Polecane posty

Mlooody    0

Zgoda może byc teoretycznie w każdej chwili, ale w praktyce zapewne KE będzie miała ważniejsze sprawy do omawiania, i nastąpi akceptacja przez brak sprzeciwu, tak jak to miało miejsce w przypadku tych 23mln euro które teraz przeniesiono na Młodego Rolnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
pablo21

 nie jestes sam :)  z tym ze jezeli wymogiem jest to ze nie można miec gospodarstwa na siebie dłuzej niz 12 miesięcy to ja mam czas do końca sierpnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

ja myśle że do końca sierpnia to bedzie już drugi nabor bynajmniej mam taką cicha nadzieję na to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No nie liczyłem że się nie uda ale załapałem się.

Pytanie:

1. czy jeżeli nie będę miał dzierżawy zadeklarowanej we wniosku to wypadnę z listy czy spadnę o daną punktację?

2. Co jeżeli ojczulek kupił ziemię a nie była zadeklarowana we wniosku- doliczą punkty czy nie ma  tu już wpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za dobrze by było jakby dokładali punkty :) Musisz tak kombinować z areałem, żebyś nie wypadł za listę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

czy kupując Silos "bin" na młodego rolnika wystarczy okazac tylko fakture?? czy tez plany na pstawienie silosa ?? i czy moze on stac na działce rodziców "podwórku"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czyli muszę mieć np 3ha dzierżawy które zadeklarowałem bo jak nie to wypadne całkowicie z obiegu czy tylko spadne o ileś punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Maches teoretycznie wystarczy FV. Nie powiem Ci dokładnie bo nie przerabiałem takiego przypadku. Ale jeśli ARiMR będzie traktować to jako "budowlę" to nie może stać na działce wydzierżawionej. Proponuję kontakt ze swoim OR. 

Macin87 policz sobie kolego punkty jak wyrzucisz ten areał, który Ci odpadnie. Jak się zmieścisz w punktacji to ARiMR wyda Ci zgodę na zmniejszenie powierzchni. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ile było ptk. za 1ha? Woj. lubelskie sory że tak pytam bo nie che mi się szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

też się załapałem, ktoś się orientuje, czy naszymi wnioskami zajmują się te same osoby co wcześniej, osoba z którą się kontaktowałem robiłem zmiany w tym 2 tygodniowym terminie który był zaraz po naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wnioskami powinny zajmować się te same osoby. Chociaż w niektórych przypadkach były zmiany. Proponuję kontakt z OR i ustalenie osoby prowadzącej po znaku sprawy i danych beneficjenta.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Nie przesadzajmy z tym płaceniem, traktor to nie samochód o sporym silniku i w dislu aby dla kogoś bez zniżek kwota ubezpieczenia szła w tysiącach złotych, czy warto dla 50zł robić sobie później problemy bo są różne sytuacje życiowe, skoro przerejestrować itak kiedyś trzeba?

 

To po co starasz się o MR skoro tak szastasz kasą ;) Byś się zdziwił ile może kosztować ;) ale o tym to już nie tutaj, poszperaj sobie w necie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Tak i płać 60% więcej ;) Zarejestrować przyczepę na siebie żeby zniżki leciały, a jak się przyczepią to zarejestruje ciągnik... Ja bynajmniej tak zrobię

 

a jest jakiś czas na przerejestrowanie sprzętu starostwo sie czepia czy nie naotariusz coś gadał że mam 6 miesięcy na załatwienie wszystkich spraw a 2 miesiące już są przepisane na mnie ciągniki i przyczepy i tak zwlekam bo troche kasy będzie do wydania na to przerejestrowanie xD ?

a jest jakiś czas na przerejestrowanie sprzętu starostwo sie czepia czy nie naotariusz coś gadał że mam 6 miesięcy na załatwienie wszystkich spraw a 2 miesiące już są przepisane na mnie ciągniki i przyczepy i tak zwlekam bo troche kasy będzie do wydania na to przerejestrowanie xD ?

 

i jaki koszt tak mniej więcej przerejestrowania 1 ciągnika dodam że wszystko mam na czarnych tablicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

miał ktoś przypadek dzierżawy od małoletniego?

potrzebna jest zgoda sądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chyba ktoś pisał coś na ten temat ale ja się osobiście z takim przypadkiem nie spotkałem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

najpierw zapewnienia telefoniczne, że wystarczą rodzice którzy przyjeli grunty w imieniu małoletniego, a w wezwaniu ze musi byc zgoda sądu.

i to już kolejna taka rzecz, czy trzeba będzie  nagrywać rozmowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To po co starasz się o MR skoro tak szastasz kasą ;) Byś się zdziwił ile może kosztować ;) ale o tym to już nie tutaj, poszperaj sobie w necie

 

Tak szastam kasą że jeśli kupie sobie nowy ciągnik to mało tego że będę płacił OC to także będę musiał wykupić AC, a tutaj to już zupełnie inny koszt, a dlaczego będę musiał wykupić to chyba się domyślasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

Witam, mam pytanie, może wie ktoś czy można połączyć Młodego Rolnika z modernizacja? Bo załapałem się na liście i czy będzie możliwość połączenia z modernizacja co ma być nowy nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo jeszcze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Mogę ubiegać się o zwolnienie z podatku rolnego do nowo zakupionych gruntów (ich zakup będzie rozliczeniem premii)? Czy są jakieś przepisy, które tego zabraniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Tak szastam kasą że jeśli kupie sobie nowy ciągnik to mało tego że będę płacił OC to także będę musiał wykupić AC, a tutaj to już zupełnie inny koszt, a dlaczego będę musiał wykupić to chyba się domyślasz.

 

I właśnie o to mi chodzi, sam sobie odpowiedziałeś. Skąd wiesz, że kolega nie ma na myśli JD wartego 500 tys i też AC musi wykupić ;)

 

@freetaxi jak to jest w końcu z Vatowcami, do wydatkowania 70 tys brutto, czy netto? Bo mam już ostateczne oferty i wychodzi mi 85 tys z tego co zadeklarowałem we wniosku.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Beneficjent działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" musi rozliczyć 70 % premii brutto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zakwalifikowany do premii dla MR, jednak jeszcze nie przejąłem gospodastwa bo ojciec czeka na rozstrzygnięcie wniosku PROW (jest na zielonej). Dostał wczoraj poprawki, że numery działek są takie same w jego wniosku i moim. Orientuje się może ktoś czy to coś niezgodnego z wymaganiami?Przecież w ciągu najbliższych miesięcy przejmę gospodarstwo oraz wszystkie jego zobowiązania. Czy jedno wyklucza drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj