Polecane posty

karol1988    1

witam.wczoraj mieliśmy spotkanie o nowym PROW i mówili że w nowym MR nie można mieć dżierżaw od osób prywatnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo powiedzieli nieprawdę albo źle zrozumiałeś. Będzie możliwość dzierżawy ale tylko 30 %. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

???? Hmm ....mi osoba prowadząca wniosek powiedziała, że muszę rozliczyć się z 70%, czyli mam mieć wydatki na co najmniej 70000 BRUTTO. Nie dezinformujcie!!!

nie róbcie zamieszania jeśli ktoś jest Vatowcem to rozlicza 70% od cen netto bo VAT i tak wróci za najpóźniej 60 dni, ryczałt 70% z ceny brutto, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

własnie freetaxi jak to w końcu z tymi dzierżawami? bo też byłem na szkoleniu zorganizowanym przez ODR i była mowa że nie można mieć dzierżaw od osób prywatnych.. Napisz co wiesz na ten temat bo ja już nie wiem.. z jednej strony mówią że nie ma jeszcze przepisów krajowych z drugiej dowalają takie nowinki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Napisał Ci chyba, ze 30% będzie można mieć. Szanuj jego czas, który poświęca na pisanie n-ty raz tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

jeszcze nie wiadomo na 100% ale bedą szli w tę samą stronę co z maszynami nie możesz kupić od osoby fizycznej ale od firmy handlującej juz nie było żadnego problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

nie róbcie zamieszania jeśli ktoś jest Vatowcem to rozlicza 70% od cen netto bo VAT i tak wróci za najpóźniej 60 dni, ryczałt 70% z ceny brutto, 

?? Pytałem wyraźnie osoby prowadzącej mój wniosek, że będę na vacie. Babka powiedziała, że 70% ceny brutto->arimr nie zgłasza się czy jest się na vacie czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

no skoro osoba która Cie prowadzi tak mówiła to to ok ale na wszelki wypadek dopytaj jeszcze kogoś żeby lipa nie wyszła bo ja znam tą wersję co powiedziałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To bedzie wkoncu ta mozliwosc dzierzaw w wiekszej ilosci niz 30 procent ponad areal minimalny czy nie? Bo juz tak jest namieszane ze niewiadomo jak jest naprawde.

Przyklad mam 8 ha swoich i 25 dzierzaw od osob prywatnych i co nie odstane mlodego bo mi zalicza tylko ponad 10ha do wniosku i nie osiagne dochodu mimo ze faktycznie uprawiam 33ha? Cos mi sie tu nie klei.

70% arealu minimalnego wlasnosciowe a 70 procent arealu na wniosku wlasnosciowe to bardzo duza roznica. a w przepisach unijnych wpisali 70% arealu minimalnego wiec nie wiem gdzie juz lezy prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No właśnie też tak myślę więc wszystkie sprawy z ilością własności i dzierzaw trzeba odłożyć do przepisów krajowych których jeszcze nie ma. a nie pisać różnie własne przemyślenia względem zapisów bo tak tylko robi się bałagan i i tak nic to do tematu nie wnosi bo konkretów popartych przepisami krajowymi nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz możemy sobie pogdybać :)

 

Z dokumentu zatwierdzonego przez KE:

 

Gospodarstwo wskazane w biznesplanie:
– ma powierzchnię użytków rolnych równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa – równą co najmniej średniej wojewódzkiej, oraz nie większą niż 300 ha;
– przynajmniej 70% minimalnej wielkości, o której mowa w punkcie powyżej (część podstawowa gospodarstwa), stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST;
 
Załóżmy, że beneficjent jest tak jak kolega Pablo21 zamieszkuje województwo lubelskie gdzie średnia wojewódzka to 7,54 ha. Jest więc niższa niż krajowa, która wynosi 10,48 ha. Według powyższego zapisu rozumiem to tak, że 70 % powierzchni krajówki ma stanowić własność, itd. Reszta może być dzierżawą. Nawet te Twoje 25 ha. Przynajmniej ja to tak pojmuję w tej chwili. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

I ja sie pod tym podpisuje obiema rekami bo tez to tak interpretuje.

Ale trzeba czekac na przepisy krajowe wtedy wszystko bedzie juz wiadomo na 100 procent :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie podawanie jakichkolwiek terminów w tej chwili to wróżenie z fusów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam tydzień temu złożyłem wniosek o płatność w biznes planie było podane że będzie dzierżawi grunty od ojca ale ojciec mi przepisał te hektary darowizna kiedy mam zadzwonić do arimr czy wszystko gra bo to są te same działki co w biznes planie tylko inaczej przepisane nie dzierżawa a darowizna ?

Edytowano przez rolnik1992-1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym zostawił tak jak jest bo zmieniła się tylko forma nabycia tytułu prawnego do działek ale pewnie trafisz na urzędnika, któremu to nie będzie pasować. W najgorszej opcji może skończyć się tak, że będziesz musiał wycofać wniosek o płatność, zrobić zmianę do wniosku o przyznanie pomocy, złożyć nowy.  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

A jak składałeś wniosek o platność, to podałeś już akt własności jako że ojciec Ci przekazał darowizną, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy czy mogę w poniedziałek zadzwonić  bo będzie tydzień jak złożyłem wniosek o płatność  i się dowiedzieć czy wszystko gra czy coś poprawić czy jeszcze poczekać trochę z tym dzwonieniem ?


tak dałem akt notarialny jako akt własności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

W ten tydzień to nawet nie zabrali się nawet o Twój wniosek ;)

Ale możesz zadzwonić i powiedzieć swoją sutyację, będziesz coś wiedział bynajmniej. Prędzej zrobisz poprawkę to prędzej będziesz miał kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie Arimr w zakładce Oddziały Regionalne znajdziesz wszystkie numery kontaktowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj