Polecane posty

heheszka    0

Witam, mam pytanie ale zupełnie nie na temat. Liczę jednak na pomoc z Waszej strony
upłynął mi okres 3 lat od wypłaty środków z MR, i chciałabym podjąć prace z tytułu umowy o prace, mogę sie spodziewać jakiś problemów względem moich zobowiązań z MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o nabór 2011 to musiałaś podlegać ubezpieczeniu jako rolnik w pełnym zakresie 12 miesięcy więc od dwóch lat możesz już pracować na umowę o pracę bez żadnych konsekwencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Wszystko ok poprawki przeszły jak trzeba. W księgach i wszędzie jest ok. Dziś dzwoniła babka z agencji że chciała by akt notarialny przekazania ziemi przez dziadka mojemu tacie?! Czy ją pogrzało co to ma do sprawy? Powiedziałem że niema takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheszka    0

Jeśli chodzi o nabór 2011 to musiałaś podlegać ubezpieczeniu jako rolnik w pełnym zakresie 12 miesięcy więc od dwóch lat możesz już pracować na umowę o pracę bez żadnych konsekwencji. 

dzięki, w ODRze nie umieli ma na to odpowiedzieć, a czy w jakis sposób musze poinformowac agencje o tym ze podejmuje taka prace? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz informować Agencji o takim fakcie. Napisałaś, że minęło Ci 3 lata od wpływu na konto. Rozumiem, że dostarczyłaś do ARiMR wszystkie dokumenty związane z rozliczeniem inwestycji, itd?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheszka    0

tak, do 20 lutego musze złożyć jedynie sprawozdanie z realizacji biznesplanu a potem w roku 2016 ankiete i jeszcze jeden dok dotyczacy higieny czy cos takiego. Z dok o realizacji wybieram sie w tym tyg, wszystkie inne zobowiązania zostały przeze mnie dokonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi jak dzisiaj wniosek o płatność został zatwierdzony to kiedy dostane przelew podobno masz zdolność do przewidywania przelewów arimr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdolność do przewidywania przelewów :) Szkoda tylko, że nie na moje konto :) Do końca lutego powinieneś mieć pieniądze na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

oj dziękuje za odpowiedź jak się potwierdzi dam znać jak by ci agencja za każdego rolnika wpłacała na twoje konto to byłbyś milionerem i ustawiony do końca życia i pewnie byś skończył z doradztwem od spraw UE i zaś ciężko było by znaleźć takiego fachowca od tych spraw jak ty :D

Agrofoto.pl powinno ci jakąś nagrodę dać za te doradzanie nam :D

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Informacja z mazowieckiego OR. Lekko ponad połowa wniosków o płatność złożona do ubiegłego piątku. Nie wiem na co te ludzie czekają :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To czasu mało zostało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

01.12.2014 złożyłem wniosek o płatność, 19.01.2015r. poprawka. I do tej pory kasy na koncie nie ma. Nie miało być tak że do 60 dni wypłacają? Minęło już kilka dni więcej. Radzicie gdzieś dzwonić i się upomnieć? Czy spokojnie czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spokojnie czekać. Weź pod uwagę, że poprawkę miałeś i to wstrzymało obieg sprawy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Informacja z mazowieckiego OR. Lekko ponad połowa wniosków o płatność złożona do ubiegłego piątku. Nie wiem na co te ludzie czekają :)

 

Ogolnie kombinujac i nie wrzucając wszystkich do jednego worka to naprawdę dużo osób z początku listy mogło sie poprostu zapędzic przeliczyc z areałem lub z planami i teraz moga nie złożyc wniosków.

W poprzednich naborach z tego co było pisane wypadało 10-15% z praktycznie 3 razy mniejszej liczby wniosków wiec teraz ten procent na dobrą sprawe moze sie zwiekszyc wiadomo to tylko gdybanie. Ale czasu na wnioski o płatność juz niewiele wiec sie okaże.

A tak dokładnie to kiedy upływa 180 dni od decyzji dla ludzi z listy żołtej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

Informacja z mazowieckiego OR. Lekko ponad połowa wniosków o płatność złożona do ubiegłego piątku. Nie wiem na co te ludzie czekają :)

 

Ale w mazowieckim czy cały kraj?

@pablo licząc że dostali decyzję 1wrzesnia to koniec lutego, ale o ile pamiętam to niecały tydzień po opublikowaniu listy już ludzie pisali że dostali decyzję, a więc połowa lutego, koniec lutego, góra pierwsze dni marca :D

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lekko połowa wniosków złożona w OR mazowieckie. U mnie prawdopodobnie  na cały kraj odpadnie kilkanaście osób z różnych przyczyn - ostatecznie brak możliwości dzierżaw lub ciekawa propozycja pracy i zmiana planów. Czas pokaże. Jeszcze parę dni zostało.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A do kiedy mają czas na złożenie wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

180 dni od momentu otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ci co są na żółtej liście dostawali praktycznie od razu decyzje więc czas im sie kończy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Witam serdecznie, mam pewną sprawę związaną z dotacją MR, otóż:
w 2011 roku skorzystałem z pomocy dla MR,pierwsze dopłaty ONW i bzpośrednie złożyłem na rok 2012. czyli przez 5 lat musze utrzymywac grunty o charakterze rolnym.
Niedawno zaistniała taka sytuacja ze przyjechali do mnie przedstawiciele inwestora ktory na mojej działce chciałby postawic elektrownię wiatrową.
Moje pytania to :
-czy nie bedzie to kolidowało z "młodym rolnikiem"
-czy po podpisaniu umowy i wybudowaniu elektrowni bede musiał zwrócic dopłaty ONW  i bezposrednie? prosze o szybka odpowiedz co do tego tematu,z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj