Polecane posty

freetaxi    947

Też chciałbym to wiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

witam.chciałem się Was zapytać jak to jest z przejęciem gospodarstwa a mianowicie:chcę skorzystać z MR z nowego naboru i czy jest taka możliwość abym przepisywał gospodarstwo na siebie dopiero wtedy gdy już będę wiedział że dostanę premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw składasz wniosek o przyznanie pomocy. O ile dostaniesz decyzję o przyznaniu pomocy to od jej odebrania będziesz miał 9 miesięcy na uzyskanie tytułu prawnego do zadeklarowanych działek, etc (według zapisów dotyczących nowego naboru).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

dzięki za szybką odpowiedź.a jeśli nie otrzymam żadnej decyzji to mogę czekać do następnego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakładam, że jeśli będziesz spełniał wszystkie warunki dotyczące areału, etc to nie będziesz miał raczej problemów z uzyskaniem premii w pierwszym naborze. Trzeba czekać na przepisy krajowe, terminy naborów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

jeszcze mam takie pytanie:Jeśli już dostanę decyzję to muszę przepisać na siebie całe gospodarstwo rodziców-ze wszystkim czy mogę tylko ziemię.teraz rodzice mają 30ha ziemi około 20 sztuk bydła no i wiadomo budynki i maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Wniosek 2 stycznia, 20 poszedł do zatwierdzenia, 4 lutego na koncie ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Witam. Mam takie pytanie. Dostałem premię MR i mam 3 lata na wykorzystanie, na zakup ciągnika. Czy mogę przez te 3lata dopóki nie kupię maszyny obracać tymi pieniędzmi? Np kupić nawozy, zainwestować w coś lub wpłacić na lokatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Możesz robić co chcesz z tymi pieniędzmi, ważne żebyś wydał 70 tysi, a skąd je masz to agencji nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w biznesplanie mam wpisana dzierżawę obory a chce zmienić to na użyczenie bo ojciec też będzie miał hodowlę czy muszę robić korektę razem z wnioskiem o płatność czy później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam wszystkich. Na bieżąco przeglądałem wątek, ale i tak muszę zapytać. Dziewczyna składała wniosek i teraz po przesunięciach się załapała. I jak to teraz wygląda? Na razie czekamy na decyzję i dopiero wtedy cokolwiek robimy w sensie przepisywanie gospodarstwa, wniosek o płatność? Jak wygląda ogólnie dalej zajęcie się wnioskiem? Tzn te wszystkie biznesplany i wnioski wypełniała nam kobieta z ODR ale wolałbym już dalej działać jakoś na własną rękę ewentualnie przy pomocy kogoś kompetentnego , bo jej kompetencje mnie powalają ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer0010    0

witam koledzy mam pytanie jakie mam szanse na dostanie premii MR w tym naboże brakuje do mnie ok 1200 miejsc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

To tak z ciekawości ile jest tego Mr ? A mam pytanko ja mam 10 ha i czy jest tu ktos co dostał MR z takim areałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

100 tyś . Da się jak osiągniesz zysk so powyżej 13 tys euro z tego arealu Co łatwe nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Za łatwo by było :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko będzie zależało od upraw i od tego gdzie masz położone gospodarstwo. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

A kursy ter rolnicze wystarczyły by na skorzystanie z MR czy trzeba miec zrobione technikum rolnicze zaocznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska93    147

Kurs R3 wystarczy żeby korzystać z MR i innych dofinansowań :)


"Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Areał kolego nie był jedynym warunkiem przy ustalaniu punktacji. Liczyły się jeszcze punkty za wykształcenie/staż i za wielkość bezrobocia w danym powiecie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj