Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    353

Nie mam takich sąsiadów aby produkowali dobre zboże i w takiej ilości jaka jest mi potrzebna, Do tej pory wystawiałem pare faktur sąsiadowi a on mi oddawał pół watu. No i Trochę rzepaku i qq.

 

dokladnie jak pisze kolega wyzej, darowizna od mamy, podatku nie ma zadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Panowie potrzebuje wzoru aneksu do umowy dzierżawy bo wpisałem niepoprawnie numery działek i przy dacie była pomyłka i lekko przeprawione no i musze to poprawić? a drugie też ankes do umowy dzierżawy bo powierzchnia gruntu na umowie jest napisana za tłusto i się zlewa znacyz sie jest niezbyt czytelna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Od kiedy liczone jest 180 dni? 

 

Od momentu otrzymania pisma o przyznaniu pomocy?

Edytowano przez maniek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Czyli tak jak myślałem. Przyszły papiery do poprawki i na końcu mam wpisane że mam na to 7dni. Dzwonię z zapytaniem o co chodzi prowadząca stwierdziła że mam tydzień potem wszystko przepada! Jak to możliwe skoro do 180 dni brakuje ponad miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

7 dni masz na przesłanie im tych poprawek o które im chodzi.Gdy nie prześlesz w ciągu 7 dni wniosek zostaje bez rozpatrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

dokladnie jak pisze kolega wyzej, darowizna od mamy, podatku nie ma zadnego.

No tak tylko trzeba ten fakt zgłośić w US, jak się nie zgłosi to trzeba podatek zapłacić (jak wykryją fakt darowania)

Co do udokumentowania to nie jestem aż taki młody więc część$ może być oszczędnością z lat. Dopłaty, MR, Rzepak, qq, no i trochę faktur na sąsiada i matkę, więc aż takiej Wielkiej dziury nie mam, choć troche jest. Jeszcze 2 lata abym przetrwał, to mi ten kochany MR zejdzie i siora skończy 18 lat więc wezmę większość sprzedaży na siebie. (nie wszystko bo żal 8% ze świniaków żydom oddać) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/prow-czeka-na-przyjecie-ustawy-wdrazajacej,55007,1.html     coś odnośnie przyszłych naborów.. Ostatnie zdanie nie jest zbyt optymistyczne.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Czyli tak jak myślałem. Przyszły papiery do poprawki i na końcu mam wpisane że mam na to 7dni. Dzwonię z zapytaniem o co chodzi prowadząca stwierdziła że mam tydzień potem wszystko przepada! Jak to możliwe skoro do 180 dni brakuje ponad miesiąc?

a nie masz tam np bledu typu   przekazane gospodarstwo  a zwierzeta nie  ....  bo coś mi sie taki  termin 7 dni obil o uszy ze na pzeniesienie bydła jest tyle

 

a pytanie do pozostałych  co wam zajelo najwiecej czasu w kompletowaniu papierków do wniosku o platnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Od kiedy liczone jest 180 dni? 

 

Od momentu otrzymania pisma o przyznaniu pomocy?

 

Wydaje mi się że 180 dni jest liczone od dnia doręczenia a nie wydania decyzji. Potwierdzi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zgadza się, 180 dni od doręczenia decyzji. Jest to wyraźnie napisane w piśmie z Agencji (czyt. decyzji).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o płatność musi być złożony w ciągu 180 dni od odebrania decyzji o przyznaniu pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Nie nie dotyczy zwierząt. Przy poprzedniej poprawce nie było terminu 7 dni. I przy pierwszej nie wypatrzyli tego, tylko po ponad miesiącu? Niezłe jaja!! 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakiś numer telefonu do siebie miałeś podany we wniosku? Bo nie kojarzę, żeby do moich klientów z naboru 2014 przychodziły jakieś wezwania pisemne? Zawsze dzwonili.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Tak był podany. 

Ale niezłe to jest 7 dni w tym dwa odpadają weekend. Załatw wypisy z ksiąg i notariusza (pewne zmiany tego wymagają) Jak można pominąć coś takiego, a dowalić się do 1 dnia dzierżawy...  

Ten wniosek przeglądała 5 osoba !!!

załóżmy że się nie wyrobię (szanse mam duże) co wtedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

ktoś wie co od tego roku się szukują?

 

podobno ogroniczają młodego rolnika z modernizacją ;-(

 

mieliście problemy z terminem rozpoczącia działalności, początkiem ubezpieczenia w Krus do tego programu?

 

pewnie wiele się nie zmieni..

 

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

wiele z tego nie zrozumiałem xD a w zasadzie to nic ;p jak mam 3 działki w dzierzawie to ile bd musiał zapłacić jak za 1 wpis 50 zł?

 

zależy, jak działki zapisane są w systemie. jeśli graniczą ze sobą, to jest szansa, że będą na jednym kwicie i zapłacisz 50 zł, jeśli "porozwalane" nawet w jednym obrębie (jednej miejscowości), możliwe że trzeba będzie 3 wypisy pobrać.

 

u mnie mam 5 działek: 3 - jedna przy drugiej w jednym obrębie i 2 kolejne także obok siebie w drugim obrębie. jedna z tych 3 pierwszych jest malutka (ok. 240 m2) i na wypisie "przyklejona" do innej większej, a na pozostałem działki są osobne wypisy - suma sumarum na 5 działek 4 wypisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj