Polecane posty

mariuszs22    0

dzień pierwszej umowy


w wniosku o płatność musisz dołączyć wszystkie potwierdzenia nabycia gruntów zadeklarowanych w PRG więc chyba musisz czekać na decyzję. Jak nie dostaniesz decyzji  a będzie mało czasu to wyślij ten wniosek o płatność najwyżej nie kompletny a agencja wezwie do uzupełnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

A ja mam pytanie z innej beczki. Kase dostałem w listopadzie a w grudniu nabyłem ziemię którą dzierżawiłem za kwotę którą deklarowałem w biznesplanie. Mam realizację biznesplanu przewidzianą na rok 2015 jednak czy nie będzie problemu że kupiłem ziemię w 2014? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dodatkowo kupiłem też 2 ha i muszę uwzględnić w biznesplanie. Czyli zrobić zmiany i w biznesplanie i we wniosku. W roku bazowym nic nie zmieniam mimo że zakup był w 2014? 

Kolejne pytanie we wniosku muszę wpisać numer producenta rolnego ? Jak składałem to w czerwcu to go jeszcze nie miałem. 

Jest tam też rubryka rozpoczęcie działalności rolniczej - również nie prowadziłem wcześniej a prowadzę od września - czyli wpisać datę czy puste zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dervel    0

Mam pytanie, jestem na 3 roku z 4 w technikum na profilu informatycznym i chciałbym pracować i przejąć w późniejszym czasie gospodarstwo które mają rodzice. No i teraz moje pytanie co muszę zrobić abym mógł je przejąć, czy są jakieś zasady czy kursy które muszę przejść? Bo wątpię, że od tak to można zrobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nic nie musisz robić, do przejęcia nie jest potrzebne żadne wykształcenie. Ale jeśli chciałbyś skorzystać z MR(według obecnego naboru) 3lata opłacania składek krus jako domownik, lub kurs zawodowy np. r3 3semesty, później można jeszcze dodatkowo r16 1semestr(termin zajęć zależny od szkoły, może być sobota-niedziela ale też i spotkałem się z dniami w środku tygodnia, bądź od piatku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dervel    0

Żadne unijne przepisy tego nie zabraniają ani nic nie wymagają? Wiem, że jak wchodziliśmy do Uni to weszło coś że trzeba mieć wykształcenie rolnicze żeby mieć gospodarkę, i właśnie o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Mam pytanie odnośnie składania dokumentów potwierdzających wydanie kwoty przed upływem 3 lat. Czy trzeba pisać jakieś pismo przewodnie do tych dokumentów?? Czy istnieje może jakiś formularz czy wzór?? A może wystarczy zanieść na kancelarie faktury/akty notarialne, podać nr sprawy i tyle??

Robił już to ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

A ja mam pytanie z innej beczki. Kase dostałem w listopadzie a w grudniu nabyłem ziemię którą dzierżawiłem za kwotę którą deklarowałem w biznesplanie. Mam realizację biznesplanu przewidzianą na rok 2015 jednak czy nie będzie problemu że kupiłem ziemię w 2014? 

 

po ile udalo ci sie kupic i ile ha kredyt musiales dobierac jesli tak t ona jakiej zasdzie kredyt te 100 tys jest traktowane jako wklad wlasny do kredytu czy jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Kupiłem za 70 tys 4,3ha z tym że prawie 2 ha łąki i 2,3ha pola ale w 50% 5 klasa, troche 6klasy. Ogólnie tereny przy lesie, bez drenacji. Bez kredytu.

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

Jeśli w biznes planie miałem wpisany zakup ziemi za całą kwotę, ale udało mi się ją wytargować na niższą, muszę wprowadzać poprawki? Kwota za grunty przekracza 70tyś zł, więc jest ponad 70% wymaganych na wkład w gospodarstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie 80 %? Nie piszcie głupot. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

to nie sa glupoty ! to kupisz cos za 10% i reszte dla siebie mozesz wiziasc :) to kazdy by tak robil

Edytowano przez boruch1409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Premia dla młodego rolnika to 100 000 PLN. A rozliczyć musisz 70 %. Tu masz zasady z ostatniego naboru http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

witam ile mniej wiecej czekaliscie na przelew od zatwierdzenia wniosku ?? moj był zatwierdzony 21 stycznia i czeka na przelew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różnie kolego. Do kilku tygodni od zatwierdzenia wniosku powinieneś mieć premię na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki1234    0

witam

wniosek o płatność składałem 24 listopada , i od tamtej pory nie mialem żadnego telefonu z agencji, czyli zadnej poprawki a kasy na koncie nadal brak , jest ktos jeszcze z listopada kto kasy nie dostal, mialem w biznes planie wpisane kupno pola i dobrze ze byly oszczednosci bo przy takim tempie agencji pole juz by kto inny kupil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

Dzwoń i się pytaj, w takim czasie powinni wydać decyzję lub wezwanie do poprawek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki1234    0

ma ktos dobry nr telefonu do elizówki 

zadzwonie i sie zapytam bo pomalu juz mni to zaczyna denerwowac 2 miesiace do troche dlugo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W Agrobiznesie dużo rzeczy już mówili. Ktoś w innym temacie dotyczącym innego działania napisał, że to co oni tam powiedzą to wróżenie z fusów. Coś w tym jest :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

podobno dużo sprawdzania aneksów ma agencja bo sporo osób zrobiło zmiany i wszystko się wydłuża.no tez ogladałem agrobiznes no i fajnie by było jak do 4 tys mlodych jeszcze się dostało moj brat by sie jeszcze załapał :)

Edytowano przez radeklegia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj