Polecane posty

freetaxi    947

Machtomi jak najbardziej są to normalne praktyki Agencji bo są zgodne z przepisami. Złożyłeś niekompletny wniosek więc będziesz miał wezwanie. Chciałbym żeby wszystkie inne moje wnioski ktoś przejmował w takim tempie jak Twój :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Czy "premia dla młodego rolnika" jest pomocą de minimis? Jeśli tak, to czy do kupionych za nią gruntów przysługuje zwolnienie z podatku rolnego? Pytam, bo w mojej gminie twierdzą, że nie mogą dać ulgi podatkowej, a w mojej ocenie to ich nie powinno interesować jakimi pieniędzmi płaciłem za te działki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki1234    0

no to czekam dalej :) Ja wezwanie do poprawek szybko dostałem bo gdzieś po około tygodniu.. wszystkie poprawki przeszły mi 2 stycznia i sobie czekam :P tylko trochę denerwuje mnie to że niektórzy na kasę czekają tydzień a ja miesiąc... Fajnie by było gdyby przelew przyszedł do 4 lutego bo muszę zapłacić zaliczkę za ciągnik 

no to mozesz sobie jeszcze troche poczekac , bo ja nie mialem zadnej porawki i minelo juz 70 dni i kasy nie ma , a nie ktorzy juz po miesiacu sie niecierpliwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Czy "premia dla młodego rolnika" jest pomocą de minimis? Jeśli tak, to czy do kupionych za nią gruntów przysługuje zwolnienie z podatku rolnego? Pytam, bo w mojej gminie twierdzą, że nie mogą dać ulgi podatkowej, a w mojej ocenie to ich nie powinno interesować jakimi pieniędzmi płaciłem za te działki.  

paranoja, \widocznie ktoś w gminie jest dobrze poinformowany, że "zgarnąłeś" 100k. opier*** ich raz a dobrze to nie będą wiecej pajacować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

to u nas jeszcze lepszy cyrk,zakupiłem 2ha pola które dzierżawiłem ładnych parę lat o dopłaty starał sie wtedy właściciel ja tylko brałem dotacje do paliwa i co sie okazało??

jak ubiegałem sie o zwrot akcyzy do tego pola to mi nie przysługuje zwolnienie z podatku, według urzędu zwrot akcyzy to pomoc de minimis. i co wy na to??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

freetaxi mam pytanie 11 stycznia zrobiliśmy przepis gospodarstwa (darowizna) ,12 stycznia wstawiłem się do krusu pani przyjęła dokumenty do ubezpiecznia ,dziś pojechałem po zaświadczenie do krusu a na zaświadczeniu jest napisane że podlegam ubezpieczeniu rolników .itd. ale że decyzja została wystawiona 18.01,2015 i jest nieprwomocna jak się zapytałem kiedy się uprawomocni to powiedziała że po 30 dniach od wystawienia ,czyli 28.02.2015 ,a ja mam czas do 23 lutego ,jutro mam jechać do agencji składać wniosek i nie wiem co oni na takie dziwne zaświadzenie z krusu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

@up mnie nie było z tym problemu dostałem decyzję 23 grudnia, a bodajże w sylwestra brałem zaświadczenie i wszystko ok ;) Też mi się wydawało, że decyzja musi się uprawomocnić żeby podejmować dalsze kroki (tak bynajmniej było przy każdej decyzji odnośnie budowy obory), ale jak widać tutaj to nie ma znaczenia.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Składaj wniosek. Czas leci...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Jeżeli mam SO 45000EUR  a trzeba podniesć o 10% to wystarczyłoby by np że trzymałbym 5 tuczników więcej tzw.(5750)EUR?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sugerujesz się pewnie poglądowym kalkulatorem ze strony ksow.pl. Ja bym go w tej chwili nie brał pod uwagę. Poczekajmy na oficjalny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mniej więcej :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Jeszcze jedno pytanie. Od września zrobiłbym kwalifikacje rolniczą R3 trwa to do czerwca i potem jeszcze pół roku byłoby uzupełnienie i miałbym Zawód Technik Rolnik. Czy mógłbym tak zrobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

36 miesięcy od odebrania decyzji będziesz miał na uzupełnienie wykształcenia. Szczegóły znajdziesz w przepisach krajowych, które zapewne pojawią się wkrótce. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie dzwoniłem do arimr Toruń i pani prowadząca mój wniosek o płatność powiedziała że został pozytywnie rozpatrzono i został dany do autoryzacji to co to znaczy że poprawek nie będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wychodzi na to, że tak :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niektórym w międzyczasie potrafi "przyplątać" się też kontrola :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ale tak co czytałem to tym co mają dzierżawy maja kontrole a ja mam wszystko w darowiźnie czy wszystkich czepią ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. O kontroli informują wcześniej. Ręki sobie nie dam urwać ale chyba minimum 24 godziny przed faktem najpóźniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

i co robią pola mierzą budynki sprawdzają i itp. czy same papiery będą teraz tylko oglądać ? 

ładny kawałek do mnie maja w jedna stronę 60 kilometrów :)

a obawiać się inspektorów czy są dla ludzi czy są  takie paskudy jak w Krusie niemiłe ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz sobie około 20 stron wstecz ludzie pisali na czym polegała kontrola. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj