

"Na dotychczas obowiązującej liście określającej kolejność przysługiwania pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", sporządzonej przez ARiMR, znajdowało się ok. 7,8 tys. rolników, których wnioski mieściły się w limicie środków przeznaczonych na takie wsparcie. Po decyzji Komisji Europejskiej przesuwającej dodatkowe pieniądze na takie premie, rolników będzie 8829, czyli o 961 więcej niż wcześniej. Możliwe, że ta liczba jeszcze wzrośnie. Polska zwróciła się do Komisji Europejskiej o realokację 60 mln euro. Jeśli zostanie wyrażona na to zgoda, pozytywnie rozpatrzonych może być kolejnych 2,5 tys. wniosków."

 

No jakieś konkretne informacje z agencji to raczej wiarygodne ciekawe ile to potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Co do tego przesunięcia środków, to Komisja Europejska ma chyba jeszcze sporo czasu na akceptacje. Freetaxi jakiś czas temu pisał że wniosek został złożony dopiero w okolicach stycznia 2015 jeżeli dobrze pamiętam, a na odpowiedź jest chyba 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

ciekawe jeszcze ile osób nie złożyło wniosków o płatność z pierwszej żółtej listy, bo było mówione że do tamtego tygodnia mieli czas. To może niedługo bedzie aktualizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

Witam.Mam takie pytanie, czy jeśli zrobią nabór w tym roku to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić kolejny nabór na Młodego Rolnika np. w 2016 roku? Albo w 2017? Mam nadzieję, że ten nabór co będzie w 2015 nie jest ostatnim naborem na Młodego Rolnika z programu PROW 2014-2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Mam pytanie, jeśli w przepisywanych na mnie działkach jedna w geodezji jest jako ziemia rolna, a w rzeczywistości rośnie tam kilkunastoletni las to mogą się o to przyczepić? (Na ten kawałek nigdy nie były brane dopłaty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Czy istnieje możliwość, by najpierw skorzystać z modernizacji, a później wziąć dofinansowanie na młodego rolnika? Gospodarstwo będę miał przepisane w kwietniu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

dareks710 U mnie się przyczepili do 0.08 ha, w akcie notaralnym działka była wpisana, a we wniosku nie. Musiałem ją wpisać do wniosku i PRG w tabeli 2, powierzchnia w kolumnie 9 i 11, oraz dostarczyć oświadczenie, że dana działka nie jest użytkowana rolniczo i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Zastanawiam się czy jeśli będę rozliczał się w Agencji z zakupu silosu zbożowego (60ton) to muszę okazywać się pozwoleniem na budowę płyty?

Pozwolenie musisz mieć. Sąsiad nie miał i mu nie zaakceptowali silosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie złożyłem wniosek o płatność jeszcze nie mam uzupełnien czy moge zmienić działki na tym etapie obszarowo może sie zmienić tylko o 10 arów wiec z listy nie wypadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed zmianą wniosku o przyznanie pomocy będziesz musiał pewnie wycofać wniosek o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Miał ktoś taki przypadek. Faktury za paliwo są na ojca, który przepisał mi gospodarstwo z końcem stycznia. W gminie powiedzieli mi że nie dostanę zwrotu za akcyzę do paliwa bo faktury muszą być na mnie jako właściciela gospodartswa. Miał ktoś podobny przypadek? Jakie jest wyjscie z tej sytuacji? Pani w gminie zasugerowała aby spisać umowę dzierżawy miedzy ojcem a mną, że wydzierżawię ojcu część ziemi aby mógł skorzystać z zwrotu. Takie spisanie umowy nie będzie kolidować z MR? Umowa miała by być spisane beż żadnych poświadczeń podpisów, i tylko zawarta do wniosku o zwrot, więc agencja się nie powinna dowiedzieć o tym. Zaryzykować z tą umową dzierżawy czy dać sobie spokój żeby nie stracić premi MR.

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/rolnik-senior-bez-zwrotu-akcyzy,34676.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Parę pytań.

 

Primo. Jeśli mam ESU powiedzmy 8, to w roku docelowym czyli za 5 lat muszę mieć te 8 czy mogę mieć np 6? Bo chyba ważne jest to aby nie spaść poniżej 4.

 

Secundo. Chcę zmienić strukturę zasiewów, bo jednak trochę się u mnie pozmieniało. Zrobić to przed złożeniem wniosku o płatność czy jakiś czas po, np miesiąc żeby się nie czepiali.

 

 

I jeszcze


Ile kosztuje u was notariusz?

 

Umowa darowizny, 20 ha plus budynki, pytałem się najbliższego o koszt czegoś takiego to powiedział, że to w dużej mierze zależy od nas, to znaczy na ile wycenimy gospodarkę. Szczerze to nie za bardzo rozumiem, co się stanie jeśli znacząco obniżymy wartość ziemi itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W przypadku, który opisałeś ESU w roku docelowym musi być równe lub większe 8. Co do zmiany, czepiać się nie będą :) Lepiej sobie teraz zrób tą zmianę o ile oczywiście musisz. Z notariuszem nie pomogę. Proponuję obdzwonić kilku w najbliższej okolicy i porównać cenę. 

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

Panowie mam pytanie.W PRG mam zapisane że ciagnik bedzie użyczony od ojca a wyszła konieczność iż musze zarejestrować go na siebie.. Musze robić zmiane czy nie stanowi to problemu w razie kontroli?? Płatność już dostałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym nie robił.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj