Polecane posty

jacek472    40

Kolego ja przez pojęcie "nierozliczenie" uważam niewydatkowanie 70 % premii w okresie do 3 lat od daty wpływu na konto. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. A za to jest sankcja 100 %. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć dokumentów potwierdzających zakup ziemi to rób na szybko podanie i zmianę założeń związanych z inwestycją. Jednym słowem kup coś innego. 

Dostałem w 2012 roku pismo co i kiedy muszę przedłożyć i w nim pisze pod punktem 2

 

"Potwierdzone za zgodność z orginałem przez pracownika agencji lub notariusza kopie faktur,dokumentów księgowych o równoważnej wartości dowodowej lub innych dokumentów potwierdzających wydatkowanie co najmniej 70% kwoty pomocy na inwestycje zgodnie z założeniami biznesplanu - po zrealizowaniu każdej z inwestycji i nie później do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy, tj. do dnia 01/03/2015. Za nieprzedłożenie tych dokumentów w terminie, zgodnie z & 20 ust. 4 pkt 1 ww. rozporządzenia, przewidziano sankcję w formie zwrotu 15% kwoty pomocy przyznanej w ramach działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom""

 

Więc jak z tym zwrotem kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tutaj chodzi o niezłożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie 70 % premii. Czyli jeśli masz FV albo inne dokumenty potwierdzające zrealizowanie inwestycji (w terminie do 3 lat od wypłaty pomocy) to w przypadku ich niezłożenia w tym terminie, który masz na piśmie, potrącają Ci te wspomniane 15 %. Jeśli nie dokonasz wydatków na inwestycje w ciągu tych 3 lat, czyli nie będziesz miał dokumentu ten fakt potwierdzającego to oddajesz 75 000 PLN. Moja rada - zmiana założeń biznesplanu na jakieś maszyny czy urządzenia rolnicze i ich zakup w wymaganym przez przepisy terminie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak nie będziesz oddawał premii na wyraźne żądania Agencji to czemu nie...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tutaj chodzi o niezłożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie 70 % premii. Czyli jeśli masz FV albo inne dokumenty potwierdzające zrealizowanie inwestycji (w terminie do 3 lat od wypłaty pomocy) to w przypadku ich niezłożenia w tym terminie, który masz na piśmie, potrącają Ci te wspomniane 15 %. Jeśli nie dokonasz wydatków na inwestycje w ciągu tych 3 lat, czyli nie będziesz miał dokumentu ten fakt potwierdzającego to oddajesz 75 000 PLN. Moja rada - zmiana założeń biznesplanu na jakieś maszyny czy urządzenia rolnicze i ich zakup w wymaganym przez przepisy terminie. 

No to mnie teraz nastraszyłeś, ile może trwać zmiana biznesplanu? wyrobie się do 1 marca? Myślę kupić opryskiwacz jak tak, a te maszyny i ziemie co pisałem o nich wcześniej da się zaliczyć? Ziemie chyba powinno się dać skoro ją kupiłem po zmianie biznesplanu na zakup ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmianę powinni Ci zaakceptować do dwóch tygodni. Ziemię raczej Ci uznają, maszyny jeśli kupiłeś już wcześniej też o ile masz FV. Najpierw sprawdź sobie kiedy wpłynęła Ci premia na konto. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Przy jakichkolwiek problemach z programem Młody Rolnik polecam kontakt z uzytkownikiem freetaxi. Szybka, konkretna i rzetelna porada. Miałem naglący problem z przedłużającą się sprawą spadkową który został rozwiązany w ekspresowym tempie. Dzięki raz jeszcze :)

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16
Witam!

Otrzymałem decyzje o przyznaniu Młodego Rolnika, powoli wziąłem się za załatwienie wszystkich formalności. Wydzierżawiłem notarialnie od rodziców 12 ha ziemi.

Deklarowanej do wniosku ARiMR. Rodzice zostawili sobie 4 ha ziemi. Byłem około tygodnia w kursie aby zapytać się jakie dokumenty będę potrzebował do ubezpieczania się tam. Pani dała mi kartkę z wypisanymi dokumentami, w jednym z podpunktów było zaświadczenie z gminy o hektarach fizycznych i przeliczeniowych. Pojechałem i tłumacze o co mi się rozchodzi a pani powiedziała że nie wyda mi takiego zaświadczenia, ponieważ właścicielem ziemi są rodzice a ja jestem tylko dzierżawcą i wyzwała że w danym KRUSIE nie chce się pracować i przeliczyć samemu dane ha. Z taką informacją i innymi skompletowanymi dokumentami pojechałem do KRUSU. W KRUSIE powiedzieli że musi być to zaświadczenie z gminy i nie ma opcji żeby było inaczej i dodatkowo powiedzieli że nie ma pieczątki starostwa powiatowego. Zabrałem z biurka dokumenty i pojechałem do starostwa powiatowego. W starodrzewie powiedzieli mi że do umowy dzierżawy jeżeli nie jest ona do celów emerytalnych/rentowych zbywającego to nie jest nic od nich potrzebne, po czym wkurzony na maksa pojechałem do gminy. Pani powtórzyła to co wcześniej że żadnego zaświadczenia nie może wydać. Zrobiłem 200 km jedząc od instytucji do instytucji nie załatwiając praktycznie nic bo wszyscy odsyłają od jednych do drugich, a najbardziej KRUS. Niech mi ktoś odpowie kto ma racje bo jestem na maksymalnie zdenerwowany.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trafiłeś kolego na "ciężkich" ludzi we wszystkich instytucjach, które musisz odwiedzić przed złożeniem wniosku o płatność. Zacznij od UG i jeśli Pani znowu powie "nie" to poproś o odmowę na piśmie włącznie z podstawą prawną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Czyli co teraz mam robić? Jechać do starostwa i do gminy? Kto ma w końcu racje? Czy ta pani z gminy ma racje czy pan z KRUSU i czy to jest potrzebne bo po dzisiejszej trasie mam tego wszystkiego dość a nie wiem kto ma racje. Pani z gminy powiedziała że tak czy siak że podatek będą płacili rodzice i nie ma do tego prawa żeby wystawić zaświadczenie bo najważniejszy dla niej jest przepisanie gospodarstwa aktem notarialnym a nie umowa dzierżawy. Więc nie wiem komu wierzyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

w gimie musza Ci przeliczyć a jak nie to poprośc o odmowe pisemną z podstawą prawną jak pisze @freetaxi bo on w tym siedzi, u mnie było podobnie tylk ja miałem akt notariany powiedziały chyba do miesiąca czasu mi wydadzą, proszenie i podawanie powodów nic nie dało, to prosta do wójta dosłownie zaświadczenie o hektarach fizycznych i przeliczeniowych wydane w 15 minut i jeszcze miały pretensje że po co tak było wysoko iść :P w KRUS też trzeba było działać u kierowniczki bo wszedzie mają terminy bo im sie tyłka ruszyć zbytnio nie chce. Poczytaj troche tematu wcześniej bo chyb w całym kraju jest przebój z tymi wszystkimi zaświadczeniami i instytucjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem,  grzeczna prośba o uzasadnienie z podaniem podstawy prawnej  na piśmie, z imienną pieczątka i podpisem, po 1,5 h telefon że zaświadczenie gotowe i zapraszamy do odbioru ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Ale pani z gminy powiedziała że z aktem notarialnym nie było by problemu. Pan z KRUSU powiedział bo akurat byłem z ojcem żeby ojciec wziął zaświadczenie ale na poszczególne działki nie chcą wydać, tylko na całą gospodarkę. Ktoś przypadku umowy dzierżawy na 10 lat wypisze do jasnej ciasnej gdzie mam wrońcu iść? Bo jak wcześniej napisałem to potrafią wszyscy zmywać z jeden instytucji do drugiej. Czyli jak mam się odnosić do tej umowy dzierżawy, bo starostwo twierdzi że nie potrzebne jest i gmina też. Tylko akt notarialny emerytalny/rentowy. Niech mi ktoś w przypadku umowy dzierżawy na 10 lat wypisze do jasnej ciasnej gdzie mam w końcu iść, bo jak wcześniej napisałem to potrafią wszyscy zbywać z jeden instytucji do drugiej. Nie wiedziałem że stając się właścicielem na 10 lat ziemi gmina nawet głupiego zaświadczenia mi nie wyda i tyle będzie problemów żeby w KRUSIE się ubezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego tak jak Ci zaproponowaliśmy w kilka osób. Jeśli nadal Pani nie będzie w stanie wydać takiego zaświadczenia to poproś o to samo co paktofonikas1987.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Rodzice chcą mi przepisać gospodarstwo by iść na emeryturę, czy może ktoś napisać gdzie pokolei się udać by to zalatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A co to ma wspólnego z Młodym Rolnikiem i tematem?

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

A ode mnie w krusie nic nie chcieli tylko akt i nakazy z podatku ojca, załatwiłem to w dniu podpisania aktu notarialnego. Wszystko zależy od tego jaka żmija siedzi za biurkiem w krusie :P 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo jeszcze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Wejdź razem z drzwiami i zapytaj czy chcą wojny? A tak na poważnie prośba pisemnego uzasadnienie odmowy wraz z podstawą prawną do tej pory zawsze działała. A to dlatego że zazwyczaj urzędnicy boja się iż "podpiszą na siebie wyrok"

A cała walka o wystawienie kwitka z dwoma zdaniami... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Wczoraj bylem w woj. ARMIR skladalem podanie o zmiane planu inwestycji z prosba o szybkie rozpatrzenie dlatego ze do konca stycznia dostalem dobra oferte na zakupp maszyn potem to sie zmieni i bedzie sporo drozej a babka w armir mowi ze maja 50 takich podan do rozpatrzenia. Sie troche zdziwilem bo do rozpatrywania wnioskow MR i podan z tym zwiazanych siedzi tam chyba 5 kobiet ja niewiem co one tam robia;/ wiecie ile czasu maxymalnie maja na rozpatrzenie podania czy czas  jest nieokreslony??Jak bylem to przez 1 h pobytu widzialem tylko jednego interesanta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do dwóch tygodni mają czas na takie zmiany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Czyli co robic jak kobieta ktora przyjmowala podanie powiedziala ze kolo miesiaca moze wiecej to sie troche wkurzylem mozna jakos ich pospieszyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj